Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 07:52:28
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zapojenie gitary Musima Lead Star  (Prečítané 2164 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Attila
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 07. December , 2021, 09:34:45 »

Ahoj,pomohol by mi prosím niekto  so
 zapojením elektroniky v gitare vychodo nemeckej  Musima Lead Star z90tich rokov?
Ako 10rocny som dostal gitaru,na ktorej má otec naučil hrať.
Gitara nemala krkovy snímač, originálny 5polohovy prepínač bol nahradený s moderným...
Zohnal som snímač (no name)prostredníctvom bazosa.
Zohnal som aj schému zapojenia,no nwm sa z toho vysomarit keďže 5pol.prepinac čo je v gitare je iný ako z výroby.
Prikladám par fotiek na objasnenie môjho problému.

1" border="0 2" border="0 3" border="0 4" border="0 5" border="0 lead" border="07" border="0
« Posledná zmena: 13. December , 2021, 21:17:56 od rastis » Zaznamenané
Attila
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #1 kedy: 07. December , 2021, 14:54:24 »

Ahoj,pomohol by mi prosím niekto  so
 zapojením elektroniky v gitare vychodo nemeckej  Musima Lead Star z90tich rokov?
Ako 10rocny som dostal gitaru,na ktorej má otec naučil hrať.
Gitara nemala krkovy snímač, originálny 5polohovy prepínač bol nahradený s moderným...
Zohnal som snímač (no name)prostredníctvom bazosa.
Zohnal som aj schému zapojenia,no nwm sa z toho vysomarit keďže 5pol.prepinac čo je v gitare je iný ako z výroby.
Prikladám par fotiek na objasnenie môjho problému.

Neviem vložiť fotku-y
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #2 kedy: 08. December , 2021, 21:23:14 »

Ahoj Attila, vitaj na fore  Na zdravie!
Napis odkial si? ... ci tu nemame niekoho z okolia, kto by ti s tym pomohol osobne  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 13. December , 2021, 21:07:24 »

doplnil som do prveho prispevku fotky a toto mi Attila napisal do mailu:

Ahoj.dakujem za pomoc ,snáď mi stým pomôžeš.takze takto:gitaru otec kúpil pred 20timi rokmi bez krkoveho snímača.
Na Bazoši som kúpil ževraj krkovy snímač od jedného pána,z no name gitary.rozhodol som sa že ju dám do kopy a zaroven aj nápojim chýbajúci snímač.
Po otvorení gitary som došiel NATO že sa vnej už niekto babral.
Originálny 5way switch je nahradený obyčajným.
Krkovy snímač čo som kúpil má 2kable-uzemnovac a "hot"cabel.
Stredný single coil  snímač má 2kable(originál)-sivy a červený.
Kobulkovy humbucker má 2kable-cerveny a modrý,+zapletený uzemnovaci.(originál)
Je tam aj switch on on-na rozpojenie snímača krkoveho a kobylkoveho.
Ten switch nie je v podstate potrebný keďže využívam prevažne len krkovy,alebo krkovy plus midle snímač na hranie.(na ostatných gitarách)
Ale ak by nebol problém zapojiť aj ten switch na rozopnutie kobylkoveho snímača tak kľudne aj to.
Na internete som našiel aj schému zapojenia no nevyznám sa vtom keďže aj ten 5way switch je vymenený takže ani ten nwm ako zapojiť.ktory kábel na ktorý pin.
V prílohe posielam fotky.
Zatiaľ ďakujem
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 13. December , 2021, 21:15:31 »

po pravde za seba, radsej by som to na pockanie poletoval, ako studoval tu carbanicu, pardon - schemu :)

v principe - kazdy snimac musi na prepinac a z prepinaca ide spolocny vystup na volume a tone. v com je komplikacia ? je jedno, ci je to 5 polohovy alebo 3 polohovy prepinac. hlavne, z fotky sa to moc nepozna a po pamati si tiez nie som isty, ale poradie tych pinov na tom prepinaci sa neda urcit, to treba vyskusat, ako ten prepinac funguje. cize od stola si ja trebars netrufam povedat, co z ktoreho snimaca mas dat na nejaky pin...
« Posledná zmena: 13. December , 2021, 21:19:30 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 13. December , 2021, 23:37:39 »

pozeram si tu ruzovo dokreslenu schemu...

... a v zasade je to spravne. skusal si to zapojenie ? lebo formalne tam nevidim nic zle. v podstate prepinac by mal fungovat tak, ze dovnutra prepinaca ides 1 2 a 3 (co su vystupy zo snimacov) a 4 je vystup z prepinaca dalej na volume potak a von z gitary. prepojene 4 a 5 ani nemusi byt, kedze druhu polovicu prepinaca nepouzivas. tonovu clonu mas jednu spolocnu a tu mas odbocenu z volume potaku.

kobylovy humbucker jeden kabel je hlavny vystup, ten ide do prepinaca a von z gitary. druhy kabel je cez mini prepinac vyskratovana jedna cievka, takze zvuk podobny singlu. ci to ma byt modry alebo cerveny fakt netusim, treba skusit. aj ten mini prepinac je dvojity, takze  netreba tam prepajat tie dva krajne piny medzi sebou.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 14. December , 2021, 15:17:30 »

... a v zasade je to spravne. skusal si to zapojenie ? lebo formalne tam nevidim nic zle. v podstate prepinac by mal fungovat tak, ze dovnutra prepinaca ides 1 2 a 3 (co su vystupy zo snimacov) a 4 je vystup z prepinaca dalej na volume potak a von z gitary.

kobylovy humbucker jeden kabel je hlavny vystup, ten ide do prepinaca a von z gitary. druhy kabel je cez mini prepinac vyskratovana jedna cievka, takze zvuk podobny singlu. ci to ma byt modry alebo cerveny fakt netusim...

Ak nevieš, ako je zapojený ten prepínač, potrebuješ ohmmeter, aby si to vysledoval a zapojil podľa tej ruskej schémy.

Ohmmeter ti tiež pomôže pri tom snímači, väčšia impedancia je výstup, menšia ide na ten skratovací spínač.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 14. December , 2021, 16:10:53 »

Ak nevieš, ako je zapojený ten prepínač, potrebuješ ohmmeter, aby si to vysledoval a zapojil podľa tej ruskej schémy....

alebo si polozis spicku zapojeneho jacku na ten defaultne z minulosti zletovany dvojpin, ktory je zjavne vstup do oboch polovic prepinaca a potom si prepinanim a dotykom pinov podla brumu odsledujes, co sa kedy s cim zopina :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #8 kedy: 15. December , 2021, 09:43:29 »

Tento prispevok sa vola : nemozne ihned a zazraku do 3 dni ?  Bavím sa skvele
Bez prepipania toho jestvujuceho prepinaca ti poradi asi iba carodejnik.
Zaznamenané
Attila
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #9 kedy: 16. December , 2021, 14:59:16 »

Prepipal som ten prepínač.je to tzv import type(1-3-5-0-0-1-3-5).
Modrý káblik z Bridge snímača má ísť na ten on-on switch(našiel som fotku kde to je pekné vidieť,akurát že nezapaja sa na stredný pin ako mám ja v nakrese ale na stred toho on on switchu).
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #10 kedy: 16. December , 2021, 15:00:49 »

Ten 5-polohovy prepinac bude azijsky, niekto ho vola importovy, alpha je najvacsi vyrobca.

Je velka sanca, ze najdes schemu na zapojenie, ked das do googlu "5-way alpha import"
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 16. December , 2021, 15:20:22 »

ano, vsak som aj pisal, ze pravdepodobne 123 su snimace, 4 je von z gitary

Zaznamenané
Attila
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #12 kedy: 22. Január , 2022, 18:11:33 »

Chalani,sorry za blbé otázky ale je možné že koly odlomenemu kapacitoru alebo čo to je na volume potenciometri po zapojení gitary do komba gitara nehrá ???Nie je tam len koly vyskam,alebo niečo vtom slova zmysle ?
Neviem si stým rady.aj keď je to zapojené podľa schémy čo som načrtol.
Bude sa nato musieť pozrieť gitarar...Som z okresu Levice,tak ak by ste o nejakom vedeli z môjho okolia dajte mi pls vedieť.dakujem
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 26. Január , 2022, 14:53:20 »

netusime  Neviem
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 3.738 sekund, 23 otázok.