Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 13:17:18
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kupiť nové struny?  (Prečítané 1576 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinkooo
nováčik
*
Príspevkov: 9


« kedy: 19. September , 2021, 22:15:19 »

Ahojte hoši, kúpil som si el gitaru  Epiphone Les Paul Special VE. Všetko ok, ale strašne pištia struny po prechádzaní medzi pražcami.. a keďže si hrám len doma cez kombo tak to je strašne počuť.. našiel som na nete že sú aj nejaké hladené struny na el gitary. máte skúsenosť? pomôže to?
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #1 kedy: 20. September , 2021, 07:18:27 »

Odkial si ? Bude treba gitaru nastavit
Zaznamenané
Martinkooo
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #2 kedy: 23. September , 2021, 13:21:24 »

Som z Nitry. Gitaru mám ale nastavenú, tá je v poriadku. Ide len o struny. To sú originál struny čo boli na tej gitare, no najhrubšie 3 dosť pištia pri šúchaní tak som sa chcel toho nejak zbaviť ak je to možné. Preto rozmýšlam nad tými vyhladenými strunami len neviem aký to bude mať efekt
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #3 kedy: 24. September , 2021, 09:10:16 »

prosím ťa, ako to že pištia ?   na skreslenom zvuku, keď prechádzať z akordu na akordu a hladkáš struny tak to robí pazvuk ??

konkrétne podmienky popíš , kombo , zvuk, rif, lezie ti ten zvuk z aparátu len ? 


( máš tam ešte pôvodné továrenské struny ?  ja by som ich min po  mesiaci vymenil, po kúpe nástroja .... )
(prejsť sem tam handrou gitaru aby  bola čistá ....)

Behni v Nitre do hudobnín RD music ,  a predavač Dodo ti poradí a pomôže, keď  mu ukážeš  problém ,
bud ti povie, že to je normálne a kopne ťa  do zadku alebo ti predá nové struny :)

Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 24. September , 2021, 13:16:47 »

Je to uplne bezna vec castokrat pozorovana pri novych strunach, vacsinou to po par hodinach hrania trochu prejde. Dalsia vec je ze niektore znacky/typy/materialy to roia viac.
Napriklad ocelove struny mi vzdy viac kvikali nez niklove. A pri niklovych napriklad mi Daddario viac kvikalo jak Ernie Ball. Dalsia vec je ze aj hrubka na to vplyva, niektore sady co su tensie to robia viac napriklad 9-42 mi to robili viac nez hrubsia sada.
Neni to problem nastroja ako takeho ale castokrat aj stylom hry. Su ludia co nevedia prehmatnut akordy bez toho aby neposuvali ruku po hmatniku po strunach.
Jedna vec co sa este oplati checknut je ze ci ti nerezunuju struny za nultym prazcom, niekedy je ten problem zhorseny prave tym a pri vytlmeni dakou jemnou penou alebo kludne aj izolepou sa tie vseliake pazvuky a skrkance a ozveny eliminuju.
« Posledná zmena: 24. September , 2021, 13:19:06 od kaolko » Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.