Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. Apríl , 2024, 18:44:12
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Domáca výroba a niečo navyše  (Prečítané 20857 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« kedy: 07. Jún , 2020, 08:19:08 »

 Dobrý deň a ahojte!
Som tu nový/ prihlásený, ale toto fórum sledujem cca od 2008, no nebolo veľmi čím prispieť do spoločnej polievočky tak som bol ticho, tak som len čítal a vzdelával ss, no nastal čas zmeny:
Čiže rok 2008 za mnou zopár viac či menej úspešných hudobných zoskupení s rôznymi hlavne nekvalitnými aparatmi, ale chuť hrať na niečo poriadne bola, samozrejme má v tej dobe oslovila téma Home made. Išiel som v tej dobe do toho naplno- nákup Festool Of1010 a VS 600 na rybinove spoje bola super voľba, za tie € som mohol mať nový aparát. Nákupy drobností cez istý hudobný obchod v Nemecku tiež neboli lacné, ale tu na východe Slovenska sa nedali zohnať také drobnosti ako Neutrik jack na vstup do boxu atď.
Samozrejme hneď prvá výzva box 4 x 12 pre spoluhráča v kapele-buková preglejka 24mm hrúbka steny Repro Celestion G12T75, dodnes hraje a dodnes masacer zvuk.
Medzitým nejaké upravy iných bedničiek, výmeny odpálených Repro atď. Dva boxy 1x12 pre jednu kapelku. Až nadišiel čas spraviť niečo pre seba, keďže Marshall 4x12 avt nevyhovoval a predal som ho. Po skúsenosti s veľkou 4x12 som už nechcel takú ozrutu, takže 2x12 a už keď sa objednávala preglejka, tak rovno na 2 boxy. Približne v tom čase som našiel príspevok na fóre od Rastis -a spomínal Mesa Thiele s reprom EVM, úplne ma to zobralo 101db!!! Až začali špekulácie, na drevo boli € ale repro stálo pre mňa vtedy neskutočne veľa, padlo rozhodnutie- postavím to.
Aj sa tak stalo. Časom boli postavené dve 2x12 jedna s G12T75 a druhá s Vintage 30. A keďže aj JCM 900 šlo s domu a chcel som niečo menšie tak mám prerobené Tesla Mono 50, v spojení s tými Vintage 30 to volám buldozér, prečúralo to 3 naraz hrajúcich bubenikov bolo to tak úžasné hlasné až mi došlo že na skúsobňu je to nepoužiteľné, mám odložené doma na prípadné búracie práce. Vrátil som sa teda k Mesa Thiele- postavená bola ale iba s reprom Celestion G12T75, takže žiadna sláva, hrať hralo ale niečo mi vravelo že to nie je ono ani na domáce hranie s Orange micro Dark, ten Celestion potichu hrá nezaujimavo
Pri jednej návšteve super kamaráta keď som si došiel po elektrónky do toho micro Dark, mal ich asi 10, tak 3 si mám vziať a poskušať čo mi sadne, medzitým mi vraví:"rozobral som jedno staršie kombičko a vytiahol som z nej EVM Repro a vymenil za Fane, na mňa to EVM je príliš". Samozrejme odišiel som do dielničky o čosi ťažší ale zato vysmiaty. EVM šlo do Thiele boxu. No a ten zvuk? To sa nedá asi ani opísať, no skúsim - od domácej hlasitosti až po zvuk toho buldozéru. Zas podobný scenár- skusobňa, zapojenie gitarka, micro Dark, Thiele a zas to prečúralo JCM900 s 4x12 reprom a to som mal hlasitosť cca na polke a koncak je tranzistor. Šialenstvo! Hlavne na čistý zvuk to je ako kryštál, na skreslený by to chcelo zaujímavejšie nakopavatko.
Teda čo z toho vyplýva?
 Home Made kôli cene? Určite nie! Kôli zábave, koníčku a dobrému pocitu určite ÁNO. Mňa to baví!
 100w elektronkove aparáty??? Niekedy sme to mali ako sen... 100w lampa a fullstack!!! Načo? Thiele box s EVM vyhráva na plnej čiare, ak by sa niekomu zdalo že je príliš smerovy- tak aj 4x12 je menej smerová ako rozložené PA...
 Viem, že postaviť nejakých 8 boxov a niečo opraviť to sa dá aj za dva týždne, mne to trvalo asi tak 10 rokov, heh som lenivý a chodím aj do práce a venujem sa rodine, toto je fakt koníček.
 Hlavne
 ĎAKUJEM vám Všetkým čo ste písali do fora, najviac Ďakujem Rastis-ovi za inšpiráciu.
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #1 kedy: 07. Jún , 2020, 08:21:21 »

Tu je 2x12 box ešte bez osadených G12T75


* fd80474718ddea856c5ff8b7510b7766.0.jpg (213.59 KB, 1504x1504 - prehliadnuté 529 krát.)
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #2 kedy: 07. Jún , 2020, 08:22:26 »

1x12 pre známu kapelku


* f395853a067baefdf411dc5f33980f9b.0.jpg (510.72 KB, 1504x1504 - prehliadnuté 512 krát.)
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #3 kedy: 07. Jún , 2020, 08:24:21 »

Thiele prevedenie


* IMG-2c9cf2adf921c3e2229bb361baabf40f-V.jpg (2918.58 KB, 2256x4000 - prehliadnuté 489 krát.)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 07. Jún , 2020, 12:40:11 »

... mám prerobené Tesla Mono 50...
Neviem, čo si prerábal, al výmena horného kondenzátora na korekcii výšok (C24 a C25) zo 100 pF na 470 pF urobí so zvukom divy. Skús, ak to ešte nemáš.
A reprák bez trafáku máš zapojený na spätnoväzobný výstup?
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #5 kedy: 07. Jún , 2020, 18:43:48 »

To je už na mňa priveľa. Ja som skôr na prácu s drevom a obyčajne pajkovanie od zosiku k reproduktoru.
Mono 50 mi prerabal chlapík- Prešovská super legenda, hraje to kryštálov čisto a riadne nahlas aj na tých obyčajných Celestionoch. Ja už do toho prsty pchať nebudem. Ale dík za tip. Ak by náhodou trebalo nejaký servisný zásah tak viem na čo sa pýtať.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 07. Jún , 2020, 18:49:39 »

To je už na mňa priveľa. Ja som skôr na prácu s drevom a obyčajne pajkovanie od zosiku k reproduktoru.
Mono 50 mi prerabal chlapík- Prešovská super legenda, hraje to kryštálov čisto a riadne nahlas aj na tých obyčajných Celestionoch. Ja už do toho prsty pchať nebudem. Ale dík za tip. Ak by náhodou trebalo nejaký servisný zásah tak viem na čo sa pýtať.
Cpin? Ty si z Presova?
Zaznamenané

Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #7 kedy: 07. Jún , 2020, 19:52:17 »

Ano! Bol to On.
Nie som z Prešova, ale často som sa tam vyskytoval.
Prečo sa pýtaš?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 07. Jún , 2020, 20:21:43 »

vitaj na fore a udrzuj nadsenie :)

 Na zdravie!
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #9 kedy: 08. Jún , 2020, 09:17:51 »

vitaj na fore a udrzuj nadsenie :)

 Na zdravie!

Dík.
 Nadšenie je stále, aj keď premenlivé. Horšie je to s voľným časom na tieto aktivity.
By ma zaujímalo či si si skúsil niekedy zahrať na Thiele? keď si svojho času o tom založil tému ktorá má ovplyvnila
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 09. Jún , 2020, 11:46:53 »

Podla mojich postrehov, tieto kadejake gitarove selejsny patria do titernej bedne akou je marshall.
Ak ich pouzijes v robustnej bedni ake si vyrabas, tak urcite stratia svoje caro.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 09. Jún , 2020, 14:42:07 »

Ja som mal thiele origos roky dozadu a pacilo sa mi to len s mesou mark 4, so ziadnym inym zosikom sa mi nepacili. bola to ta verzia s electrovoice, znelo to pomaly uz jak hifi a ani nie jak gitarove repro neviem to uplne opisat.

S inymi zosikmi to hralo velmi divne ako keby to malo vacsi rozsah do basov aj do vysok a potom to znelo tak zvlastne vykastrovane. Co asi je ale fajn k tym markom lebo to su take stredove telefonne zvuky vsetko vacsinou super tight tak tam ten Vckovo znejuci reprak znie asi ok. A hlavne aj ta mensia bedna co bola 2x12 vazila boha jak 4X12 marshall tie repra mali tak tazke magnety.

potom som mal chvilu aj open back s C90, to sa mi pacilo na ciste a crunche ale nieco viac to uz nedavalo bolo to take velmi gulate a ked clovek ubral basy uz to znelo ostro a ked chcel trochu plnsi sound zas tak nemal moc cim hybat.
Zaznamenané

Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #12 kedy: 10. Jún , 2020, 20:34:46 »

Podla mojich postrehov, tieto kadejake gitarove selejsny patria do titernej bedne akou je marshall.
Ak ich pouzijes v robustnej bedni ake si vyrabas, tak urcite stratia svoje caro.

Nerozumiem tvojím vetam.
Titerna ( malá, mrňava podľa slovníka) bedna....?
Marshall má malé bedne? Orange používa tiež Celestion a sú plus mínus rovnako veľké ako Marshall. Moje bedne tiež nemajú nejak extra veľké rozmery, len sú spravené z kvalitného materiálu a spájané rybynovym spojom, čo napr Mesa používa len v nejakých extra triedach. 4x12 s Celestionmj čo som postavil hrá geniálne aj po 10 rokoch.
 Dajak sa asi míňame v myšlienkových pochodoch.
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #13 kedy: 10. Jún , 2020, 20:47:38 »

kaolko-
Áno tá bedna je svojská a ťažká aj s 1x12.
 Aj repro je svojské, čo viem tak to bolo vyrábané ako hifi ale uchytilo sa to medzi gitaristami.
Mňa ten koncept oslovil a myslím že funguje štýlom že Ti nič nedaruje- čo zahraš - to budeš počuť. Ak zahraš chybu budú ju všetci počuť. Celestion by to skryl pod koberec a gitarista by si hladkal ego ako mu to dobré šlape.
 Potrebujem na tom viac hrať a porovnávať s zvyškom aparátu čo sa mi váľa v dielničke alebo čo majú chlapci v skúšobni.
Zatiaľ som nadšený, hlavne hlasitosťou a clean zvukom. So skresleným sa ešte musím pohrať.
Možno o rok to bude iné. Kto vie...?
 
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #14 kedy: 10. Jún , 2020, 20:55:36 »

Jediná fotka toho reproduktoru.
Len aby sme vedeli o čom sa bavíme.


* IMG_20200403_201819.jpg (1422.33 KB, 3008x3008 - prehliadnuté 397 krát.)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.