Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 15:28:45
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ClassicGear™ Tuning Machines - kvalita, prípadná výmena za vyšší level  (Prečítané 1849 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« kedy: 22. Január , 2021, 10:22:55 »

 Zdravíčko

Chcel by som s spýtať na kvalitu (stabilitu ladenia) týchto ladiacich mechaník: https://shop.fender.com/en-SK/parts/electric-guitar-parts/tuning-machines/classicgear-tuning-machines/0990802100.html

Máte s nimi skúsenosti?

prípadne aké sú možnosti (iný výrobcovia) v rámci up-grade-u na vyšší kvalitatívny level, hlavne čo sa týka stability ladenia?
existuje aj zamykacia verzia??

díkes....
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 22. Január , 2021, 12:33:29 »

Cau,

podiel v stabilite ladenia od ladiacich klucoch je minimalny. Do uvahy je potrebne zobrat spravne navinutie strun, spravne pnutie po natiahnuti, kvalita nulteho prazca, atd...

Na lacnom Squier mam poriadne natiahnute struny, mechaniky budu asi kvalitativne a totalne dno, no zatial som nedoladzoval gitaru.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #2 kedy: 22. Január , 2021, 14:28:39 »

Servus.

Hej, viem, že ladiace mechaniky sú len časť reťazca...

Ale tieto fungujú tým zalomenim struny do koliku a následným ovinutim okolo koliku a ďalším navijanim. Tam sa mi zdá, že by to mohla byť problemova časť.

Preto som rozmýšľal, že ci sa dajú vymeniť za niečo iné.

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 22. Január , 2021, 14:31:47 »

Servus.

Hej, viem, že ladiace mechaniky sú len časť reťazca...

Ale tieto fungujú tým zalomenim struny do koliku a následným ovinutim okolo koliku a ďalším navijanim. Tam sa mi zdá, že by to mohla byť problemova časť.

Preto som rozmýšľal, že ci sa dajú vymeniť za niečo iné.


Toto su tie najlepsie mechaniky vobec, resp. tento typ. Velmi odporucam. Ziadne zbytocne trne z odstiknutych strun, atd... Postup navijania je taky, ze si potiahnes strunu k dalsiemu klucu (pri natahovani novej struny) a v tom bode aj odstiknes a koniec strcis do tej dierky v danom kluci.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 22. Január , 2021, 17:18:58 »

Hej, najlepsie mechaniky tieto celkovo.  Som frajer
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #5 kedy: 22. Január , 2021, 17:37:09 »

Toto su tie najlepsie mechaniky vobec, resp. tento typ. Velmi odporucam. Ziadne zbytocne trne z odstiknutych strun, atd... Postup navijania je taky, ze si potiahnes strunu k dalsiemu klucu (pri natahovani novej struny) a v tom bode aj odstiknes a koniec strcis do tej dierky v danom kluci.

aha, teda ak tomu dobre rozumiem, tak od spodného E natiahnem strunu po A kolík, odstrihnem a to by malo vydať na zalomenie do E a následné navinutie... To je šikovné.. určite vyskúšam...

tak nakoniec to možno budú celkom dobré mechaniky. Predpokladal som, že oproti "locking" budú horšie. Pri klasických mechanikách od fendru na strate som badal lepšiu stabilitu v ladení ked som ich vymenil za locking...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 22. Január , 2021, 18:38:52 »

Ja som naozaj nikdy v zivote nemal problem so ziadnymi mechanikami. Nikdy. Kazda jedna mi sluzila vzdy na 100%. Aj na servis co mam lacne Staggy, Squiery, barsco... vsetko drzi, na dva zavity, hotovo.

Na stabilitu ladenia vplyva daleko viac napr. spraveny nulak a jeho kvalita. To iste aj kvalitne natiahnutie strun a poriadne povytahovanie. Naozaj sa mechanik dotykam len na jemne doladenie, ked vytiahnem gitaru v zime.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 22. Január , 2021, 18:40:11 »

Btw... tie lockingy sluzia skor a podla mna primarne na rychlost natiahnutia, nez aby to akoze "locklo" strunu jak napr. zamok.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 22. Január , 2021, 19:59:20 »

Ja som naozaj nikdy v zivote nemal problem so ziadnymi mechanikami. Nikdy. Kazda jedna mi sluzila vzdy na 100%....


viac nie je co k teme dodat.

zamykatelne maju len jedinu vyhodu - nasponujem strunu, zamknem a doladim na pol otacke, vymena struny napr. na koncerte je takto strasne rychla, ale so stabilitou ladenia to nema nic spolocne...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 22. Január , 2021, 20:17:43 »

Inak z mojich skusenosti si dovolim jednu velku kulehu pri lockingoch... neviem ako na ostatnych, ale na niektorych Gotoh-ackych je prave pri tej spominanej "pol-otacke" taka skurvenina, ze tu strunu zalomi tesne za dierkou mechaniky a pri vasnivejsom vytahovani, prip. pracovani s pakou to moze strunu lahko urvat... Preto doporucujem bud ozaj silno nasponovat strunu a tak zamknut alebo vyssiespominane mechaniky.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #10 kedy: 22. Január , 2021, 21:27:56 »

Pri tých locking je to naozaj rýchlejšie, co je len pravda. Ale oproti tým štandardom sa mi lepšie vidia.

Nulaky mám kostene, struny pri výmene natahujem, dokonca dávam grafit do nulaku, ale cez to všetko mi ladenie spadne cez noc a pred hraním nasledujúci deň musím doladiť, dotiahnuť...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 22. Január , 2021, 22:13:10 »

...
...ale cez to všetko mi ladenie spadne cez noc a pred hraním nasledujúci deň musím doladiť, dotiahnuť...
To je +/- normalne, hlavne, ak zhadzues vsetky struny naraz, krk tiez pracuje. Mne sa to stava u niektorych gitar tiez, ale na druhy den dotiahnem fakt uplne minimalne vsetky struny. No potom drzia az do vymeny.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #12 kedy: 22. Január , 2021, 22:48:41 »

To je +/- normalne, hlavne, ak zhadzues vsetky struny naraz, krk tiez pracuje. Mne sa to stava u niektorych gitar tiez, ale na druhy den dotiahnem fakt uplne minimalne vsetky struny. No potom drzia az do vymeny.

Ja hovorím o každodennej situácii. Nie, ze nové struny a potrebujú sa usadiť za deň, dva. Ale každodenná situácia.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 23. Január , 2021, 12:34:32 »

Ja hovorím o každodennej situácii. Nie, ze nové struny a potrebujú sa usadiť za deň, dva. Ale každodenná situácia.
Nieco zrejme robis nespravne. Mozno problem v tremole, pruzinach, atd... To by chcelo vidiet.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 23. Január , 2021, 13:17:15 »

cim som starsi, tym menej uz hravam, gitary mi visia v panelaku na stene. ktorukolvek po par dnoch chytim, su stale +/- naladene Neviem

ten prevod fyzikalne nedovoli, aby sa kolik so strunou povolil, nie je to mozne! moze presmyknut jedine navynuta struna a to je prave o tom, co sa tu pise - treba mat spravne navynute struny, co nie je ziadna veda, ale 2-3 jednoduche pravidla...
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.