Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 12:58:01
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarovy bazar  (Prečítané 3009 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« kedy: 14. November , 2020, 13:05:45 »

Ahoj muzikanti. Co by ste povedali na moznost  vystavit za poplatok vlastne nepotrebne nadobicko v specializovanim bazare a zaroven moct vyskusat vybavenie co ponukaju ini? Rozmyslam nad tym napadom a aj sam vidim urcite uskalia preto by som chcel pocut nazor ludi ktorym by to malo prioritne sluzit. Dakujem
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 14. November , 2020, 14:21:26 »

asi by si mohol rozvinut, co sa vlastne pytas.

bazarov na hudobne nastroje tu uz bolo viacej, teda aspon v BA. niektore to tahali aj par rokov. neviem, ci este nejaky z nich funguje, povedal by som, ze z ekonomickeho hladiska to asi nebude uplne najlepsi biznis (?)

vlastne co znamena "vystavit za poplatok" ? ze nieco nepotrebujem, tak zaplatim, aby to niekde mohlo byt a iny si to skusali ? alebo mne zaplatia, ze to niekde necham ?
Zaznamenané
AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #2 kedy: 14. November , 2020, 15:13:28 »

Zamyslam to na vychode konkretne v slovenskom Seattle, casto citam inzeraty typu predam gitaru pripadne zamenim za inu od ludi v okoli do 100km. Moja predstava by bola ze predavajuci zaplati jednorazovy poplatok za to ze jeho tovar si mozu ludia vyskusat bez toho aby ho otravovali v sukromi a pritom si moze obzriet pripadne vyskusat nieco ine.  O ekonomcnosti si nerobim iluzie, nad tym by som zamyslal az neskor teraz  chcem vediet ci by bol o to zaujem. Viem je tu vela uskali, nie kazdy da drahy nastroj z ruky, iny ma problem s istou muzikalnou mensinou ktora by tam urcite nechybala atd...
« Posledná zmena: 14. November , 2020, 15:19:17 od AndrejM » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 14. November , 2020, 15:29:22 »

Ak nieco niekto realne potrebuje, tak za tym pojde. A naopak. :)

Napad skvely, len mam pocit, ze tam budu bud lacne blbosti alebo ozaj nepotrebne kusky.

Ak uz, tak praveze butikovy bazar pre napr. clenov, ktori miesto robenia km za skusanim zaplatia clenske a vyskusaju si OD za 5 kil. :)

Ale to zas... tu (SK) sa +/- vsetci pozname a ak uz cosi ktosi speci vlastni, tak poda info/da vyskusat.
Zaznamenané

AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #4 kedy: 14. November , 2020, 15:48:24 »

no zasypaniu trebarz lacnymi stratocastrami chcem predist nejakou minimalnou hranicou poplatku ktory by sa inak odvijal od predajnej ceny. Myslienka bola prave o tom ze pre niekoho nepotrebny kusok (hoci len obycajny OD pedal)by nestrasil doma pretoze dotycny nema cas alebo energiu riesit predaj a ako pisem priznam sa neviem s kym mam na fore tu cest ale amaterskych muzikantov a zabavovych kapiel je  tu na vychode nemalo a podla inzeratov sa tu par gitar okolo 3-4 stoviek otoci + nejake tie komba, efekty, hlavy, bedne... Mna len trapi aku drahu gitaru by si mi za ucelom predaja do ruk zveril. Ako pisem bez ochrany ma zasypu stratmi za stovku a neratam s tym ze niekto u mna necha vystavit a ohmatavat gitaru za ktoru chce 2 litre. Teraz ma napada slo by to cestou VIP kedy by som drahu gitaru predviedol len tomu na koho mi da echo majitel...

btw. trosku to chcem stavat aj na tom ze sice prides predat ale uputa ta nieco co mozno prave nepotrebujes  Som frajer
« Posledná zmena: 14. November , 2020, 16:04:21 od AndrejM » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 15. November , 2020, 12:06:17 »

no zasypaniu trebarz lacnymi stratocastrami chcem predist nejakou minimalnou hranicou poplatku ktory by sa inak odvijal od predajnej ceny. Myslienka bola prave o tom ze pre niekoho nepotrebny kusok (hoci len obycajny OD pedal)by nestrasil doma pretoze dotycny nema cas alebo energiu riesit predaj a ako pisem priznam sa neviem s kym mam na fore tu cest ale amaterskych muzikantov a zabavovych kapiel je  tu na vychode nemalo a podla inzeratov sa tu par gitar okolo 3-4 stoviek otoci + nejake tie komba, efekty, hlavy, bedne... Mna len trapi aku drahu gitaru by si mi za ucelom predaja do ruk zveril. Ako pisem bez ochrany ma zasypu stratmi za stovku a neratam s tym ze niekto u mna necha vystavit a ohmatavat gitaru za ktoru chce 2 litre. Teraz ma napada slo by to cestou VIP kedy by som drahu gitaru predviedol len tomu na koho mi da echo majitel...

btw. trosku to chcem stavat aj na tom ze sice prides predat ale uputa ta nieco co mozno prave nepotrebujes  Som frajer
Ja ti plne rozumiem, akurat si stanov nejake mantinely, ktore to budu urcovat pre koho vlastne ten bazar ma byt. Lebo ak pre vsetkych, tak na to kasli. "Dospelaci" na to budu kaslat a deti sa budu chodit hrat s hrackami. :) Kazdopadne, aj taky vyzrety muzikat uz +/- ma to, co skor potrebuje, nez opacne.

Ale chvalim, pekna iniciativa.
Zaznamenané

AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #6 kedy: 15. November , 2020, 13:53:52 »

Ja ti plne rozumiem, akurat si stanov nejake mantinely, ktore to budu urcovat pre koho vlastne ten bazar ma byt. Lebo ak pre vsetkych, tak na to kasli. "Dospelaci" na to budu kaslat a deti sa budu chodit hrat s hrackami. :) Kazdopadne, aj taky vyzrety muzikat uz +/- ma to, co skor potrebuje, nez opacne.

Ale chvalim, pekna iniciativa.

no ja som to zamyslal pre tych co proste radi menia nadobicko, zeby som tam mal 2-3 odhlucnene presklene kabiny na skusanie
ale bohuzial utvrdzujes ma v nazore ze ludi pride sice vela, poskusaju a odidu a lepsie kusy majitelia z ruk nedaju
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 15. November , 2020, 15:08:39 »

no ja som to zamyslal pre tych co proste radi menia nadobicko, zeby som tam mal 2-3 odhlucnene presklene kabiny na skusanie
ale bohuzial utvrdzujes ma v nazore ze ludi pride sice vela, poskusaju a odidu a lepsie kusy majitelia z ruk nedaju
Vsak a to ti nestaci pohlad na hociktore kamenne hudobniny? Poznam uz viacero ludi s iniciativou napr. predavat poriadne nastroje a skoncilo to fiaskom. :)

To podobne, ak nie iste by bolo s bazarom - podla mna.

Ako pisem - vela ludi, ktori robia hudbu profesionalne uz +/- vie, co chce a co potrebuje. Hra na tom. Ostatne spekulujuce a kseftujuce podhubie sa tam sice moze najst, ale nikto nebude riesit TS7 od Ibanezu a podobne hracky. Aj ked paradoxne TS7 je skvely OD.  Bavím sa skvele Ale ved skus, no nemal by tam zrejme chybat poriadny amp ani gitara, ak uz to ma mat zmysel... co zas...(ako som uz spominal) :)

Co by bolo zaujimavejsie je butik nosit a ponukat, ako napr. ceska nemenovana stranka + nejaky normalny zisk na tom, poznam vela ludi dodnes, co napr. nevedia kupit efekt cez Reverb, prip. maju obavy, atd...

Alebo vytvorit tzv. "Butikovy dom", kde za clenske bude moct opacit barsco, ale nato asi nema hocikto...  :)
Zaznamenané

AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #8 kedy: 15. November , 2020, 19:03:14 »

no ja som prave chcel vytvorit miesto kde by sa vsetok tovar ktory ide dnes cez inzeraty vystavoval. ale ked pises ze pedal co stal novy 50e nikto riesit nebude tak nic...
 vsetci zbehlejsi tvrdia ze ked kupujes gitaru treba si vyskusat kus a prave preto som take miesto chcel vytvorit lebo mne napriklad strasne sedi chapman ML1RS, nove uz v muzikeri niesu ale pred casu ju ktosi v presove nukal. Takze ma napadlo ze by bolo fajn miesto kde by sa dali take veci nechat na vyskusanie inym. Ale ani ja som si nebol isty ci by sa to uzivilo a po tom co pises vidim ze nie. Tak vdaka za info
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #9 kedy: 15. November , 2020, 21:17:19 »

To co popisujes sa vola komisionalny predaj a videl som to viacerych regionalnych hudobninach volakedy davno.

Ked este eshopy nevyhladili male obchody tak som tak bezne par veci kupil aj predal. A uz vtedy sa mi pri predaji ten poplatok nepacil.  Predaje trvali spravidla dlho.

V dnesnej dobe je lahsie to dat na bazos pri vaznejsich nastrojoch na reverb. Jedinu vyhodu vidim v tom ze je vela nastrojov na kope. Taketo nieco by malo zmysel keby je ten bazar niekde pri hlavnom tahu BA-KE aby bolo lahke sa tam stavit a musel by mat velmi velky sortiment aby to za tu navstevu stalo.  Tak ako sa volakedy chodilo na vylet do Klangfarbe.

Aby to nezdochlo tak povinne by k tomu musel byt aj eshop a moznost zaslat na predaj nastroje aj postou. Takze vela prachov v tovare, naklady na eshop, propagaciu.


Bol by to zaujimavy experiment, keby tam su fakt vylucne jazdene nastroje, pripadne aj spotrebny material. Logicky by k tomu pasoval aj servis.

Idealny projekt pre niekoho kto sa zahojil inde a chce sa uz len hrat a hordovat haraburdy :D.
Zaznamenané
AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #10 kedy: 15. November , 2020, 22:37:41 »

To co popisujes sa vola komisionalny predaj a videl som to viacerych regionalnych hudobninach volakedy davno.

Ked este eshopy nevyhladili male obchody tak som tak bezne par veci kupil aj predal. A uz vtedy sa mi pri predaji ten poplatok nepacil.  Predaje trvali spravidla dlho.

V dnesnej dobe je lahsie to dat na bazos pri vaznejsich nastrojoch na reverb. Jedinu vyhodu vidim v tom ze je vela nastrojov na kope. Taketo nieco by malo zmysel keby je ten bazar niekde pri hlavnom tahu BA-KE aby bolo lahke sa tam stavit a musel by mat velmi velky sortiment aby to za tu navstevu stalo.  Tak ako sa volakedy chodilo na vylet do Klangfarbe.

Aby to nezdochlo tak povinne by k tomu musel byt aj eshop a moznost zaslat na predaj nastroje aj postou. Takze vela prachov v tovare, naklady na eshop, propagaciu.


Bol by to zaujimavy experiment, keby tam su fakt vylucne jazdene nastroje, pripadne aj spotrebny material. Logicky by k tomu pasoval aj servis.

Idealny projekt pre niekoho kto sa zahojil inde a chce sa uz len hrat a hordovat haraburdy :D.

Hej viem co je komis. ze sa ti poplatok nepaci ved aj obchod musi z niecoho zit. Trosku nerozumiem ako mohli prerazit eshopy v predaji gitar ked mi kazdy tvrdi ze gitara sa kupuje vyberom z viacerych kusov.
Preco vela prachov v tovare? Ved pri komise dostava predavajuci peniaze az po vyplateni kupujucim.
Ja som uvazoval to zriadit v Presove pretoze ked pozeram inzeraty tak tu na vychode sa toho premelie dost a presov je v podstate v strede vychodu. Myslel som ze by bolo fajn keby predavajuceho neotravovali doma a kupujuci by mal moznost si vybrat a v klude vyskusat. Iluzie si vsak nerobim preto aj tu sondujem ci by to malo sancu.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 16. November , 2020, 08:04:33 »

Hej viem co je komis. ze sa ti poplatok nepaci ved aj obchod musi z niecoho zit.
Komis má jednu blbú nevýhodu, voľakedy si predajca prihodil 20 %, resp. predávajúci sa vzdal tej pätiny ceny.
Asi pred rokom som chcel dať svoj wah do komisu v Melody a podľa nejakých nových zákonov oni ako plátcovia DPH musia prihodiť aj túto daň, to už kupec musí dať skoro o polovicu viac, ako dostane predávajúci.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 16. November , 2020, 09:23:51 »

Kazdopadne z mojej skusenosti mi aj tak vychadza, ze dany predmet treba skusat par dni/tyzdnov, ci sedi. Osobne ma bavi ten "risk", ze si nieco kupim, co som sice nevyskusal, len pocul a potom skusam na koncerte, studio, skusky... ak sedi, tak parada. :)

Uz len take gitary. Velakrat ma odradila gitara, ktoru som skusal na 10 minut. Dnes viem, ze par minut osobnych nastaveni/preferencii a skvely nastroj. To iste krk. Uplne inak sa sprava krk doma a inak ten isty na podiu.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #13 kedy: 16. November , 2020, 11:07:14 »

Komis má jednu blbú nevýhodu, voľakedy si predajca prihodil 20 %, resp. predávajúci sa vzdal tej pätiny ceny.
Asi pred rokom som chcel dať svoj wah do komisu v Melody a podľa nejakých nových zákonov oni ako plátcovia DPH musia prihodiť aj túto daň, to už kupec musí dať skoro o polovicu viac, ako dostane predávajúci.

No ja som zamýšľal brat 10% teda s nejakým minimom povedzme 20-30e u gitar aby som sa nezasypal čínskymi suntami. Ale vďaka za info s tou DPH to by som zrejme pri hodil ešte 2 percenta
Zaznamenané
AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #14 kedy: 16. November , 2020, 11:21:47 »

Kazdopadne z mojej skusenosti mi aj tak vychadza, ze dany predmet treba skusat par dni/tyzdnov, ci sedi. Osobne ma bavi ten "risk", ze si nieco kupim, co som sice nevyskusal, len pocul a potom skusam na koncerte, studio, skusky... ak sedi, tak parada. :)

Uz len take gitary. Velakrat ma odradila gitara, ktoru som skusal na 10 minut. Dnes viem, ze par minut osobnych nastaveni/preferencii a skvely nastroj. To iste krk. Uplne inak sa sprava krk doma a inak ten isty na podiu.  Bavím sa skvele

No ved práve o to mi ide. Dáš za kúsok 400-500, pár mesiacov sa pohras a keď ta prestane baviť dáš naspäť za tu istú cenu. Možnosť pohrať sa par mesiacov ta stala pár desiatok eur. Myslím si ze by to mohlo fungovať ale nechám si poradit
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 16. November , 2020, 11:27:13 »

No ved práve o to mi ide. Dáš za kúsok 400-500, pár mesiacov sa pohras a keď ta prestane baviť dáš naspäť za tu istú cenu. Možnosť pohrať sa par mesiacov ta stala pár desiatok eur. Myslím si ze by to mohlo fungovať ale nechám si poradit
Na to predsa funguje regulerny bazar. Ludia vkuse cosi predavaju/menia, atd... bazarove ceny sa uz nejak zasadne nelisia + zalezi na sikovnosti kupujuceho/predavajuceho.

Skus, uvidis. Osobne si myslim, ze ta doba, ktorou chces ist uz pominula. Pred 15 rokmi by to mozno bolo zaujimave. Mozno sa mylim.
Zaznamenané

AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #16 kedy: 16. November , 2020, 15:33:57 »

Na to predsa funguje regulerny bazar. Ludia vkuse cosi predavaju/menia, atd... bazarove ceny sa uz nejak zasadne nelisia + zalezi na sikovnosti kupujuceho/predavajuceho.

Skus, uvidis. Osobne si myslim, ze ta doba, ktorou chces ist uz pominula. Pred 15 rokmi by to mozno bolo zaujimave. Mozno sa mylim.

Vďaka za názor
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 17. November , 2020, 12:21:45 »

Neviem ze ci sa to po pravde oplati kedze vsetky eshopy maju moznost vratit tovar dnes uz. Kupis z thomanna, poskusas, neni ok a ked tak vratis nazad bez udania dovodu do dakych 30 dni ci kolko to maju.

Druha vec - budes to vykupovat alebo len sprostredkuvat predaj? Lebo ak vykupovat tak mas narazovu investiciu s moznostou dlheho predaja cize prachy v lufte plus doba kedy sa to znehodnoti este viac. Ak sprostredkuvat, co v pripade ked ja dam vec k tebe do ponuky a potom si to za 3 tyzdne rozmyslim ze si ju chcem nechat.

Prejde rukami 10 ludi a vrati sa poskodena, ako to budes riesit? Budem ako majitel od teba vymahat poplatok za opotrebovanie? Amortizacia je kua plus neviem ako zabezpecis ze niekto pride a za 10 eur si pozicia vec co ma hodnotu 1400e a uz ju neuvidis, neviem si predstavit tie rizika po pravde hlavne u cloveka, ktory s tym nema skusenosti.
 
Budes cez pol republiky nahanat v malackach Nikolasa Rigo co to ujebal lebo ma doma 12 deti a teraz sa tvari ze sak to vratil gadzovi. Mne napriklad uplne vystaci bezny bazar v style hudebnibazar, ked sa mi nieco paci a stoji to normalne prachy tak to kupim a ak sa nepaci strelim to dalej za rovnaku cenu vacsinou. Nemam v tom ziadne ine prachy nez svoje.
Ty vlastne budes brat na seba riziko nerozhodnych mantakov lebo ti povedia ved som si zaplatil poplatok tak mozem skusat kolko chcem.

Dalsia vec je ze - priestory. Je dost velky rozdiel sprostredkuvat veci medzi fyzickymi osobami a mat veci fyzicky u seba. Ak budu podmienky nastavene ze mozem to skusit len u teba tak to by som nechcel lebo si to potrebujem skusit so svojimi vecami. Ak si to mozem zapozicat na urcitu dobu potom cool ale znova to potrebujes invetarizovat a mat dost dobry prehlad co mas u seba a co slo von atd.

V dnesnej dobe je tolko moznosti ze dalsi lokalny bazar asi neni potrebny. V 99% pripadoch dnes kupujem cez hudebnibazar, reverb, gumtree alebo ebay-kleinanzeigen od nemcov. Na bazari muziker kym este zil som mozno kupil nieco raz, vascinou som skor predal ale aj to zriedka kedy lebo hudebnibazar sleduju dve republiky a ma vacsi dosah. Muzikeracky vlastne zrusili uplne myslim uz.
 
« Posledná zmena: 17. November , 2020, 12:23:20 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #18 kedy: 17. November , 2020, 16:00:54 »

Je tu maly trh a lokalna muzikatska scena je mikro uroven oproti vacsim krajinam, moznost to mat niekde aby moju vec osahavalo kopu spekulantov je mala pridana hodnota aby som to nedal na reverb, kde je daleko sirsi trh zaujemcov a jedina moja starost je danu vec dobre nafotit a potom zabalit  Popiskujem si

Aby si nieco take zacal, potreboval by si do toho investovat vlastny cas a peniaze aby si zacal tocit zaujimave veci. Necakaj, ze ti ludia zacnu hufne posuvat svoje veci a este ti za to aj zaplatia, ked pri online predaji moze danu vec pouzivat az do odoslania kupcovi.
Zaznamenané
AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #19 kedy: 17. November , 2020, 18:22:05 »

pani dakujem za vase nazory a pripomienky myslim ze ma presvedcili ale rad uvitam dalsie.

Este par veci objasnim. Zamyslal som to len sprostredkovat za 10% z ponukanej ceny a urcite nedavat z ruky pokial kupujuci nezaplati plnu cenu. Takze by nehrozilo nahananie gitary za tisicku a problem ze ju niekto omlati by nebol ani moj ani predavajuceho. A osahavanie draheho nastroja desiatkami spekulantov by som tiez vedel osetrit.

« Posledná zmena: 17. November , 2020, 18:26:36 od AndrejM » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #20 kedy: 17. November , 2020, 20:53:38 »

Cca 10% vezme  reverb ... a trh kam to vies poslat ak tam mas uz trocha feedbacky je obrovsky. Neporovnatelne.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 17. November , 2020, 21:59:30 »

Cca 10% vezme  reverb ... a trh kam to vies poslat ak tam mas uz trocha feedbacky je obrovsky. Neporovnatelne.

plus buyer protection jak prasa maju nastavenu, inak vela ludi na reverb poslednu dobu dost nadava co citam situacie z rig talku.. ako predavajuci tam mas takmer nulove prava chovaju sa tam ku komisionalnemu predaju jak keby si bol kytary.cz x ludi muselo na vlastne naklady od kupujuceho dostat vec lebo pan kupujuci bol tupy a zosilovac sa mu nepacil ako hral a 'sice som to nemal u nikoho ale asi je to pokazene'...storky na mesiac riesenia...a potom mu reverb kazal akoze zaplatit ciastku naspat lebo ze kvazi poskodil kupujuceho :_)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 18. November , 2020, 10:18:05 »

Ano, podobne ako oslabeny Ebay. V kombinacii s Paypalom, ktory velmi rychlo sellerovi zadrzi spat peniaze je kopa situacii, ze nemas ani odoslanu vec ani peniaze.
« Posledná zmena: 18. November , 2020, 10:18:25 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #23 kedy: 18. November , 2020, 10:51:25 »

Kaolko vies rozviest tie kytary.cz ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 18. November , 2020, 13:22:15 »

Iba vravim ze napriklad reverb.com sa chova k second hand predavajucemu dnes pomaly jak keby si mal ako predajca garantovat vsetko pomaly od toho ze spedicka ti to nedojebe po ceste az po moznost ze ak sa to novemu majitelovi nepaci tak to moze poslat do 30 dni nazad. Je strasne tenka hranica v tomto. Reverb nema uplne dobre vyskolenych ludi na to aby vedeli zvazit ci je daco bullshit zo strany kupujuceho. Trochu asi nepochopili ze ked raz predavam vec z druhej ruky, dam detailny popis, porobim videa predtym ako to majitelovi dojde a promptne komunikujem ze asi nebude chyba na mojej strane ale u dakeho tupela co nevie co chce.

Raz sa mi tak stalo ze som predaval zosik dosiel som chalanovi do skusobne a otrasny zvuk chrcalo to, brumelo a kadeco, cely spoteny som sa tam citil trapne nakoniec povedal ze to nevezme a ak hej tak s 200e zlavou lebo bude to musiet dat kuknut. ZObral som to domov a hralo to uplne normalne ... mal napicu elektrinu v skusobni. Teraz si predstav ze posles daco niekomu a podobna storka akurat ze ti zadrzia prachy a typek si vynucuje tych 200e zatial co najblizsi mesiac hra na veci. Kde ti kto garantuje ze to neposkodi viac uz len tym ze to ma taku dobu doma.
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.