Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 14:58:39
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prisposobovanie si nastroja - tipy/triky/rady/skusenosti  (Prečítané 7404 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #15 kedy: 18. Február , 2021, 11:47:41 »

@tipek nemas link na tie radiusy?

normálne si daj do vyhľadávača na slová ako Guitar Radius Gauge fretbord

https://www.aliexpress.com/item/1005001507356949.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.175f1dbbXGqucd&algo_pvid=be5aad0c-888a-4e6f-9fde-3ec85c25f9a5&algo_expid=be5aad0c-888a-4e6f-9fde-3ec85c25f9a5-6&btsid=0bb0623916136451228927033ee4f6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #16 kedy: 18. Február , 2021, 19:00:36 »

Dík
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 18. Február , 2021, 21:18:48 »

Branko:
Cim si vysvetlujes ten rozdielny pristup k nastavovaniu prehnutia krku medzi Gibson a Fender? (znacky pisem pre jednoduchost). Vies to trochu rozviest?

Mne sa osvedcili 3 veci co mi napadnu takto narychlo:
- Na stratoch prepajkovat elektroniku tak, aby Tone fungoval aj na kobylkovy singel. Niektore to uz maju od vyroby.
- Kupit si mierky na radius hmatnika a nastavovat kamene na kobylke podla mierky, nie od oka. Mierky stoja par eur.
- Zainvestovat do serioznych pilnikov na drazky v nultom prazci. Nie je to najlacnejsia zalezitost ale predpokladam ze na domace ucely mi tie pilniky vydrzia cely zivot.

Rozdielny pristup je o rozdielnej geometrii nastrojov. Predsa ten sklon strun na oboch koncoch je iny a struna sa tym padom sprava inak, kedze aj pnutie je ine, hoc v rovnakom ladeni. Najradsej mam skosene hlavy, pripadne rovne, ale so zrazacmi - tie spravia fakt pocitovo odost "tvrdsiu" a aj zvukovo detailnejsiu a konkretnejsiu gitaru. Vec vkusu a stylu hry zas.

1. Skor si pamatam, ze tonovka nefungovala na stredny snimac. Ci?
2. Staci pravitko ala "kreditka" s roznymi mierkami za par drobnych.
3. Ano, velmi suhlasim. Ale stacia aj cinske, ak clovek pochopi sposob a system pouzivania.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 18. Február , 2021, 21:20:49 »

...
- rádiusy hmatníkov som si kúpil z aliexpresu, je to super pre identifikáciu aký má človek rádius pri len porovnávaní  s inými gitarami .... a keď chce mať človek nižší dohmat na slovanie je lepšie mat kompenzovaný hmatník napr. ako má signovaný model EVH, treba vyskúšať  a uvidite :)
...
V podstate som opisoval aj to brusenie krku zozadu kdesi. Je to megarozdiel, spravil som si to na kazdej gitare a fakt neopisatelny lepsi pocit.

Tie zrazace som spomenul vyssie.

A ta karticka na radiusy uplne staci. Mam aj to, co spominas, ale je to zbytocnost, ak mas tu kartu. Dokonca aj jednoduchsie a presnejsie sa s nou pracuje.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 18. Február , 2021, 22:09:16 »

1. Skor si pamatam, ze tonovka nefungovala na stredny snimac. Ci?
Tónové clony na Strate sú pre stredný a krkový snímač, ale možno existovali aj nejaké modifikácie.
Prepokladalo sa pravdepodobne, že ak chceš kontrastné zvuky, kobylkový snímač s najtenším zvukom nebudeš "cloniť", ale tie ostatné ano.
Jolana vyrábala nejakú gitaru, v ktorej mal krkový snímač clonu napevno a kobylkový mal napevno ubraté basy (niečo, ako je korekcia v tzv treble boosters). Prvé, čo som na tej gitare spravil bolo, že som tie korekcie vyhodil...
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #20 kedy: 19. Február , 2021, 10:30:05 »

Rozdielny pristup je o rozdielnej geometrii nastrojov. Predsa ten sklon strun na oboch koncoch je iny a struna sa tym padom sprava inak, kedze aj pnutie je ine, hoc v rovnakom ladeni. Najradsej mam skosene hlavy, pripadne rovne, ale so zrazacmi - tie spravia fakt pocitovo odost "tvrdsiu" a aj zvukovo detailnejsiu a konkretnejsiu gitaru. Vec vkusu a stylu hry zas.

1. Skor si pamatam, ze tonovka nefungovala na stredny snimac. Ci?
2. Staci pravitko ala "kreditka" s roznymi mierkami za par drobnych.
3. Ano, velmi suhlasim. Ale stacia aj cinske, ak clovek pochopi sposob a system pouzivania.

1. Povodne zapojenie z 50 tych rokov je tonovka na Neck a Mid. Takto to mali aj vsetky reissue co som kedy mal, aj mexicky standard. Mal som ale doma American Standard okolo r. 2000, tam uz bola tonovka na Bridge od vyroby, Eric Johnson signature ma tiez tonovku na Bridge, PRS Silver Sky ma spolocnu na Bridge/Mid
« Posledná zmena: 19. Február , 2021, 10:34:39 od Tom70 » Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.