Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 05:14:51
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Metal Zone vs. Overdrive  (Prečítané 1922 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 20. Október , 2021, 00:45:17 »

tohto typka som spoznal len vcera (fasa koncert Ian Gillan - )

nic nove, co by sme tu uz pred 15 rokmi nepreberali :) :

Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 20. Október , 2021, 11:46:40 »

Podstatna vec tuto je ze - OD a SD a podobne sa maju pouzivat pre ampom. Metal zone a podobne pedale funguju ako imiatacia preampu takze najlepsie je s nimi ist do slucky ampu. 99% z nas sme to proste pouzivali zle a preto to hralo jak vcelin.
V slucke to hra fakt najlepsie vsetky tieto metal zone, metal core a co ja viem co. V momente jak sa s tym hra do ampu spredu je to otras.

fajn video tu.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 20. Október , 2021, 14:20:28 »

...Metal zone a podobne pedale funguju ako imiatacia preampu takze najlepsie je s nimi ist do slucky ampu. 99% z nas sme to proste pouzivali zle a preto to hralo jak vcelin.
V slucke to hra fakt najlepsie vsetky tieto metal zone, metal core a co ja viem co. V momente jak sa s tym hra do ampu spredu je to otras.
Nechcem rýpať, ale nie je to tak, že slučku majú ampy, ktoré skreslovať vedia a teda pedálik netreba a bez slučky sú ampy typu Plexi a tam potrebuješ krabičku, ak chceš skreslovať aj tichšie, ako prevalením ampu?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 21. Október , 2021, 15:52:42 »

Nerozumiem.. ja len vravim o tom ze pedale ako metal zone funguju lepsie priamo do koncaku obidenim preampu to je cele. A ze sme to mozno roky nenavideli len kvoli tomu lebo sa to nespravne pouzivalo.

Uplne mi je jedno jak funguje plexi, vravim tu len o pedaloch, neviem ci este niekto vobec dnes hra na dakych prevalenych koncakoch.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #4 kedy: 21. Október , 2021, 21:52:21 »

Koho zaujima plexi, ked metalzonka hra do koncaku vcelku schopne?  Popiskujem si
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 22. Október , 2021, 08:51:13 »

Nerozumiem.. ja len vravim o tom ze pedale ako metal zone funguju lepsie priamo do koncaku obidenim preampu to je cele. A ze sme to mozno roky nenavideli len kvoli tomu lebo sa to nespravne pouzivalo.
Vidím, že nerozumieš. Pýtam sa, prečo by si mal kúpiť nejakú tranzistorovú krabicu, keď máš skreslujúci lampový preamp. ( Sám neverím, že ja - nepriateľ elektróniek - niečo také píšem )

Uplne mi je jedno jak funguje plexi, vravim tu len o pedaloch, neviem ci este niekto vobec dnes hra na dakych prevalenych koncakoch.  Bavím sa skvele
Veď píšem, že:
...ak chceš skreslovať aj tichšie, ako prevalením ampu?

Koho zaujima plexi, ked metalzonka hra do koncaku vcelku schopne?  Popiskujem si
Asi toho, kto taký zosilňovač vlastní.  ?§!.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 22. Október , 2021, 13:53:46 »

Jaj takto, no lebo su ampy ktorych preamp hra tak zle ze aj ten metal zone vie hrat lepsie  Bavím sa skvele. V principe ide len o to, ze s touto logikou by sa dalo povedat ze - naco vlastne vobec pedale ako metal zone vobec su ked kazdy schopnejsi gitarista ma dnes uz zosik s lampou.
 
Cize moj post bol cisto o tom ze sme to x rokov pouzivali uplne napi.u ti co sme to mali a mysleli si ze je to velmi zly efekt. Co bolo pre mna tak smutno obohacujuce :D.

Samozrejme ze je uz x rieseni na trhu roky co sposobili ze daky metal zone je vymierajuci druh.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #7 kedy: 22. Október , 2021, 18:51:25 »

Kaolko ma pravdu, ja som nejak nahodou pichol krabicu FRIEDMAN OD do returnu JCM MARSHALL, no a hralo to skvele. Lepsie jak na vstupe Plexi napriklad  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 23. Október , 2021, 09:07:28 »

Nechcem rýpať, ale nie je to tak, že slučku majú ampy, ktoré skreslovať vedia a teda pedálik netreba a bez slučky sú ampy typu Plexi a tam potrebuješ krabičku, ak chceš skreslovať aj tichšie, ako prevalením ampu?
Chapem, kam mieris, ale v praxi to moze vyzerat uplne inak. Zalezi, kto a ako ten zosik chce pouzivat. Ci uz so sluckou alebo bez.

Posledne roky si vsimam zosiky, ktore sa mi pacia prave svojich charakterom (resp. skreslenim) a vyhybam sa "tranzistorovym" krabicam a hranim typu  - cisty kanal a do toho krabicka (ako kedysi som fungoval, ale na majk mi znie lepsie skreslenie z ampu). Skor robim to, ze hravam na jednokanaloch, kde ta slucka je ozaj potrebna v pripade casovych efektov a boostrom dokopavam vstup na danu uroven.

Ku Karolovmu postu dodam, ze ja som takto tieto rozne dist krabice pouzival, dokonca aj do Mark V returnu, cize priamo do koncaku trebars Bogner pedal a bol to celkom prievan. :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 23. Október , 2021, 14:32:52 »

...do returnu JCM MARSHALL, no a hralo to skvele. Lepsie jak na vstupe Plexi napriklad.
Asi tomu nerozumiem.
Do returnu a do vstupu by to malo hrať úplne rovnako, ak vyrovnáš korekcie, či sa mýlim?
A potom do returnu už nemáš možnosť skorigovať, ale do vstupu máš. Tak čo je lepšie? Len sa pýtam.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 23. Október , 2021, 14:49:07 »

Asi tomu nerozumiem.
Do returnu a do vstupu by to malo hrať úplne rovnako, ak vyrovnáš korekcie, či sa mýlim?
A potom do returnu už nemáš možnosť skorigovať, ale do vstupu máš. Tak čo je lepšie? Len sa pýtam.
Ved do Returnu je mimo preamp, cize aj mimo korekcii, cez ktore by to slo v podstate dvakrat, kedze davas "preamp" do preampu.
« Posledná zmena: 23. Október , 2021, 14:49:45 od Branko » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #11 kedy: 23. Október , 2021, 17:17:03 »

Ano presne. Korekcie len na pedale a koncak z JCM. Paradoxne, kedze som mal v tom case aj hlavu FRIEDMAN SMALL BOX, to hrao oboje +_ rovnako, akorat FRIEDMAN bol za 2500€
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 24. Október , 2021, 17:22:35 »

A teda, stále som sa nedozvedel, prečo je lepšie nemať korekcie?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 24. Október , 2021, 18:00:14 »

A teda, stále som sa nedozvedel, prečo je lepšie nemať korekcie?
Lebo uz su na samotnom preampe, resp. krabicke.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #14 kedy: 24. Október , 2021, 23:16:45 »

A teda, stále som sa nedozvedel, prečo je lepšie nemať korekcie?
a preco by to nemohlo byt lepsie?   Popiskujem si priamo do vstupu ide signal cez 4-5-6  stageov a korekcie, ktore na ziadnom gitarovom zosiku nie su rovne, aj ked ich das do stredu. Preco by skreslovaci pedal, ktory ma emulovat skreslenie preampu nemohol hrat lepsie priamo do koncaku rovnako, ako hra preamp, ktoreho skreslenie sa snazi napodobnit? To je uz len filozoficka otazka. Ale tomu, ze signalova cesta je ina a zakonite to musi hrat inac hlavne ak sa bavime o preampe v giatrovom zosiku, ktory je schvalom navrhnuty tak aby nehral ani rovno ani cisto, by si ako letovac mal chapat, alebo si len proste troll  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 23 otázok.