Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 13:18:03
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MOOER GE 250 - pre gitaristu mierne pokročilého?  (Prečítané 786 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
TimoK
okukávač

Príspevkov: 3


« kedy: 11. Jún , 2021, 10:31:28 »

Ahojte,

chcel by som sa poradiť. Uvažujem nad kúpou multiefektu a z informácii ktoré momentálne mám a podľa toho čo chcem s hrou na gitaru robiť, mi vyšiel ako optimálna voľba Mooer GE 250:

https://www.muziker.sk/mooer-ge-250?gclid=Cj0KCQjwk4yGBhDQARIsACGfAeueei2yfwWX2_va9Yj_hyY316E5ZKa_-BEdEhJlCL5nHfxj1jF1HpcaAkU1EALw_wcB

Na gitare hrám cca rok a pól (popri práci, takže nemám možnosť cvičiť hodiny denne  :)). Gitaru mám momentálne Yamaha EG112 a combo PEAVEY Rage 158. Budúci rok plánujem kúpu novej gitary a tiež comba, no tento rok by som investoval len do multiefektu nech sa s efektami a zvukmi viac zoznámim.

- neplánujem hrať profesionálne, maximálne pri nejakých akciách s kamošmi, preto len online riešenie a prepojení cez zvukovku nezvažujem
- určite by som chcel nahrávanie do PC, ale ak som správne pochopil, tak tento multiefekt ako zvukovka funguje
- investícia tak do 400€, asi viac to nemá zmysel a lacnejšie ako 200, do tých by som nešiel

Môžete ma zo skúseností usmerniť, je to dobrá voľba, alebo by som mal radšej siahnuť po inom multiefekte?
« Posledná zmena: 11. Jún , 2021, 10:46:38 od TimoK » Zaznamenané
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #1 kedy: 11. Jún , 2021, 10:58:09 »

Nedávno sme riešili nejaké multiefekty na inom fóre. Chalan vyberal medzi Headrush Gigboard, Mooery GE300 GE250 GE200 a Hotone Ampero. Každý má niečo iné. Jeden bubeníka, druhý lepší looper, atd. atd. Nakoniec kúpil GE200 a je s ním spokojný.

Treba si kvôli rozdielom vo výbave určite porovnať parametre, urobiť napríklad tabuľku. Lebo niekedy si človek nevšimne dôležitý detail. Napríklad som svojho času náhodou zachytil info, že kvázi vlajková loď GE300 nemá stereo efekty, čo je v dnešnej dobe snáď až smiešne. Možno to už updatli nejakým firmware, neviem.

Čo sa týka nahrávania do PC, je to individuálna záležitosť. Ja napríklad preferujem samostatnú zvukovku. Vie to byť trvalo nakáblované ku kompu. Ak človek používa napr. monitory, tak pripojovať ich stále ku efektu, ak ho človek často prenáša, môže byť otrava. Ale hovorím, je to čisto individuálne.
Zaznamenané
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #2 kedy: 11. Jún , 2021, 11:01:17 »

Ešte doplňujem, treba si pozrieť aj možnosti softu pre ovládanie, pomerne dôležitá vec, ak to človek všetko chce kontrolovať z PC.
Zaznamenané
TimoK
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #3 kedy: 11. Jún , 2021, 13:29:51 »

Ďakujem za usmernenie. Asi bude najlepšie keď si porovnám parametre a tak sa rozhodnem. V každom prípade chápem, že každý má svoje plusy a mínusy a ideálny multiefekt asi nenájdem :) ale zase nie som až tak náročný :)

ešte raz dík
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 11. Jún , 2021, 14:03:35 »

Treba si kvôli rozdielom vo výbave určite porovnať parametre, urobiť napríklad tabuľku.
Na vysokej škole sme k tej tabuľke dostali radu, ktorej sa držím dodnes:

V tej tabuľke nemiešaj plusy a mínusy, to dezorientuje, rátaj napr iba mínusy (nevýhody).
Ak nejaké riešenie oproti ostatným má výhodu, považuj to za nevýhodu ostatných.

Koniec filozofického okienka.
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #5 kedy: 11. Jún , 2021, 15:45:50 »

Za tie peniaze a s tym rozpoctom je moer ok volba, niekto by ta mozno skor nahovaral si kupit multakove kombo, napr. Boss Katana alebo trebars Yamaha THR, coz je riesenie dva v jednom (maju aj USB audio interface). Obe riesenia maju svoje vyhody a nevyhody.

Zaznamenané
TimoK
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #6 kedy: 15. Jún , 2021, 14:30:24 »

Super, ďakujem. :)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.