Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:36:31
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Jazz Bass - kobylka  (Prečítané 6570 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 20. Január , 2006, 21:45:53 »

treba namotat strunu smerom na kolik a viacej. bude to fajn... z kobyly, co bol aoriginal na mexiku mi vylietavali srobky, casom som ich potratil a uz sa to nedalo pouzivat... s gotttohom nemam problem a basa ma dlhsi ton...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 21. Január , 2006, 11:00:32 »

subroofer napísal:
Citácia
Hlavně, že víš, že jsi se o JB nikdy moc nezajímal...(vpohodě, nikdo neví vše) protože skoro žádnej Jazz Bass US, Mex., JPN nikdy neměl struny skrz...


Toto je stara tema a rozoberalo sa to tu nakoniec VELMI podrobne. Akurat stahovanim zo stareho fora vacsina prispevkov neprezila. Vysledkom debaty bolo, ze jedine co maju struny skrz, su sucasne americke modely (American Standard, DeLuxe... ). Ostatne struny skrz nemaju a nikdy nemali, aj ked som si to povodne myslel.

subroofer napísal:
Citácia
...Stačí si na googlu najít pár HQ obrázků. Během 20 minut jsem nenašel ani jeden!!!
Struny skrz maj spíš Fender kytary a ani Precision Bass nemaj struny zkrz...


Zle si hladal, pretoze ak si pozries lepsie obrazok, zistis, ze struny idu cez telo:



A samozrejme to iste Precision.
Zaznamenané
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #17 kedy: 21. Január , 2006, 12:37:12 »

Jenže, to co jsi zde vystavil jako obrázek není \"pravý\" nebo spíše typický Jazz Bass s 20 poli na hmatníku, viz. tvůj obrázek kde je těch polí víc. Je to atyp, zřejmě aktiv + jeden poťák navíc. Takže opět vedle....

Naposledy upravil subroofer, : 21.01.2006 o 12:43
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 21. Január , 2006, 12:57:15 »

subroofer - :) :)

rastis napísal:
Citácia
...Toto je stara tema a rozoberalo sa to tu nakoniec VELMI podrobne. Akurat stahovanim zo stareho fora vacsina prispevkov neprezila. Vysledkom debaty bolo, ze jedine co maju struny skrz, su sucasne americke modely (American Standard, DeLuxe... ). Ostatne struny skrz nemaju a nikdy nemali, aj ked som si to povodne myslel.


American Jazz Bass sa vyraba niekedy od prelomu 80/90 rokov (mozno trochu neskorej) ako standardny USA model Jazz Basu. Ma 20 prazcov a struny skrz telo.



V predchadzajucom prispevku som pastol fotku American DeLuxe Jazz Bass, zaco sa samozrejme hlboko ospravedlnujem.

Fender dnes vyraba vela reedici konkretnych rocnikov a vyraba rozne verzie xx\'th style samozrejme v povodnych konstrukciach.

Svojho casu som sa par razy stretol s novymi americkymi JazzBassmi so strunami skrz telo. A stretol som sa s par mexickymi JazzBassmi, ktore mali struny z kobylky. Ziskal som tak dojem, ze vsetky americke aj tie povodne JazzBassy maju struny skrz telo a iba mexicke maju ako lacne riesenie struny z kobylky. Tak je to totiz napriklad pri original povodny vs. mexicky Standard Telecaster. Z dalsej debaty po upozorneni chalanov vyplynulo, ze nemam pravdu. Aj som si dal pracu a nakoniec som povyhladaval fotky zaujimavych rocnikovych JazzBassov a pod. Tieto prispevky bohuzial zmizli, ale dufam, ze som prave dal vsetko opat na spravnu mieru Žmurk

Naposledy upravil rastis, : 21.01.2006 o 12:59
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 22 otázok.