Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 17:11:16
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Domáca výroba a niečo navyše  (Prečítané 20965 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 11. Jún , 2020, 09:22:19 »

predpokladam, ze Brdo myslel "titerna" v zmysle tensia makksia preglejka, ktora sa dobre rozrezonuje a to robi Celestionom dobre. a ze v bedni s masivnejsimi stenami, ktore sa tak dobre neroztrasu Celestiony az tak dobre nehraju ...  Popiskujem si
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 11. Jún , 2020, 09:27:22 »

Presne tak.
Sorry ze som sa nespravne vyjadril.
Mesa, Orange atd. maju pouzity pevnejsi material a aj konstrukcne su pevnejsie spravene ako gitarove Marsal bedne.
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #17 kedy: 11. Jún , 2020, 19:34:32 »

Ok.
Ďakujem za vysvetlenie.
Čo za repro teda dať do takýchto odolných bedni?
Marshall má"slabé" a veľmi rezonančne bedne a používa Celestion.
Mesa a Orange majú odolnejšie bedne a tiež používajú Celestion.
Viem Celestion je nižšia trieda od EV, ale hraje a myslím že celkom fajn keď na tom hrá asi polovica rock/metal sceny. Mám aj nejaké Eminence v dielničke, ale neoslovili má, na čistom zvuku ako tak, ale skreslený  Nezahrávaj sa
 Poraďte kam by sa dalo do budúcna uberať
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #18 kedy: 13. Jún , 2020, 09:04:39 »

Daj tam taky,ktory sa ti paci zvukovo...Fertig...Vsak vsetci pouzivaju na 95 percent vyrobky bud Celestion alebo Eminence..Mam bedne rozne /Celestion V30,Rola G12H30,Eminence P50,Black Shadow.../vsetko je to super...Paradoxne ten spominany EV isiel hned prec.Vobec sa mi to nepacilo,na skreslenom to bol /ako hovori moj dobry kamos/celofan :)
« Posledná zmena: 13. Jún , 2020, 09:42:42 od ff » Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #19 kedy: 13. Jún , 2020, 11:37:24 »

FF, no ja ti neviem celkom. Už som ti spomínal, že mám starú mesa boogie 4x12 halfback. Tam boli naspodu Evm12l a hore C90. Vrchné som vymenil tiež za EV, lebo tie C90 mi tam vnášali nejaké blato, takže teraz čisto 4x12 EVM. Bral som od teba tú mesa standart 4x12 V30 schválne preto, že by zvuk mal byť nejaký "plnší". Ale- zas až taký zázrak sa nekonal. Nedalo mi, dal som bedne vedľa seba, len som prehadzoval kábel medzi bedňami a celá kapela sme sa zhodli, že ťažko poukázať na viditeľný rozdiel. EV sú ostrejšie, surovšie, nič neskryjú. V30 možno o kúsok väčšia plocha, cítiť tam iné frekv. pásmo zvýraznené, ktoré by som tam skôr nechcel, na ucho možno mäkšie. Ale vybrať víťaza neviem. Tých 800 W sa nedá vybudiť, V30 už skôr. To tiež dosť robí. Nerobím ale striktné porovnanie, lebo využívam hlavne high gain a v tom zmysle sú aj moje postrehy. Možno na inom skreslení, s inou gitarou, iným zosikom, iným hráčom... Ale kľudne môžeš ísť do skúšobne, mám to tam stále, môžeš priamo porovnať a po diskutovať. Ešte, na V30 sa mi hrá trochu ľahšie. EV sú zas zrozumiteľnejsie. Na skreslení pri stiahnutom volume na gitare s chorusom sa mi EV zdá vhodnejší, aj na všelijaké hranie so zvukmi, lepšie prenáša detail. Ozaj neviem, ktorú by som dal ako víťaza. Inak, používam teraz tú s V30.A na pódiu cez mic sa zrejme tiež ľahšie ozvučuje V30 než EVM.
« Posledná zmena: 13. Jún , 2020, 11:46:17 od erny » Zaznamenané

..bude ako nebolo...
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #20 kedy: 13. Jún , 2020, 12:01:42 »

Sia,mozeme niekedy skocit,som zvedavy.Samozrejme ze idealny reprak nikdy nenajdes...Preto ich mam aj viac ,ked ma prestane bavit jeden,zoberem druhy a basta...Nechce sa mi riesit blbosti...
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #21 kedy: 13. Jún , 2020, 14:39:35 »

Jasné, vystihol si to hneď prvou vetou. Daj tam, čo sa ti páči zvukovo... Fertig
Plný súhlas.
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #22 kedy: 13. Jún , 2020, 20:53:56 »

X rokov hram na Celestion G75T a zvukovo mi vyhovuje v Marshalle najviac, este lepsi je origo G65, ale to hned predam “hladacom pokladov” BOGNER boxy hraju s V30 aj Greenbackami super, Mesa bedne su pre mna jedny z najhorších zvukovo, hlavne tie male 2x12 s V30. Halfback je na Markoch celkom v pohode, inak velmi telefónny sound. Velmi sa mi pacia aj tie lahke repro v DW MARK bedniach...mila zábavka. Uz u mna ležal chalan pri bedni a skúmal frekvencie, no ked zacal hrat gitaru, hned mu hovorim, chyba bude asi vo vysielači a nie prijímači frekvencií :-)) peace and love
Zaznamenané
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #23 kedy: 14. Jún , 2020, 14:55:45 »

ff- dík, mám tých repro viac a skúšam podľa nálady. Fertig
V téme ale padlo niečo v štýle že Celestionom viac padnú rozsypane bedne, aj keď s tým nejak nesúhlasím, hlavne keď Orange majú odolné bedne aj s Celestionom a super to hrá.
S EVM som momentálne mega spokojný a nadšený ešte mi treba doladiť skreslenie.
Pokukavam po Orange Brent Hints terror 15w. Uvidíme či sa míňajú podarí kúpiť jak dôjdem dom. Ak má niekto z vás skúsenosti s ňou, tak dajte info.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #24 kedy: 14. Jún , 2020, 15:05:10 »

Hej,mne to tiez prislo trosku zvlastno usmevne,ale vsak...Uz ma nejak nebavi robit pokusy,tak viem co dobre a naco funguje,tak dam radsej na klasiku a zvyknem si :drink:Odkial si?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #25 kedy: 15. Jún , 2020, 08:11:27 »

A ja som presiel na WGS (Warehouse) repraky uz davno a mozem okaslat aj Celestiony.  Bavím sa skvele

Chcel som ale povedat, ze ta V30 je ako droga, no ked clovek spozna aj ine repraky, tak zisti, ze ta V30 je pekna chujina.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #26 kedy: 15. Jún , 2020, 09:32:35 »

Určite aj na tie WGS dôjde. Už som pár krát pozeral ukážky.
Do ďalšieho projektu. Pri mojej rýchlosti asi tak o rok, možno dva.
 Popiskujem si Popiskujem si
Teraz je v pláne hlava + 2x12 box s Fane reprom pre známeho.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #27 kedy: 15. Jún , 2020, 10:34:23 »

Inak... celkom nerozumiem stavbe boxov na zakazku, aj ked chapem, ze zabava, v podstate aj sam sa hram s drevom, robim si kejsy, atd..., ale podla mna je uz viac boxov na svete jak ludi.  Bavím sa skvele Dokonca su aj obrovske hity nahrate, atd... Ci je potrebne stale nad tym spekulovat? Neviem, pytam sa. Ja pouzivam 4x12tku na stagei, 2x12 v studiu a zatial som nemal akykolvek deficit nicoho.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #28 kedy: 15. Jún , 2020, 10:35:32 »

Ale planujem druhu 2x12tku do sterea na stage, to ma bavilo zatial najviac posledne hrania.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 15. Jún , 2020, 12:24:38 »

Aj tak najviac zavazi ze aky mikrak v akej pozicii to bere. mozes mat zvuk jak pan a potom ti jebne dakto 57icku rovno na vrch bradavky a ostane ti z toho pilka. To hlavne vidim aj teraz jak mam kemper ze su ppc zvuky na V30 aj uplne zle, su popici zvuky na greenbackoch aj uplne zle.atd
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.