Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 12:03:10
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dynamicky krkovy hambac  (Prečítané 877 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« kedy: 08. Január , 2024, 10:33:33 »

Poradite nejaky humbucker do krkovej pozicie?

Vytunil som si Harlejku Fusion T k spokojnosti, ale s krkovym snimacom sa skratka neviem zmierit, ma sice pekne EQ, ale je blatovy a malo dynamicky na moj vkus (stare T-topy ma skratka pokazili).

Hladam nieco dynamicke, stylovo single coil na steroidoch, idealne 4-zilak a standardna roztec (+-50mm), ze skratka viem hrat expresivne.

Mal som v minulosti SD Jazz, ten mi prisiel taky moc chirurgicky bez duse, 490R tiez nic pre mna.

Mozno nejake pafove Dimarzio? Plan B je phat cat alebo P94, ale idealne hambac. Nechcem ale zase predrazeny butik, ktory by stal viac ako samotna gitara.

Ak mate nieco na predaj, pokojne ponuknite. Prevedenie chrom/nikel alebo open coil cierny.

Ď.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 08. Január , 2024, 13:07:05 »

tiez by mi pomohlo poradit nejaky "T-Top" v cene 490R ( alebo menej )  Popiskujem si :)
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #2 kedy: 08. Január , 2024, 14:18:18 »

Inac, ohne Scheiss, mal som RM pickups classic neck a bol velmi podareny. Aj by som ho znovu zobral, ale rad by som skusil nieco nove.

Evidentne Gibson skusa, mozno by tento stal za hriech: https://www.thomann.de/de/gibson_t_type_rhythm_neck.htm
« Posledná zmena: 08. Január , 2024, 14:21:31 od crespi » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 11. Január , 2024, 09:33:34 »

kedze to nesledujem, ani som nezachytil tie T-Types od Gibsonu. kupidivu sa mi nepodarilo najst nejake realne porovnavacky s povodnymi typmi, aj ked to maju na trhu uz dlhsie, ani v diskusiach som nezachytil. ale inak ich zvacsa chvalia.

ale aspon som zachytil, ze existuju firmy, co robia nejake repliky v povodnych konstrukciach a materialoch, tito dokonca aj s T na cievkach:

https://brandonwoundpickups.com/product/ttop-humbuckers/

rozmyslal som nahradit krkovy 490R na starom Studiu, ale uprimne, kedze gitaru uz z detskej izby tak skoro nevytiahnem, tak neviem, ci sa odhodlam davat hocijake peniaze pre par percent lepsieho pocitu :)
« Posledná zmena: 11. Január , 2024, 09:34:06 od rastis » Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #4 kedy: 11. Január , 2024, 12:41:58 »

Ten Beverly Hills Brandon vyzera dobre, skoda, ze US, lebo cla dane transporty, tisenia bolesti...

Skusim hodit siete na EU used market, ď.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 11. Január , 2024, 23:20:41 »

mozno uplne blba otazka ale neskusal si dat basovu stranu trochu nizsie a dvihnut vyskovu? ze ci to neni len nastavenim snimaca proste... skor nez to zacnes menit...
Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #6 kedy: 14. Január , 2024, 19:37:38 »

Mam ich kus vyvysene, hold su to lacnejsie snimace.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 25. Január , 2024, 20:33:28 »

mozno uplne blba otazka ale neskusal si dat basovu stranu trochu nizsie a dvihnut vyskovu? ze ci to neni len nastavenim snimaca proste... skor nez to zacnes menit...

Totok presne ja robim vzdy.

- Pripadne ked je problem len v prebytku basov, tak normalne so snimacom do serie prdnut nejaky kondik, vacsinou funguje dobre 68n, alebo 47n.
- Dalsia moznost je zapojit ho paralelne.
- Dalsia moznost je vykrutit polove nadstavce z jednej cievky, myslim uplne ich vybrat. Bude to viac singlovite, ale ostane to bez brumu.
- Ale ked je snimac nekonkretny a rozmazany aj na tenkych strunach, tak nic zo spominaneho nemusi pomoct. Kazdopadne sa to oplati ale najprv poskusat.

Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 26. Január , 2024, 10:05:58 »


- Pripadne ked je problem len v prebytku basov, tak normalne so snimacom do serie prdnut nejaky kondik, vacsinou funguje dobre 68n, alebo 47n. ...


tu len dodam, ze aj ked to teoreticky poznam cely zivot, realne a prvy krat som to nasadil do nastroja len nedavno (lacne snimace tiez na Harley Benton - pisal som to tu v inej teme) a naozaj to realne funguje / pomaha (neprekvapivo :) ).

len treba mysliet na to, ze kedze kondikom odrezavam zo zvuku istu cast spektra, tak realna tonova clona na nastroji ( co je tiez len odrezavanie istej casti spektra kondikom ) uz nebude robit to, ze zvuk zbavuje vysok a zagulatuje ho, ale uz z toho vlastne vykotlaneho zvuku bude vykotlavat este dalsie zlozky spektra, takze miesto zagulatovania bude vo vysledku zvlastny tenky telefon, zvukovo podobny, ako ked su snimace alebo cievky navzajom v protifaze ....
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 26. Január , 2024, 13:31:01 »

...realna tonova clona na nastroji ( co je tiez len odrezavanie istej casti spektra kondikom ) uz nebude robit to, ze zvuk zbavuje vysok a zagulatuje ho, ale uz z toho vlastne vykotlaneho zvuku bude vykotlavat este dalsie zlozky spektra, takze miesto zagulatovania bude vo vysledku zvlastny tenky telefon, zvukovo podobny, ako ked su snimace alebo cievky navzajom v protifaze ....

Nevnimam to takto tragicky, mne sa to sprava dobre. Na tonovu clonu mam 10, 22, vynimocne 33n, nech to zbytocne nebere aj zo stredov. Pre mna mensi kondik na tonovej clone dost prudko zvysuje jej pouzitelnost a na stare kolena ju obcas aj pouzijem. Kedysi som to dokonca uplne odpajal, bol to pre mna zbytocny ovladaci prvok.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #10 kedy: 27. Január , 2024, 09:46:37 »

Skusim este raz vysvetlit, mozno sa vyjadrujem ako caveman. Problem s tymi Roswell LAFkami je ten, ze su nekonkretne a nedynamicke. Nereaguju dostatocne na uhoz, na silu trsatka. Slabo sa precistuju pri jemnom brnkani na crunchovom kanali. Skratka hraju v jednej rovine a so slabou fidelitou.

EQ maju v pohode, nie su prebasovane. Hmatnik ma ta gitara ebenovy, telo nyatoh, verim, ze niekomu by ten zvuk dokonca vyhovoval. Som ale pokazeny tym, ako dobry snimac vie zniet. Mnohi ludia sa na tieto krkove LAFka stazuju, ze su nekonkretne. Ta clona to nezachrani, kedze problem nie je v prebasovanosti.

Teraz mi usli jedni 70s maxony, hladam dalej, ak mate nejaky krkac, pokojne mi ponuknite.

Neponahlam sa s tym, ale ked bazare nic nevygeneruju, kupim daco nove asi.
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #11 kedy: 16. Február , 2024, 11:52:10 »

Som si povedal, ze sa nenecham porazit jednym cinskym padelkom, vsak kobylkovy snimac ide celkom pekne, a skusil som este par pokusov-omylov.

1) Napriek milion pomocnym videam o tom, ze treba krkovy snimac zaskrutkovat dole a vyskrutkovat hore pole-pieces (co som nekriticky bral ako svatu praudu), zistil som, ze na tomto snimaci to funguje presne naopak. Cely snimac som pokus-omyl dvihal vyssie a vyssie az som nasiel sweet spot, ktory je relativne vysoko. Vyskrutkoval som pole piecove skrutky nahor, zotrel vyrazajuci vosk a nasledne som ich doskrutkoval nadoraz dole. Presne naopak, ako sa odporuca a funguje to.

Takto som ziskal asi 10% citatelnosti tonu. Mozno ten vosk tam robil sarapatu, ale to si skor nemyslim. Proste fine tuning to perfection.

2) Na doma, kde hravam aj tak vacsinu casu, som si kupil poriadne IRka, konkretne York Audio, zacal som s marshall packom. Tie Yorky maju fajny priestorovy charakter a s dynamikou to dost pomohlo, s tymito IRkami sa gitara ovela krajsie precistuje pri stahovani volume potu a lepsie to reaguje na dynamiku hrania. Highly recommended.

3) Asi som objavil vodu, ale asi najviac mi pomohlo na ampe riadne stiahnut stredy – nie trochu, ale uplne Si píš!!!. Plan b je ekvalizer to takeho kvazi Vecka, ale basy a vysky netreba prehanat. Mozno by pomohlo to co robi Yamaha a trebars Reverend, ze namiesto coil splitu maju tie bass contour a podobne finticky, co zosinglecoiluju hambace.

V subehu tychto 3 rieseni som dostal uspokojivy krkovy snimac. Teraz ma ten Roswellak dokonca vyssiu citatelnost a jasnost tonu ako T-top. Uz mu len chyba ten vintage chrapcak, hehe.

Mozno tieto postupy niekomu z vas pomozu.  Zdravíčko



Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.