Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 12:36:49
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Redukcia šumu  (Prečítané 1005 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinkooo
nováčik
*
Príspevkov: 9


« kedy: 04. Február , 2022, 09:40:16 »

Ahoj hoši. Mám mic stereo pár Lewitt LCT040, zvukovú kartu Steinberg UR22mkII ku ktorej bol aj Cubase elements 11. Skúšam si nahrávať akustickú gitaru, všetko v poriadku ale počuť tam šum hlavne teda na konci keď skladba doznieva. Mám dosť tichý pc ale mám pocit že aj to robí šarapatu. Nejaké nápady ako sa toho zbaviť? Je na to nejaký soft alebo mám proste zahrabať pc do polystyrénu? :-D Prikladám aj link na video.
« Posledná zmena: 04. Február , 2022, 10:00:48 od Martinkooo » Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 04. Február , 2022, 12:43:05 »

je na to soft, ale ja nemám pocit, že je tam nadmerný šum. Pokiaľ to zasadíš do skladby, tak tam nebudeš počuť nič.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 05. Február , 2022, 01:00:01 »

na obycajne pocutie som tam ziadny zasadny sum nepocul, ale neskumal som to pozorne.

hlavne - sum je sum a nahraty zvuk pocitacu je nieco ine. ak pises, ze mas pocitac dost tichy, tak by to nemal byt nejaky uplne zasadny problem a ak hej, tak treba dat pocitac inde.

pozeram ten par Tvojich mikrofonov. nepoznam, ale par za 180€ je v zasade niekde na spodku cenovych relacii, takze by som sa mozno zameral, ci nejaky sum nevznika v tomto bode. takisto by som sa snazil vylucit, ci sum nevznika vo zvukovke, tie zabudovane mic preampy neviem ake su, ale aj na tychto miestach vie vznikat sum a niekedy aj dost velky.

no a potom aj take, ze ako to mas cele nastavene. ak mas nastavenu na vstupe nizku citlivost a potom finalne zdvihas hlasitost niekde dalej na sablach v Cubase, tak to je vzdy len o vzniku sumu...

dodatocne odstranovanie sumu softverom je krajna moznost, to sa pouziva skorej pri restaurovani starych zlych nahravok. ak nahravas, musis sum vylucit uz v tomto stadiu.
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 05. Február , 2022, 10:59:03 »

ako píše Rstis
toto  býva najväčším zdrojom šumu (si myslím)
"no a potom aj take, ze ako to mas cele nastavene. ak mas nastavenu na vstupe nizku citlivost a potom finalne zdvihas hlasitost niekde dalej na sablach v Cubase, tak to je vzdy len o vzniku sumu..."
podľa mňa ani tie mikrofóny nie sú také zlé, aby tam vnikol veľký šum. Ale čo je najdôležitejšie, fakt na tej nahrávke je tak nízky šum, že sa divím, že to vôbec riešiš. Pri el. gitare je toľko bordelu, šumu a brumu, že sa to nedá porovnať. Takže neviem vlastne, akú kvalitu chceš dosiahnuť. Na domáce pomery je to úplne super.  A znova opakujem, v nahrávke sa aj väčší šum stratí, jedine ho počuť v nejakom tichom mieste.
k tým softvérom: Dá sa kadečo robiť, ale výsledok býva veľmi rozdielny, podľa frekvencie šumu a intenzity. Obvykle, ak je nahrávka príliš "zašumená", tak výsledok nebýva dobrý, nachytá to zas iné pridružené zvuky...Je to vec skúseností a laborovania s nastaveniami.
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 05. Február , 2022, 11:00:00 »

na obycajne pocutie som tam ziadny zasadny sum nepocul, ale neskumal som to pozorne.

ja som si to vypočul viac krát, na slúchadlách, ale fakt úplne zbytočne niečo riešiť.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.117 sekund, 23 otázok.