Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 22:36:31
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Jazz Bass - kobylka  (Prečítané 6569 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« kedy: 16. August , 2005, 13:46:52 »

mam problemy s kobylkou na mexickom jazzbase. po chvili energickeho hrania, alebo slapu, sa vykrucaju sroby, co drzia kamen v polohe, kde ladi oktava. ten kamen sa tam udrzi pod vahou struny, takze ked sroba nieje dotiahnuta, tak sa vykruti. a dotiahnut sa predsa neda, laebo sa posunie kamen - logicke nie? uz som stratil jednu srobu... a este jeden paranormalny jav: hram - je v pohode. odlozim ju(do stojana, alebo opret o aparat) a ked ju znova zoberem do ruky, jedna struna - vecsinou A je brutalne nizko k hmatniku - tak, ze sa na tom ani hrat neda.. proste su brutalne povolene tote srobky, co drzia kamen nad kobylkou, akoby ich dakto povolil, ale nemal kto.. tomuto nerozumiem. celkovo sa mi zda tota kobykla taka menaj fajnova, neni taka masivna. preto rozmyslam, ze poriesim daku novu, lepsiu... skuste mi daco poradit.. mal uz niekto podobne problemy? alebo to som len ja taky individualista?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 16. August , 2005, 14:20:01 »

Problem moze byt ciastocne s tym, ze mexicke JB nemaju struny cez telo, ale z kobylky. Struna vtedy, kedze netvori taky ostry uhol, nema dostatocnu silu pritlacat kamen k podstave kobylky. No a ty ked hras energickejsie, moze sa to takto prejavovat. Na lavom obrazku je americka a na pravom mexicka kobylka: Sorry za nekvalitne obrazky, ale vidno, o co ide. Cize riesenim bude kupit si kobylku na americky JB. Rozmerovo by mala sediet, akurat budes musiet vyriesit tie struny cez telo, co by Ti ovsem mohlo aj vylepsit zvuk. Inak kobylky na JB robia aj ine firmy - Gotoh, Schaller.... cenovo aj kvalitou si budu asi podobne, ale vsetky budu lepsie, ako ta mexicka.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 16. August , 2005, 17:34:51 »

Najvyssi cas kupit si poriadny masivny mostik namiesto tej ""folie"". Nechapem preco aj na drahe fendery montuju takyto odpad.
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 16. August , 2005, 17:35:59 »

Nahrada bez vrtania (rovanke ukotvenie): - Leo Quann BadAas II. Brutalne masivny, brutalne drahy. - Gotoh 206 Menej masivny, menej predrazeny.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 16. August , 2005, 20:01:11 »

Citácia
Originally posted by MageZ Najvyssi cas kupit si poriadny masivny mostik namiesto tej ""folie"". Nechapem preco aj na drahe fendery montuju takyto odpad.
Pretoze ten odpad na tych Fenderoch funguje desiatky rokov stovkam vynikajucich basgitaristov. Pravda ak sa taketo jednoduche riesenie ide dalej zjednodusovat (mexico), vysledok uz moze vyzerat vselijako.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 16. August , 2005, 20:29:23 »

Citácia
Originally posted by rastis Pretoze ten odpad na tych Fenderoch funguje desiatky rokov stovkam vynikajucich basgitaristov. Pravda ak sa taketo jednoduche riesenie ide dalej zjednodusovat (mexico), vysledok uz moze vyzerat vselijako.
Firmy napriklad v automobilovom priemysle by asi s takouto politikou neuspeli. Žmurk Inak vymenou sa kvalitny mostik sa ziska trochu sutainu a definicie do zvuku - ale akoze ubudne z ""teplosti"" zvuku. Cize pre reagge/dub basu to nebude to prave orechove (teoreticky), ale pre skoro kazdeho, kto hra ""hustejsiu"" hudbu to je prinos.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 17. August , 2005, 16:41:18 »

myslim ze kobylku ako na mexickom fendri som videl aj na niektorych inych radach a neboli to zrovna tie najlacnejsie serie. taktiez nepoznam nikoho kto by s tym mal nejake vyrazne problemy. tym ale samozrejme nechcem povedat ze je ta kobylka tuti fruty a lepsia je zbytocnost.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 17. August , 2005, 17:21:56 »

Citácia
Originally posted by pista58 ...myslim ze kobylku ako na mexickom fendri som videl aj na niektorych inych radach a ....
Hej, len tie struny cez telo je rozdiel. Aspon neviem o tom, ze by nejaky USA model mal struny z kobyle...
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 17. August , 2005, 19:19:11 »

rastis,ja viem aky je rozdiel pri kobylke na jazz base cez ktoru idu struny a su ukotvene na druhej strane korpusu a klasickou kobylkou:-) ked som pisal ze som videl kobylky ako na mexickom jazz base aj na nejakej vyssej serii tak som mal na mysli aj ine rady ako len USA pretoze som si nebol isty ci ake su,jedine co som vedel ze niesu mexico. konkretne som videl tie kobylky na modely Deluxe active jazz bass IV+V z deluxe series. velmi by ma este zaujimal rozdiel medzi kobylkami na 60,62,75 jazz bass a mexickimi,lebo su nazvane Vintage - oproti mexickym standart vintage, no na pohlad som rozdiel nevidel.je mozne ze je to nejaky lepsi material,konstrukcne mi prisli identicke.tie iste su aj na niektorych basach z time machine series a artist series.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 17. August , 2005, 19:41:48 »

Citácia
Originally posted by pista58 ...konkretne som videl tie kobylky na modely Deluxe active jazz bass IV+V z deluxe series. velmi by ma este zaujimal rozdiel medzi kobylkami na 60,62,75 jazz bass a mexickimi,lebo su nazvane Vintage - oproti mexickym standart vintage...
No prave tie co spominas ze nemaju struny cez telo su pokial viem vsetky Mexico, popripade mozno Japan - bezohladu, ci je na nich nejake vintage s cislom. Vlaste je to ojeb, pretoze tak sa tie rocniky nevyrabali. Pokial viem, JB mali odjakziva struny skrz telo. A znovu pokial viem, vsetky USA modely maju struny skrz telo stale - teda okrem mozno nejakej najlacnejsej Highway serie. Mimochodom tie "prave" USA Vintage su dost drahsie, ako USA Standardy, a uz tie stoja o dost viac ako Mexico Vintage. Pozeral som tie kobylky u Fendrov v specifikaciach a maju v tom zjavne bordel, pretoze rovnako nazyvaju kobylky roznej konstrukcie a pod... Skratka - "pokial viem"... ... - o JB som sa zase az tak moc nikdy nezaujimal :)...
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #10 kedy: 17. August , 2005, 20:26:52 »

mna by ale teda fakt zaujimal rozdiel medzi kobylkami na american vintage series 62 a 75 jazz bass a mexickou.lebo prisahal by som ze su na pohlad rovnake.podla mna je rozdiel iba v nazve tych kobyliek...preto som aj tvrdil ze som videl kobylku ako na mexicu aj na inych basach ktore nemli urcite mexicky povod:)
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 17. August , 2005, 21:26:55 »

Nemaju rovnake kobylky, vsak tie American Vintage maju ten debilny kryt a pod nim nevidis, ako su riesene struny, ale podla mna maju byt skrz telo, ako aj na American Standardoch. Potom tam maju nejaky 60's model zo serie Classic, co zjavne nie je USA a kobylku to ma taku, ako Standard Mexico... Struny z kobylky su konstrukcne lacnejsie riesenie, ako cez telo, preto by som sa divil, keby som narazil na take riesenie pri drahom modely...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 17. August , 2005, 21:45:25 »

Ten retardovany kryt sa myslim da pomerne jedoducho odstranit a pod tym je normalna kobyla (ak sa dobre pametam). Nechapem ale ludi, co si platia za taketo chujoviny.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 18. August , 2005, 06:31:28 »

Rastis,drzal som v ruke asi tri modely z American vintage series dva 75 a jeden 62 a vsetky mali odstranene kryty a boli pod nimi rovnake kobylky ako na mexicu.
Zaznamenané

o-yep sro
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #14 kedy: 20. Január , 2006, 11:06:30 »

Hlavně, že víš, že jsi se o JB nikdy moc nezajímal...(vpohodě, nikdo neví vše) protože skoro žádnej Jazz Bass US, Mex., JPN nikdy neměl struny skrz.
Stačí si na googlu najít pár HQ obrázků. Během 20 minut jsem nenašel ani jeden!!!
Struny skrz maj spíš Fender kytary a ani Precision Bass nemaj struny zkrz.

Jinak já mexico JB mám, a s kobylkou jsem problémy neměl. Pokud hraji silně až hrubě, tak mi to spíš vylítne z můstku u hlavy.
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.