Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 01:09:03
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarovy bazar  (Prečítané 3010 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 16. November , 2020, 11:27:13 »

No ved práve o to mi ide. Dáš za kúsok 400-500, pár mesiacov sa pohras a keď ta prestane baviť dáš naspäť za tu istú cenu. Možnosť pohrať sa par mesiacov ta stala pár desiatok eur. Myslím si ze by to mohlo fungovať ale nechám si poradit
Na to predsa funguje regulerny bazar. Ludia vkuse cosi predavaju/menia, atd... bazarove ceny sa uz nejak zasadne nelisia + zalezi na sikovnosti kupujuceho/predavajuceho.

Skus, uvidis. Osobne si myslim, ze ta doba, ktorou chces ist uz pominula. Pred 15 rokmi by to mozno bolo zaujimave. Mozno sa mylim.
Zaznamenané

AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #16 kedy: 16. November , 2020, 15:33:57 »

Na to predsa funguje regulerny bazar. Ludia vkuse cosi predavaju/menia, atd... bazarove ceny sa uz nejak zasadne nelisia + zalezi na sikovnosti kupujuceho/predavajuceho.

Skus, uvidis. Osobne si myslim, ze ta doba, ktorou chces ist uz pominula. Pred 15 rokmi by to mozno bolo zaujimave. Mozno sa mylim.

Vďaka za názor
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 17. November , 2020, 12:21:45 »

Neviem ze ci sa to po pravde oplati kedze vsetky eshopy maju moznost vratit tovar dnes uz. Kupis z thomanna, poskusas, neni ok a ked tak vratis nazad bez udania dovodu do dakych 30 dni ci kolko to maju.

Druha vec - budes to vykupovat alebo len sprostredkuvat predaj? Lebo ak vykupovat tak mas narazovu investiciu s moznostou dlheho predaja cize prachy v lufte plus doba kedy sa to znehodnoti este viac. Ak sprostredkuvat, co v pripade ked ja dam vec k tebe do ponuky a potom si to za 3 tyzdne rozmyslim ze si ju chcem nechat.

Prejde rukami 10 ludi a vrati sa poskodena, ako to budes riesit? Budem ako majitel od teba vymahat poplatok za opotrebovanie? Amortizacia je kua plus neviem ako zabezpecis ze niekto pride a za 10 eur si pozicia vec co ma hodnotu 1400e a uz ju neuvidis, neviem si predstavit tie rizika po pravde hlavne u cloveka, ktory s tym nema skusenosti.
 
Budes cez pol republiky nahanat v malackach Nikolasa Rigo co to ujebal lebo ma doma 12 deti a teraz sa tvari ze sak to vratil gadzovi. Mne napriklad uplne vystaci bezny bazar v style hudebnibazar, ked sa mi nieco paci a stoji to normalne prachy tak to kupim a ak sa nepaci strelim to dalej za rovnaku cenu vacsinou. Nemam v tom ziadne ine prachy nez svoje.
Ty vlastne budes brat na seba riziko nerozhodnych mantakov lebo ti povedia ved som si zaplatil poplatok tak mozem skusat kolko chcem.

Dalsia vec je ze - priestory. Je dost velky rozdiel sprostredkuvat veci medzi fyzickymi osobami a mat veci fyzicky u seba. Ak budu podmienky nastavene ze mozem to skusit len u teba tak to by som nechcel lebo si to potrebujem skusit so svojimi vecami. Ak si to mozem zapozicat na urcitu dobu potom cool ale znova to potrebujes invetarizovat a mat dost dobry prehlad co mas u seba a co slo von atd.

V dnesnej dobe je tolko moznosti ze dalsi lokalny bazar asi neni potrebny. V 99% pripadoch dnes kupujem cez hudebnibazar, reverb, gumtree alebo ebay-kleinanzeigen od nemcov. Na bazari muziker kym este zil som mozno kupil nieco raz, vascinou som skor predal ale aj to zriedka kedy lebo hudebnibazar sleduju dve republiky a ma vacsi dosah. Muzikeracky vlastne zrusili uplne myslim uz.
 
« Posledná zmena: 17. November , 2020, 12:23:20 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #18 kedy: 17. November , 2020, 16:00:54 »

Je tu maly trh a lokalna muzikatska scena je mikro uroven oproti vacsim krajinam, moznost to mat niekde aby moju vec osahavalo kopu spekulantov je mala pridana hodnota aby som to nedal na reverb, kde je daleko sirsi trh zaujemcov a jedina moja starost je danu vec dobre nafotit a potom zabalit  Popiskujem si

Aby si nieco take zacal, potreboval by si do toho investovat vlastny cas a peniaze aby si zacal tocit zaujimave veci. Necakaj, ze ti ludia zacnu hufne posuvat svoje veci a este ti za to aj zaplatia, ked pri online predaji moze danu vec pouzivat az do odoslania kupcovi.
Zaznamenané
AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #19 kedy: 17. November , 2020, 18:22:05 »

pani dakujem za vase nazory a pripomienky myslim ze ma presvedcili ale rad uvitam dalsie.

Este par veci objasnim. Zamyslal som to len sprostredkovat za 10% z ponukanej ceny a urcite nedavat z ruky pokial kupujuci nezaplati plnu cenu. Takze by nehrozilo nahananie gitary za tisicku a problem ze ju niekto omlati by nebol ani moj ani predavajuceho. A osahavanie draheho nastroja desiatkami spekulantov by som tiez vedel osetrit.

« Posledná zmena: 17. November , 2020, 18:26:36 od AndrejM » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #20 kedy: 17. November , 2020, 20:53:38 »

Cca 10% vezme  reverb ... a trh kam to vies poslat ak tam mas uz trocha feedbacky je obrovsky. Neporovnatelne.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 17. November , 2020, 21:59:30 »

Cca 10% vezme  reverb ... a trh kam to vies poslat ak tam mas uz trocha feedbacky je obrovsky. Neporovnatelne.

plus buyer protection jak prasa maju nastavenu, inak vela ludi na reverb poslednu dobu dost nadava co citam situacie z rig talku.. ako predavajuci tam mas takmer nulove prava chovaju sa tam ku komisionalnemu predaju jak keby si bol kytary.cz x ludi muselo na vlastne naklady od kupujuceho dostat vec lebo pan kupujuci bol tupy a zosilovac sa mu nepacil ako hral a 'sice som to nemal u nikoho ale asi je to pokazene'...storky na mesiac riesenia...a potom mu reverb kazal akoze zaplatit ciastku naspat lebo ze kvazi poskodil kupujuceho :_)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 18. November , 2020, 10:18:05 »

Ano, podobne ako oslabeny Ebay. V kombinacii s Paypalom, ktory velmi rychlo sellerovi zadrzi spat peniaze je kopa situacii, ze nemas ani odoslanu vec ani peniaze.
« Posledná zmena: 18. November , 2020, 10:18:25 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
AndrejM
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #23 kedy: 18. November , 2020, 10:51:25 »

Kaolko vies rozviest tie kytary.cz ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 18. November , 2020, 13:22:15 »

Iba vravim ze napriklad reverb.com sa chova k second hand predavajucemu dnes pomaly jak keby si mal ako predajca garantovat vsetko pomaly od toho ze spedicka ti to nedojebe po ceste az po moznost ze ak sa to novemu majitelovi nepaci tak to moze poslat do 30 dni nazad. Je strasne tenka hranica v tomto. Reverb nema uplne dobre vyskolenych ludi na to aby vedeli zvazit ci je daco bullshit zo strany kupujuceho. Trochu asi nepochopili ze ked raz predavam vec z druhej ruky, dam detailny popis, porobim videa predtym ako to majitelovi dojde a promptne komunikujem ze asi nebude chyba na mojej strane ale u dakeho tupela co nevie co chce.

Raz sa mi tak stalo ze som predaval zosik dosiel som chalanovi do skusobne a otrasny zvuk chrcalo to, brumelo a kadeco, cely spoteny som sa tam citil trapne nakoniec povedal ze to nevezme a ak hej tak s 200e zlavou lebo bude to musiet dat kuknut. ZObral som to domov a hralo to uplne normalne ... mal napicu elektrinu v skusobni. Teraz si predstav ze posles daco niekomu a podobna storka akurat ze ti zadrzia prachy a typek si vynucuje tych 200e zatial co najblizsi mesiac hra na veci. Kde ti kto garantuje ze to neposkodi viac uz len tym ze to ma taku dobu doma.
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.