Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 12:44:08
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: soft na vynatie spevu / nastrojov z nahravky  (Prečítané 6750 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« kedy: 05. August , 2020, 21:05:37 »

Ahojte,

chcel by som sa spytat ci mate niekto skusenosti s nejakymi softami na separovanie nastrojov/hlasu z nahravok a pripadne ci nieco take existuje vo vysokej kvalite. Na youtube je dost nahravok iba nastrojov z original albumov, otazka je ci to nahravali v studiu po stopach a niekto to pustil von resp. je to spravene softom. Moznostou je taktiez ze by to niekto nanovo nahral aj s chybami  Bavím sa skvele

napr Child in time
vokal, solo


backingtrack bez gitary


Ozzy Osbourne "Crazy Train" (Isolated Guitar Track) by Randy Rhoads


pripadne v serii Ricka Beatoa ma stopy nastrojov, hlasu

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW0NGgv1qnfzb1klL6Vw9B0aiM7ryfXV_

Dakujem za odpovede

Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 06. August , 2020, 09:20:32 »

...resp. je to spravene softom...
...
O tom silne pochybujem. Musis hladat multitracky tych kapiel. Niektore zozenies, niektore kupis, niektore nezozenies. A niektore si vyrobis.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 06. August , 2020, 09:36:39 »

v principe tie softy funguju tak, ze sa predpoklada, ze v pripade stereo nahravky je spev v absolutnom strede. takze soft dokaze ten uplny stred vyrezat a co nie je v strede, to zostane. pri niektorych nahravkach to ozaj moze zafungovat, ale pri mnohych to uplne presne fungovat nebude... 
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 06. August , 2020, 17:07:29 »

Diky za odpovede, cize pokial je to multitrack originalu tak je predpoklad ze je to studiova nahravka ktora sa nahravala na stopy v studiu a pustili to po stopach von.
Resp. niekto si dal tu namahu a snazil sa co najvernejsie nahrat jednotlive nastroje, predpokladam ze najlepsie by bolo spoznat podla spevu ci je to original.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 06. August , 2020, 17:41:18 »

Diky za odpovede, cize pokial je to multitrack originalu tak je predpoklad ze je to studiova nahravka ktora sa nahravala na stopy v studiu a pustili to po stopach von.
Resp. niekto si dal tu namahu a snazil sa co najvernejsie nahrat jednotlive nastroje, predpokladam ze najlepsie by bolo spoznat podla spevu ci je to original.
Kedysi som mal linky, kde niekto pastol x stovak studiovych multitrackov, od Aerosmith po ZZ Top, ale fakt nepamatam a hlavne kto vie, ci by to este fungovalo...
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 10. August , 2020, 20:58:33 »

Kedysi som mal linky, kde niekto pastol x stovak studiovych multitrackov, od Aerosmith po ZZ Top, ale fakt nepamatam a hlavne kto vie, ci by to este fungovalo...

Dik, skusim pobehat po nete, snad nieco najdem.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #6 kedy: 12. August , 2020, 07:26:09 »

tie Rickove videá kde pitvá songy do detailu sú pecka,  teda myslíte že si to niekde  proste zohnal tie samotné tracky ??



Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 13. August , 2020, 18:11:26 »

Melodyne to vie, pozri to. Ale minule mi kamos pisal o nejakom AI sw, ktory to vie nenormalne, aj mi poslal nejake ukazky. Posral som sa. Ale tusim to je zatial len na linux sa mi zda.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 04. September , 2020, 11:18:14 »

Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #9 kedy: 06. September , 2020, 11:54:13 »

tie Rickove videá kde pitvá songy do detailu sú pecka,  teda myslíte že si to niekde  proste zohnal tie samotné tracky ??




robi to tak, ze kontaktuje vydavatelstva a pyta si tracky na ucely tychto videi, ak vsetky dotknute strany suhlasia. (Vacsinou je to ok) V inych videach zas vysvetloval, ze v niektorych pripadoch je to problem, hlavne ak ide o megahity, co sa celkom cudoval, ze sa niekto boji, ze prave jeho rozbor nejako ohrozi to, kolko tie skladby zarobia, ked uz aj tak maju na konte miliony $.

Tusim sa aj pohorsoval, ked bola ta kauza, ked niekto z vydavatelstiev na YT manualne nahlasoval copyright claims, ze mal suhlas od artistov, vydavatelstiev a aj tak mu to niekto nahlasoval a prichadzal prachy z videi, pritom ucel tych videi je presne v sulade s "fair use" kedy v podstate ani nepotrebujes suhlas vlastnika autorskych prav na pouzitie uryvku z nahravky.
« Posledná zmena: 06. September , 2020, 12:01:10 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 07. September , 2020, 15:18:12 »

su na to dake softy aj https://www.pluginboutique.com/product/3-Studio-Tools/51-Audio-Restoration-/3756-Vocal-Remover

Zaznamenané

vitalitask
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #11 kedy: 10. September , 2020, 03:57:33 »

Skús sa pozrieť aj sem

https://www.edityouraudio.com/
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.