Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 04:35:42
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Maksim Mrvica  (Prečítané 4242 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« kedy: 06. Júl , 2006, 17:49:27 »

http://www.maksim.co.uk/


Minule som nahodou natrafil na jeho koncert na STV2 a celkom ( teda dost ) ma ten chlapik zaujal, sikovny, prsty rychle ako fras ... a dalo sa to pocuvat :) Do klasickej hry na klavir pridal aj moderne prvky, celkom tomu pridalo na dynamike ... a na zaver koncertu zahral Let cmeliaka :woohoo:  , to bolo super, tu je inak link na klip k tomu :



A potom aj nejaky manik to hra na gitarke Fuuha zíram  , tak aj na to je link :




Petrucci to hra asi lepsie, ale aj tento je v poho ...
Zaznamenané

... all life is future to past ...
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #1 kedy: 06. Júl , 2006, 17:59:50 »

tiez som videl ten koncert...super zazitok...chalan je talent
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 06. Júl , 2006, 20:32:06 »

-som ho aj ja videl, a nepride mi nicim vynimocny- hral iba modifikovane klasicke diela, ziadna vlastna tvorba(nevravim, ze by to hral zle , to nie, ani ze by sa mi to co hral nepacilo. Aj ked zopar skladieb si vybral az dost podobnych)
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #3 kedy: 06. Júl , 2006, 23:30:29 »

Tak tu je krasne vidno co robi strategia a marketing.On ,ako klavirista-interpret sa mi tiez nezda vobec vynimicny.Ale to ako to bolo cele vymyslene a podane-na tom sa to cele predalo.To priatelia tu Robil p.Malasek uz pred 50 rokmi.A skomercnena klasika....tak to ozaj nie je nic nove,prekvapive a vynimocne.Pacili sa mi tie klasicke skladby.To bolo ozaj ine a pri tom som aj pookrial.Ale Chopinove nokturno,alebo Lizstove uhorske tance /s Brahmsovym dielom,len zhoda mien/ to hraju bezne konzervatoristi a toho Chopina uz som videl hrat aj decka na LSU.No.....ale ked sa na ten zbytok urobia \"moderne\" aranzmany,pekne sa to nazvuci,nasvieti,postavi sa super scena...chalan nahodi super image co v spojeni s tak konzervativnou hudbou,ako je hudba vazna navodi pocit niecoho vynimocneho....a hviezda je na svete.Ale tym v ziadnom pripade netvrdim,ze neumi.Umi o tom niet pochyb.Ale podla mna je vynimocny ten projekt a nie on.Vynimocny klavirista je podla mna nieco uplne ine.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 06. Júl , 2006, 23:55:15 »

Uvidí sa po čase, či je výnimočný. Bolo fajn si ten koncertík na STV pred časom pozrieť. Aspoň cez tie komerčné veci nalákal žudí aj na tie ostatné. Nevidím v tom nič zlé.
Každý sa musí nejako predať, keby sa podarilo aj nejakým slovenským klasickým talentom takéto koncerty postaviť, bol by som rád. Bohužiaž ale tu to nevidím moc reálne.

Elektrických gitaristov som počul zopár, ako ho hrali, chalanisko v linku na úvode mi pripadá zatiaž najslabší.
Pred časom som pridal link na jednu moju domácu verziu:
http://gitaristi.sk/files/pitu//PODxtLive/LetCmeliaka.mp3

Naposledy upravil pitu, : 07.07.2006 o 01:06
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #5 kedy: 07. Júl , 2006, 08:12:30 »

pitu napísal:
Citácia
Bolo fajn si ten koncertík na STV pred časom pozrieť. Aspoň cez tie komerčné veci nalákal žudí aj na tie ostatné. Nevidím v tom nič zlé.


V tom sme za jedno....a vobec netvrdim,ze je na tom nieco zle.Prave naopak.

Naposledy upravil jimi cimbala, : 07.07.2006 o 09:14
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 07. Júl , 2006, 09:13:42 »

ja som tiez ten koncert videl...popravde zaujalo ma to, a ostal som to pozerat asi 20 minut....to spojenie s kapelou a slacikmi sa mi pacilo, malo to gule.
Klavirista v pohode, nejako by som netvrdil, ze vynimocny zjav, ale celkovo sa mi to pacilo. A navyse som tie skladby co hrali nepoznal.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 07. Júl , 2006, 12:08:10 »

Ja som to tiez videl. Chalan bol nesympaticky model-narcis, ale to je jeho vec, srat mu na to :)

Verzie s kapelou sa mi vobec nepacili, podla mna sa takato muzika nehodi do strojovej rytmiky. Tento typ muziky sa hra intuitivne podla dirigenta alebo solistu, graduje sa dynamikou, aj tempom. Takze v hentej modernej verzii mi to prislo sterilne, jednotvarne a velmi rychlo otravne. Prvoplanovy lacny efekt. Ale naozaj je pravda, ze ak sa to lubilo ludom, co inak taku hudbu nepocuvaju, je to fajn...

Ovela viac ma bavil, ked hral sam. Mal dobry zvuk a aj hral tie veci tak, ako sa \"maju\". Ale mal viacej kiksov, ktore sa koncertnym klaviristom bezne nestavaju, z coho sudim, ze by mal viacej cvicit, ako vykecavat s image stylistom.

Inak zda sa mi to alebo naozaj hral cely cas z hlavy ?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 07. Júl , 2006, 12:14:57 »

ja som to tiez videl..a je pravda,ze tam bola kopa veci len \"na efekt\"...neviem,ci tu niekto z vas pozna klaviristu menom Yanni...mam doma dvd Live at the Acropolis a to je fakt nieco uzasne...hra tam s Londynskou filharmoniou,je tam aj bubenik a basak...neskutocny zazitok
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 24 otázok.