Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 00:00:22
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampa na doma  (Prečítané 7629 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #15 kedy: 29. September , 2020, 20:59:15 »

Tak mi teda poradte, cim mam uskrtit 100W marsal,
ktory hra paradne akurat ked uz je az na 6ke ?

uskrt ho speaker kablom a zozen si normalny amp  Bavím sa skvele pozri two notes, maju skrtice aj do200w tusim
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 01. Október , 2020, 21:52:49 »

Ten marsal je stary ako ja a hra fantasticky, tak ze donho vrtat a zasahovat fakt nebudem.
Skusim to trosku uskrtit tymi odpormi.Minule som len tak nanecisto poletoval taky odporovy delic a myslim si ze tych 4 - 6 dB co potrebujem dat dole tomu fakt asi zvukovk neublizi.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 01. Október , 2020, 22:09:55 »

Ten marsal je stary ako ja a hra fantasticky, tak ze donho vrtat a zasahovat fakt nebudem.
Skusim to trosku uskrtit tymi odpormi.Minule som len tak nanecisto poletoval taky odporovy delic a myslim si ze tych 4 - 6 dB co potrebujem dat dole tomu fakt asi zvukovk neublizi.
Casto hravam cez jednokanal bez mastra s otocenou bednou o 180 stupnov a len kkt rypalsky zvukar mi povie, ze "daj sa tichsie". :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 02. Október , 2020, 11:35:27 »

Casto hravam cez jednokanal bez mastra s otocenou bednou o 180 stupnov a len kkt rypalsky zvukar mi povie, ze "daj sa tichsie". :)
Videl som raz Fera Grigláka s bedňou s nasadeným koženkovým obalom...

A ten kkt zvukár chcel iba, aby to lepšie hralo, prečo by si mu mal vyhovieť?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 02. Október , 2020, 12:19:06 »

Videl som raz Fera Grigláka s bedňou s nasadeným koženkovým obalom...

A ten kkt zvukár chcel iba, aby to lepšie hralo, prečo by si mu mal vyhovieť?  Bavím sa skvele
:) Presne si pamatam na ten koncert, kedy sa to stalo, dvakrat a ten isty externy zvukar. :) To nebolo preto, aby sa s tym vpredu nesral, ale aby mal pocit, ze on je ten, kto ma kluce od miesacky a celej fabriky.  Na zdravie!

Inak, pri vsetkej skromnosti - vzdy si otacam bednu/kombo a 99/100 zvukarov ma pochvali, ze "konecne niekto".  Bavím sa skvele A zaroven som nikdy nemal tieto tinejdz maniere pucit do nepricetna. Ano, hram hlasnejsie, ale vzdy v ramci moznosti a ustretovosti oboch stran.

Sorry za OT.  Zdravíčko
Zaznamenané

metallica28
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #20 kedy: 03. Október , 2020, 18:52:13 »

tak chlapi kupil som z bazosu marshall dsl 5c
s mojou gitarou mal male skreslenie asi kvoli zlym snimacom aj prepinac na gitare som musel vybrat, gitara obcas skripe atd
tak som si od kamarata pozical inu a kombo hralo presne ako v recenziach

lenze po dni zase hra tak ako s mojou (male skreslenie) myslim tym ze aj classic gain ma vo vyssej hlasitosti skreslovat-neskresluje a ultra gain ked dam na max tak to teraz hra ako predtym na 3
cim to moze byt? je tam zla lampa ako to zistim?
kombo nedava ziadne cudne zvuky, normalne nechavam aj 10m zahriat na gitare tone na max a je jedno ci dam kombo 5w/0,5w
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 04. Október , 2020, 22:30:28 »

tazko radit.

uplny zaklad by mal byt to, ze si schopny rozoznat, ci mas problem s gitarou alebo je to v aparate. ak to nie si schopny sam rozoznat, skoda reci cez internet a treba vzdy hladat niekohho, kto Ti pomoze osobne...

mas doma aj iny aparat, kde vies overit, ci je gitara OK ?

mas odhad, ako asi ma burmet skresleny kanal, ked chytis spicku holeho jacku na pripojenom kabli ?

si si isty, ze mas v poriadku gitarovy kabel ? ked tam okolo jackov pohybes, stale je to rovnake ?
« Posledná zmena: 04. Október , 2020, 22:31:20 od rastis » Zaznamenané
metallica28
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #22 kedy: 05. Október , 2020, 06:08:45 »

v kamaratovej gitare urcite problem nie je
ani v kabli/mam 4
mam tranzistor marshall kde som skusal vseliak
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #23 kedy: 05. Október , 2020, 09:30:07 »

Asi blba otazka bez nejakych zistovani co za amp to je -  ale nemoze to byt aj o nezvyku z toho ked clovek prejde z modelingu/tranzistora na lampu? Si pamatam ten sok ked som zistil roky dozadu ze to hra trochu inak cele co sa tyka pocitu zo saturacie, skreslenia, ako to ide pod rukou a tak.
Zaznamenané

metallica28
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #24 kedy: 05. Október , 2020, 09:56:13 »

pisal som predtym je to marshall dsl5c
a hralo to ako malo ale len dva dni, teraz skreslenie vobec nie je take ako predtym- ultra gain v podstate znie ako classic gain
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 05. Október , 2020, 11:01:25 »

je mozne, ze si to kupil pokazene (?). takze asi potrebujes najst opravara (?). teda ak to ozaj nie je v gitare, ani kabli a jeden den to hralo a na dalsi den to nehralo, tak ine vysvetlenie tazko najst (?)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #26 kedy: 05. Október , 2020, 11:30:22 »

ma to 2 preampove lampy a v koncaku je 12bh7icka co je tiez kvazi daco podobne.
vyskusaj vymenit lampu v preampe, najcastejsie odide jedna, vacsinou nie viacere. ak zistis ze to neboli lampy potom to daj do opravy. lampy su spotrebak
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #27 kedy: 05. Október , 2020, 11:41:57 »

pisal som predtym je to marshall dsl5c
a hralo to ako malo ale len dva dni, teraz skreslenie vobec nie je take ako predtym- ultra gain v podstate znie ako classic gain
Urcite tam bude daky problem.
Ak nemas niekoho kto to vie skontrolovat, skus pohybat lampami, postukat prepinacmi, jackmi , popripade tresni pästou po zosiku.
Ak v zosiku zaskrkoce, je tam niekde studak.

Skus medzi sebou prehodit tie male ECCky.
Ak je vadna jedna lampa, tak sa problem prejavy s trochu inym charakterom zleho zvuku.

Tieto lacne marsale maju dost casto studaky a aj blbe potaky.
« Posledná zmena: 05. Október , 2020, 11:47:38 od brdo prvy » Zaznamenané
metallica28
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #28 kedy: 05. Október , 2020, 11:58:21 »

dakujem za Vase odpovede!
dnes po praci skusim a napisem ci to daco porobilo
asi som si mal kupit novy dsl20 (dsl5 novy nemaju nikde a bal som sa moc hlasneho zvuku aj ked byvam v rd)
Zaznamenané
metallica28
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #29 kedy: 05. Október , 2020, 15:53:24 »

takze rozobral som pouzahoval lampy a skusal som dat naopak tie dve ecc83 a ten isty vysledok
ale zhavia vsetky len mi pride zaujimave ze dve tie ecc83 a 12bh7 su znacky marshall co sa da zozadu pekne precitat
posledna ecc83 je tiez marshall ale jedina je oznacena cervenym pismom a zozadu z komba sa tiez ako jedina neda precitat - napis je na opacnej strane
tu som ani nestriedal s ostatnymi dvoma
« Posledná zmena: 05. Október , 2020, 15:54:06 od metallica28 » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.