Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 12:35:02
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Metal Zone vs. Overdrive  (Prečítané 1874 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 25. Október , 2021, 08:57:41 »

popravde, ani ked ten Metal Zone pichol do returnu, ma to nejako neoslovilo v tom videu. ano, bolo to farbou prijemnejsie, ako si to pamatam, ale ze by to zrazu zacalo hrat o vesmir inac, ako sa tam vo videu tvaril, tak taky pocit som z toho nemal :) naopak - ako to porovnaval so zapojenim zpredu, ked ani naznakom neskusil na tom pedale dorovnat nejake korekcie, tak to na mna moc korektne neposobilo.

dalsia vec je, ci taky pedal dokaze bezne vybudit hocijaky koncak... moze byt, ze tento MZ ma silny vystup, neviem  Neviem
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #16 kedy: 25. Október , 2021, 10:54:36 »

Preco by nemal?  Vacsinou ma send aj return nejake bufre aby mali standardnu pedalovu uroven, aby:
- preamp neprevalil vstup pedalu v slucke
- aby vystup pedalu v slucke nebol prilis slaby

Cize myslim, ze z tohto pohladu, v dnesnej dobe, sa nie je coho obavat.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 25. Október , 2021, 14:50:57 »

Lebo uz su na samotnom preampe, resp. krabicke.
To nie je výhoda "nemať korekcie".

... korekcie, ktore na ziadnom gitarovom zosiku nie su rovne, aj ked ich das do stredu...
Klasické gitarové korekcie sú rovné, keď sú stredy na max, ostatné na min. Teda zrovnať ich už vieme.

Preco by skreslovaci pedal, ktory ma emulovat skreslenie preampu nemohol hrat lepsie priamo do koncaku rovnako, ako hra preamp, ktoreho skreslenie sa snazi napodobnit? To je uz len filozoficka otazka...
Prečo by mal hrať lepšie, keď nemáš možnosť korekcie ovplyvniť?

... by si ako letovac mal chapat, alebo si len proste troll  Popiskujem si
Ja mám pocit, ako by si ty nechápal, ale rozhodne by som ťa z trollingu neobviňoval.
Skrátka chcem odpoveď na otázku, prečo je lepšie nemať možnosť ten zvuk skorigovať.
Teda okrem verzie "ja to neviem nastaviť", ale kto by sa práve na tomto fóre k niečomu takému priznal, že?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #18 kedy: 25. Október , 2021, 15:36:25 »

Ja myslim, ze som to uz v predchadzajucom poste celkom jasne popisal preco to hra inac, ci lepsie alebo horsie je vec vkusu.

Mna by zase zaujimalo, preco si myslis, ze je dobre mat k EQ na krabici, vyladeny pre tu danu krabicu, este aj EQ z ampu, ktory je zase vyladeny pre dany amp?  Neviem jedine, ze by si to nevedel nastavit  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 25. Október , 2021, 16:28:06 »

Ja myslim, ze som to uz v predchadzajucom poste celkom jasne popisal preco to hra inac, ci lepsie alebo horsie je vec vkusu.

Mna by zase zaujimalo, preco si myslis, ze je dobre mat k EQ na krabici, vyladeny pre tu danu krabicu, este aj EQ z ampu, ktory je zase vyladeny pre dany amp?  Neviem jedine, ze by si to nevedel nastavit  Bavím sa skvele

Čo sa vykrúcaš?
Otázka je, prečo je lepšie nemať možnosť skorigovať.
Opakujem:
Prečo je lepšie mať menej možností?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 25. Október , 2021, 19:13:02 »

Čo sa vykrúcaš?
Otázka je, prečo je lepšie nemať možnosť skorigovať.
Opakujem:
Prečo je lepšie mať menej možností?
Mna by zaujimalo, ze preco tieto otazky.

Jednoducho sa mi to tak viac paci, nez cez dalsi preamp. Trebars spominany Bogner Ecstasy RED.

Co viac k tomu treba? Preco by to prave nebola vyhoda? Podla mna je ovela lepsia moznost mat menej moznosti a zvacsa je to aj ta najlepsia moznost.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #21 kedy: 26. Október , 2021, 00:52:02 »

Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 26. Október , 2021, 09:56:26 »

...Podla mna je ovela lepsia moznost mat menej moznosti a zvacsa je to aj ta najlepsia moznost.  Bavím sa skvele

Prepáč, ale tuto som naozaj nemyslel na teba a ty takéto priznanie?  Bavím sa skvele   Bavím sa skvele   Bavím sa skvele

Teda okrem verzie "ja to neviem nastaviť", ale kto by sa práve na tomto fóre k niečomu takému priznal, že?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 26. Október , 2021, 18:10:24 »

Asi sa nerozumieme. Ale nevadi.  Na zdravie!
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #24 kedy: 26. Október , 2021, 18:49:29 »

Aspon to tu trochu ozilo  Na zdravie!
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #25 kedy: 04. November , 2021, 13:00:28 »

normálne vrieskam :D :D   ha ha ha ha ha ha ha ha ha Na zdravie! Na zdravie! Na zdravie!

jaké debaty od ľudí z praxe alebo teoretizovania teoretikov atd , srandy kopec, pri tom to je  tak jednoduché ....

fakt 1:
keď strčí človek metal zone do klasického zosika , čiže prejde to cez preamp a korekcia  a bla bla bla, ten daný preamp už upravuje zvuk ! filtruje ho , boostuje ho ... a boostne výšky a stredy  a  preto to znie ako včelín, bzučiak.... nepomôžu ani korekcie v preampe ani  v metalzone.... proste vstup každého aparátu to tak robí, či  v plexine či fender či hocijaký iný amp ....

- skúste si zapojiť preamp do preampu a  uvidite že dosiahnete totožný efekt bzučiaku .....
   tak isto je fakt že  surové preampy nemajú pekné line výstupy ako krabičky a opačne .....

- akonáhle sa zapojí preamp do koncáku tak sa zvuk anormálni a metalisti majú zrazu moderný metalový sound kt chceli ....

- kopec ampov aj tranzistorových má FX slučku kde nemusí človek mať silný signál a  zvládne to potiahnuť aj ten metal zone...
  sú to prevažne už všetky ampy metalistov pre metal robené s FX slučkami....

- nepoznám metalistov kt by mali staré 4 diery plexiny a jcmky kde by išli do toho z metalzonom,  večšinou všetci išli priamo po ampov na robené na metal ........ krabičky mali vždy inú možnosť variantu zvuku ako elektronkové ampy-preampy preto sa  snažili riešiť aj krabičky ....

- väčšinou moderných ampov ako 6505,5150 friedmen kt maju už aktývne bufferové FX slučky nepotrebujú žiadny silný výstup z preampu, vybudiš to aj so super overdrivom :) , volakedy FX slučky neboli samozrejmostou,

- ked že tieto metalové pedále majú dobre spravené korekcie presne na ten štýl hry nepotrebuješ tam mať dalšie korekcie ....
 jak EQ na EQ .... ale kludne za  metal zone si možeš dať niekto ešte parametrický ekvalizér a má to vybavené .....

- FX slučka je vždy za korekciami bohužial,  Zdravíčko  ale nikomu nechýbajú dodatočné korekcia za metalzonom :)

- tiež som si metal zone vyskušal naposledy do FX slučky peavey valveking komba s gitarou na DROP C a bolo to nebe a  dudy ten rozdiel ....

-- metal zone sa dá upraviť aby tolko nebzučal odcvaknutím dvoch súčiastok ale aj tak hrá lepšie do slučky aparátu :)



H&K mali dáke preampy staré kde mali vždy 2 volitelné výstupy, bud do aparátu alebo do FX returnu koncáku, BANG! poznám ludi čo tak aj tak hrajú na  tých pedáloch na hot rod deluxe ampoch :)  a používaju to správne lebo pri nesprávnom zapojení to hrá hrozne :D :D
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.