Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 06:25:57
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Domáca výroba a niečo navyše  (Prečítané 20605 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #30 kedy: 15. Jún , 2020, 13:30:55 »

Branko- stavba boxov na zákazku má zmysel! Koľko ľudí toľko chutí.
Inakosť či už zvuková alebo len designova je pridaná hodnota.
Prečo by sa robili odlišné domy, autá a jachty??? Veď by stačil jeden model a všetci by sme mali rovnaký. Ale tak to nefunguje.
Pre mňa je to zábava, koníček, neživí ma to. Ekonomický vzato som s týmto koníčkom riadne v minuse. Ale vybral som si svoju cestu a aj keby všetky boxy mali ostať doma, tak aspoň budem mať na čom hrať do konca života. Ja som čert.. A tie ktoré odo mňa vyšli tak sú v rukách ľudí ktorí sú s nimi nadmieru spokojný.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #31 kedy: 15. Jún , 2020, 20:04:35 »

Aj tak najviac zavazi ze aky mikrak v akej pozicii to bere. mozes mat zvuk jak pan a potom ti jebne dakto 57icku rovno na vrch bradavky a ostane ti z toho pilka. To hlavne vidim aj teraz jak mam kemper ze su ppc zvuky na V30 aj uplne zle, su popici zvuky na greenbackoch aj uplne zle.atd
Ved samozrejme. :) Z vlastnej skusenosti, aj ked snimam jeden reprak, tak velkost boxu dost vplyva. Vsetko so vsetkym hra rolu.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #32 kedy: 15. Jún , 2020, 20:06:20 »

Branko- stavba boxov na zákazku má zmysel! Koľko ľudí toľko chutí.
Inakosť či už zvuková alebo len designova je pridaná hodnota.
Prečo by sa robili odlišné domy, autá a jachty??? Veď by stačil jeden model a všetci by sme mali rovnaký. Ale tak to nefunguje.
Pre mňa je to zábava, koníček, neživí ma to. Ekonomický vzato som s týmto koníčkom riadne v minuse. Ale vybral som si svoju cestu a aj keby všetky boxy mali ostať doma, tak aspoň budem mať na čom hrať do konca života. Ja som čert.. A tie ktoré odo mňa vyšli tak sú v rukách ľudí ktorí sú s nimi nadmieru spokojný.

Zrejme si ma nepochopil, prip. som sa zle vyjadril.
Praveze odlisnych boxov je tiez milion a dokopy je ich desat milionov a miliard.  Bavím sa skvele Mne sa nezda, aby v takom segmente ako su gitarove boxy bola diera. Aj ked Coffee cabs si to myslia napriklad. Co im neberiem, robia fakt paradnu pracicku. Ceknite.
Zaznamenané

Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #33 kedy: 16. Jún , 2020, 03:44:20 »

Myslím že sa rozumieme.  Na zdravie!
Mňa pred tými x rokmi oslovila firma EarCandyCabs. Celkom zaujímavé kto každý na to hrá
https://earcandycabs.com/artists/

To Coffee Cabs som nepočul ani nevidel, ale príde.mi to také usmevne. Asi vyrábané pre hipsterskych kaviarenskych povaľačov. Zachviľu sa aj toaleťak bude vyrábať s príchuťou kávy inak to nebude dosť IN.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #34 kedy: 16. Jún , 2020, 08:41:15 »

niekto tu má medzery, tu je výplň  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele frustrovaný djent - chug metalista potreboval riadny  box  a  vzniklo Coffee Audio
tu je  report ako to robia ........
 
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 16. Jún , 2020, 13:47:53 »

niekto tu má medzery, tu je výplň 
Nechce sa mi pozerať hodinové video, viete niekto, čím sa tie ich bedne odlišujú od iných bední.
Že jednou vetou.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #36 kedy: 16. Jún , 2020, 14:57:19 »

Marketing, maju to pekne designovane, hra to uplne ok. Dost velkych mien to pouziva inak a vcelku si pochvaluju ale nemyslim ze by vymysleli nieco uplne nove co to uz nebolo. Je to jak s oblecenim, asi zrejme zistili ze ludia su schopni kludne zaplatit viac za to iste v krajsom obale. Mam aj dake IRka co pouzivam cez kemper robene na tych bedniach a hra to jak hocico ine fakt.
Inak kebyze si to mam kupit podla toho videa kde tam na to typek hra tak to asi nechcem lebo zvuk hrozny. Ale to moze byt tym ampom jeho robenym :) modnutej marshallek system.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #37 kedy: 17. Jún , 2020, 06:44:12 »

ale nemyslim ze by vymysleli nieco uplne nove co to uz nebolo.

Pri standardnych bedjiach uz velmi nie je co vymysliet. Co sa tyka rozmerov, tak pri gitarovych bedniach sa zas z toho az tak nestriela. Bassreflexove su kopia port city cab
« Posledná zmena: 17. Jún , 2020, 21:51:22 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 17. Jún , 2020, 10:42:57 »

...viete niekto, čím sa tie ich bedne odlišujú od iných bední?

...su kopia port city cabs
Takže tak!  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #39 kedy: 17. Jún , 2020, 11:04:52 »

Inak, co sa tyka snimania boxu/komba... odkedy snimam repra min. 30cm od boxu, moj zivot je krajsi.  Zdravíčko Na zdravie! Kludne aj viac. Jasne, ze zalezi od stylu, ale ovela viac sa mi to paci takto.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #40 kedy: 17. Jún , 2020, 11:44:39 »

nemas problem s tym nasmerovat to spravne? lebo predsalen close mic trafis skor tam kde potrebujes lebo to mas blizko. aj ked pri tej vzdialenosti to zacne byt asi fuk ci si trochu off axis alebo inak sikmo.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #41 kedy: 17. Jún , 2020, 13:31:02 »

Nechce sa mi pozerať hodinové video, viete niekto, čím sa tie ich bedne odlišujú od iných bední.
Že jednou vetou.


nespravil som si totál prehlad inými značkami ale z toho videa mám dojem ten, že tie jeho cabinety sú lepšie kvôli  :

-  prémiovým doskám ?? teda lepšie drevo,
-  nepoužíva koženku, koberec  :) ako povrchovku,  že vraj to nedusí netlmí potom ten bo , viacej rezonuje box,
-  dvojitá pevnosť konštukcie s  krz  rybinových spojov a vnútornej klietkovej konštrukcie či ako by som to nazval,
-   veľkosť :D a váha  boxov :) , ťažké boxi,
-  možno aj to že to neflákajú  masovo ako v  továrne, majú tam človeka  remeselníka ktorého to baví, nikde sa neponáhľa,


 najviacej čo ma zaujíma je to že ten chlapím má zbierku reprakov, a dlho s tými experimentuje a vie čo ako znie, na konci videá aj hovorí že  vie  poradiť aký box aké repraky podla toho čo človek hrá,  toto isté majú aj zilla cabs,  smrteľník nemá možnosť si takto vyskúšať všetko , aj keď repráky s a  dajú ale rozmery  boxov a vylaďovať to , to asi nedá každý doma  v pivnici , za mňa sú to odborníci lepší ako hocijaký gitarista, kt  porovnáva produkty komerčného trhu typu , páči s  a mi to nepáči, hrá dobre, dobre to tlačí :)

 
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #42 kedy: 17. Jún , 2020, 14:43:08 »

nemas problem s tym nasmerovat to spravne? lebo predsalen close mic trafis skor tam kde potrebujes lebo to mas blizko. aj ked pri tej vzdialenosti to zacne byt asi fuk ci si trochu off axis alebo inak sikmo.
Mne su vsetky tieto pojmy uplne ukradnute, aj ked jasne, ze hladam. Ja potrebujem zachytit celkovy charakter zvuku (gitara, zosik, reprak, delay/hall), nie len jeho "jeden" bod. Vyskusaj si to niekedy + zapni priestorove efekty, je to uplne ina kava. :)

Vzdy mi chybal pri zvuceni ten spravny "atak", co vsetci tak radi pocujeme par metrov od boxu a prave tymto snimanim sa krasne ukazuje charakter ampu a cele to na nahravke spravne "striela". Neviem to presne pomenovat, ale je to pre mna dost zasadny system snimania ampu, nez zvycajne. Hraje to proste cele viac priestorovejsie, nie len zrno repra.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #43 kedy: 17. Jún , 2020, 14:47:57 »


nespravil som si totál prehlad inými značkami ale z toho videa mám dojem ten, že tie jeho cabinety sú lepšie kvôli  :

-  prémiovým doskám ?? teda lepšie drevo,
-  nepoužíva koženku, koberec  :) ako povrchovku,  že vraj to nedusí netlmí potom ten bo , viacej rezonuje box,
-  dvojitá pevnosť konštukcie s  krz  rybinových spojov a vnútornej klietkovej konštrukcie či ako by som to nazval,
-   veľkosť :D a váha  boxov :) , ťažké boxi,
-  možno aj to že to neflákajú  masovo ako v  továrne, majú tam človeka  remeselníka ktorého to baví, nikde sa neponáhľa,


 najviacej čo ma zaujíma je to že ten chlapím má zbierku reprakov, a dlho s tými experimentuje a vie čo ako znie, na konci videá aj hovorí že  vie  poradiť aký box aké repraky podla toho čo človek hrá,  toto isté majú aj zilla cabs,  smrteľník nemá možnosť si takto vyskúšať všetko , aj keď repráky s a  dajú ale rozmery  boxov a vylaďovať to , to asi nedá každý doma  v pivnici , za mňa sú to odborníci lepší ako hocijaký gitarista, kt  porovnáva produkty komerčného trhu typu , páči s  a mi to nepáči, hrá dobre, dobre to tlačí :)

 
S tym premiovym drevom - trosku sa mi uz zda pritiahnute za vlasy, ak tam spomina, ze pouziva drevo bez "guzov", aby to malo lepsi sound...  Bavím sa skvele To iste aj s tou kozenkou...

Jedinu vec, co im davam za pravdu su tie reci ohladom reprakov. Ako som spominal vyssie - vacsina z nas tu pozna akurat V30 a GB. Treba poskusat/pomenit/kupit viac repro, stoji to za to. Uplne inak hra 1987x s Alnico, inak s Heritage seriou, uplne inak uz s inou znackou, napr. Jensen, atd...atd...

Stale a uz roky tvrdim, ze box je najdolezitejsia sucast zvuku. Na 100% som presvedceny, ze velakrat staci vymenit box/repraky a nepredavat hned zosik. :)
Zaznamenané

Dicobraz
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #44 kedy: 17. Jún , 2020, 21:02:22 »


nespravil som si totál prehlad inými značkami ale z toho videa mám dojem ten, že tie jeho cabinety sú lepšie kvôli  :

-  prémiovým doskám ?? teda lepšie drevo,
-  nepoužíva koženku, koberec  :) ako povrchovku,  že vraj to nedusí netlmí potom ten bo , viacej rezonuje box,
-  dvojitá pevnosť konštukcie s  krz  rybinových spojov a vnútornej klietkovej konštrukcie či ako by som to nazval,
-   veľkosť :D a váha  boxov :) , ťažké boxi,
-  možno aj to že to neflákajú  masovo ako v  továrne, majú tam človeka  remeselníka ktorého to baví, nikde sa neponáhľa,


 najviacej čo ma zaujíma je to že ten chlapím má zbierku reprakov, a dlho s tými experimentuje a vie čo ako znie, na konci videá aj hovorí že  vie  poradiť aký box aké repraky podla toho čo človek hrá,  toto isté majú aj zilla cabs,  smrteľník nemá možnosť si takto vyskúšať všetko , aj keď repráky s a  dajú ale rozmery  boxov a vylaďovať to , to asi nedá každý doma  v pivnici , za mňa sú to odborníci lepší ako hocijaký gitarista, kt  porovnáva produkty komerčného trhu typu , páči s  a mi to nepáči, hrá dobre, dobre to tlačí :)

 

Presne o tom to je!
Presne o tom bol môj vývoj- rybinove spoje ako najlepší stolársky spoj. Kvalitné drevo- u mňa preglejka od JAF h..z a nie z tých najlacnejších. A nečalúnim, drevo lepšie rezonuje a ... Sakra neviem opísať ale ako keby to drevo robilo spoluhráča k reproduktoru.
A samozrejme poctivá robota do ktorej sa človeku chce- je v tom duša človeka. Úplne iný rozmer má sériová výroba kde zamestnanec dostane x€ za h každý deň a práca sa mu hnusí.
 Preto má to uchvatilo a s prestávkami na tom pokračujem
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.