Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 11:21:40
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: RADA - DOMACE HRANIE  (Prečítané 2726 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« kedy: 23. August , 2020, 20:33:24 »

Caute, poradte amp/riesenie na domace hranie s gitarou na sluchadla. Presiel som si mnohymi simulaciami, multakmi, aparatmi a na sluchadla (mam slusne) mi nic nehralo dobre, co sa tyka skreslenych zvukov.

Vzdy to bolo umele, neucesane a surove. Chcem riesenie, ktore zapnem a hram, takze nie cez PC. Budgetovo tak do 300 €. Diky.
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #1 kedy: 23. August , 2020, 20:44:32 »

Neviem ako na sluchadka (mne proste cez sluchadka vzdy pride ten zvuk divny neviem preco..) ale na doma hravam cez YAMAHU THR 10 a som spokojny teraz je aj nova verzia aj tu chvália.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 23. August , 2020, 20:49:34 »

Do 300e... daj vediet, ak sa ti podari.

Odporucam vyrobit/kupit/ziskat kvalitne a pouzitelne IRs (hlavne pouzit viacere kombinacie pre lepsi sound), zataz na amp a mas pokoj. V celku to najdes pod nazvom Two Notes Torpedo, pripadne dalsie produkty od nich alebo x konkurencii.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 23. August , 2020, 21:52:47 »

ale ono aj ked v studiu nahravas a zvukar Ti pusti do sluchadiel Tvoju gitaru z mikrofonu od bedne, je to velmi divny dojem, urcite iny, ako ked pocuvas hrat ozajstny aparat a takisto iny, ako ked pocuvas zo sluchatiek gitaru na ktoru nehras, pripadne este zmixovanu v nahravke ...
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #4 kedy: 24. August , 2020, 06:43:10 »

Podla mna je klucom k dobremu zvuku cez sluchadla reverb. Surovy/suchy skresleny zvuk bude vzdy zniet divne sam o sebe. Vyskusaj room reverb s pomerne velkym mixom, pripadne poskusaj viacere typy reverbov podla vkusu.
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #5 kedy: 24. August , 2020, 10:48:36 »

No jo. Uz som teda popozeral aj IR masinu (cenovo vychadza Nux) a k tomu nejaky preamp typu AMT ci Mooer. Len je to trochu komplikovane riesenie na moj vkus.

Skusali ste Katanu na sluchadla? Tym nemyslim Waza Air, ale napriklad Katana 50 ci Katana Air do sluchadiel? Na webe su na to rozporuplne reakcie, tak ci ma zmysel ist so sluchadlami niekam do predajne. Paci sa mi na tom ovladanie cez mobil a celkova jednoduchost.

Diky za tip k reverbu!

Yamahu som mal, klasicku aj metalovu. Na sluchadla to bolo stale divne.

Ide o to, ze mam male dieta, ktore spi, ked by som prave mohol hrat.
« Posledná zmena: 24. August , 2020, 10:49:17 od BrokenWings » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 24. August , 2020, 13:15:58 »

ok rovno ti poviem ze je to sluchadlami. ja ked som nemal monitory doma tak vsetko znelo napicu lebo to je jak keby si si nacapil ucho na reprak rovno. asdfg povedal dobre ze ak na sluchadla tak potrebujes tam jebnut reverb aby si mal aspon trochu pocit priestoru ale ani to neni dostacujuce.

flechter munson neojebes.. proste ked sedim meter od monitorov zvuk je iny jak ked mi ide do sluchadiel. preto ked som robil zvuk na kemper na sluchadlach tak vsetko co som doniesol do skusobne bolo nahovno.

kup si hociake normalne mensie monitory do 300e sa zmestis a garantujem ti ze je tolko pluginov online ze dovi. ja som pouzival emmissary od stl tones zadarmo co je a super bomba. staci dobre IRko a netusis ze ide o umely amp. nedavno som kupil tie diezle co vysli vh4 aj herbert a to je uplne ina liga uz zas.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 24. August , 2020, 14:28:09 »

...kup si hociake normalne mensie monitory do 300e sa zmestis a garantujem ti ze je tolko pluginov online ze dovi...
Ale píše o hre pri spiacom dieťati.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 24. August , 2020, 17:50:22 »

ach ano tak potom asi fakt len ten reverb pokial ma ist o hranie a nie o dake mixovanie a produkciu  Zdravíčko
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #9 kedy: 25. August , 2020, 12:45:10 »

toto hranie cez sluchátka s real feelingom a  zvukom ako z nahrávky som riešil a ani nedoriešil úplne do spokojnosti ......
skončil som pri mega geare doma  v spálni :D zvukovke, PC, 40giga ipulzov :D atd .........

chvíľu som bol skopojný aj s týmto na cvičenie , do PC s dobrým napasovaným IR to bolo super ako vo videu,
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=o6AUf_MvLxE


BrokenWings  mám doma od twonotes 2 produkty, Torpedo CAB M, a Torpedo Captor,  ak chceš požičiam ti ich ,

CAB M je IR loader, má to aj reverby, dá sa to použiť aj bez preampu, ale ideálne  z dákym preampm, mooer, alebo mať dáky amp a  cucať zvuk z preampu alebo rovno z reproduktoru....

ostatné speaker simulátory ma  nenadchli,  všade bolo dačo čo mi vadilo , ............

za mna neni nič jednoduché ked  chceš dobrý real zvuk ....

jedine si kupiť helixa a podobné multiefekty modernej doby kde to je uspokojitelnejšie,
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 25. August , 2020, 14:34:30 »

jj presne toto.. lebo real zvuk je vlastne to na co sme zvyknuti v miestnosti.. asi podobny rozdiel ako pocuvat namikrakovany zosik cez sluchatka vs pocut ho akusticky v priestore
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #11 kedy: 27. August , 2020, 11:14:20 »

Caute, diky za vsetky reakcie. Juro - aj za moznost poskusat.

Asi sa uchylim k tomu, co som nechcel... rozbeham to cez pocitac. Mam moznost si vyhradit na to jednu masinu, ktora by to mala v pohode zvladat.

Cena/vykon zatial nepusti a ak s tym nebudem dlhodobo spokojny, tak budem premyslat nad niecim inym.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #12 kedy: 27. August , 2020, 11:47:02 »

nainštaluj si toto , ide to ako plugin aj samostatne .... majú tušim 3 ampy free

https://ml-sound-lab.com/products/amped-roots
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.