Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 21:16:46
Strán: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 81 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MetallicA  (Prečítané 297613 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #840 kedy: 06. Október , 2008, 21:33:00 »

pozeral som ten dokument k natacaniu DM...12 sekundova pasaz, meditoval minutu, najprv sa netrafil, potom meditoval. potom zahral. meditovali. zahral este raz. ok. strasne tlapkanie po ramenach. dalsia scena to iste.bol som z toho hodne zmateny, hlavne maju album pokokot dlhy takze ak meditovali nad kazdou sekundou, tak sa nedivim ze im to uslo ako celok.
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #841 kedy: 06. Október , 2008, 22:01:37 »

pozeral som ten dokument k natacaniu DM...12 sekundova pasaz, meditoval minutu, najprv sa netrafil, potom meditoval. potom zahral. meditovali. zahral este raz. ok. strasne tlapkanie po ramenach. dalsia scena to iste.bol som z toho hodne zmateny, hlavne maju album pokokot dlhy takze ak meditovali nad kazdou sekundou, tak sa nedivim ze im to uslo ako celok.
mne to prislo ako st.anger dvd zhybridene s dokumentom - some kind of monster. ale tiez si nie som isty, ci to bol prave najstastnejsi napad.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #842 kedy: 06. Október , 2008, 22:05:19 »

mne to prislo ako st.anger dvd zhybridene s dokumentom - some kind of monster. ale tiez si nie som isty, ci to bol prave najstastnejsi napad.
mne sa to strašne pačilo hlavne ked hrali na marshall TSL100 si hovorim  ty vole ale mu to hra dobre ta bugina
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #843 kedy: 06. Október , 2008, 22:07:44 »

mne sa to strašne pačilo hlavne ked hrali na marshall TSL100 si hovorim  ty vole ale mu to hra dobre ta bugina
oni tam toho mali pomiesane poprdeli..  :) nielen buginy a marsiky
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #844 kedy: 06. Október , 2008, 22:23:21 »

oni tam toho mali pomiesane poprdeli..  :) nielen buginy a marsiky
a nik nerozozna a ani oni čo je čo?Huh!?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #845 kedy: 06. Október , 2008, 22:31:53 »

a nik nerozozna a ani oni čo je čo?Huh!?
ja by som povedal, ze to tam v studiu maju na take piplacky so zvukom..inac maju obaja dlhe roky stabilnu zostavu. v pripade hetfielda mesa mark IIC+/pripadne triaxis, rolland JC120 na clean a poslende roky doplnene o diezel vh4 a hammett: dual recto, ada preamp, teraz ten novy randall sign.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #846 kedy: 06. Október , 2008, 22:49:59 »

krankov tam mali nakydanych ze az...to co som chcel ale naznacit je ze mali X minutove songy a meditovali tam strasne nad sekundami...potom dosiel trujillo a ten vyzeral chudak ako prvak na zakladnej skole. udrel 5 krat ecko a ze ok, alebo ze znova. alebo ze co tam vlastne hras? tak jebeu ecko opat. tak ze ok.
tiez super ked vychytavaju zvuky setko a ulrich musi davat pozovacky do kamery a strkoce tam farbickami s naramkami ze pocut akurat tie jeho naramky na paprcach. prislo mi to ako keby plietli z hovna bic a cim riedkejsie to hovno bolo, tym viac dumali nad tym ake kua huste je.

na tom dvd k anger aspon zahrali komplet pesnicky...kdezto tu je to total epilepsia a odskrkavanie milimetrovych pasazii.

pristup ze nahravame minutove pesnicky po sekundovych intervaloch som este nevidel.
ale ako hovori moj foter, este som toho nevidel vela  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #847 kedy: 23. November , 2008, 01:26:54 »

metallica po slovensky? http://bandzone.cz/kamorthon

Popiskujem si pravá metla by asi mala prísť do blavy na doučovanie  ha ha ha
Zaznamenané
brightsidesuicide
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 189


CH-CH-CH AH-AH-AH


« Odpoveď #848 kedy: 23. November , 2008, 11:42:01 »

metallica po slovensky? http://bandzone.cz/kamorthon

Popiskujem si pravá metla by asi mala prísť do blavy na doučovanie  ha ha ha

Kamorthon som videl na Minikvase, a z ich soloveho gitaristu som bol na vetvy...
Zaznamenané

one more solo?
udry
Hosť
« Odpoveď #849 kedy: 27. December , 2008, 14:01:01 »

Na toto som nahodou natrafil:
"Master of puppets sa nahrával cez Mesa Boogie Mk.IIC+ revired as pre amp to Marshall 100.
Super! Až nato,ze Marshall 100 neexistuje...
Ide o skomoleninu názvu gitarovej hlavy Marshall Model. 2203 ktorá sa vyrábal pod označením Marshall JMP Super Lead 100W alebo Marshall JCM800 Master Volume Mk.II 100W. Lenže tento zosilovač NEMÁ vstup na efekt (je to tvrdź jedno kanál) a NEDá sa doňho zapojiť pre amp (Mk. IIC+)leda ak do gitarového vstupu čo potom znamená, že externý pre amp (Mk. IIC+) ide cez interný pre amp a až potom na koncák, čo je mierne povedané primitívne riešenie... A Metallica je sofistikovaná partia. Takže začnete študovať kto v tej dobe upravoval Marshally 2203. Momentálne som názoru (ak sa mýlim, prosím opravte ma), že Metallice v 1985 v januáry upravil Marshallz 2203 pán Lee jackson, Austin-Texas. Zahrnul do neho 2 x 12AX7 elktróniek navyše jednu na high gain do Marshall 2203 interného pre ampu a jednu na efekt aby držala silu vstupného signálu. Aby to nestačilo James si sám vymenil na koncáku v Marshalloch 2203 EL34ky za 6550ky a upravil BIAS a trafo už v dobe Ride the lighting. Fuuuu"
Zdroj: dake matallica forum
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #850 kedy: 27. December , 2008, 14:03:26 »

to je nejaka skomolenina od metallica nadsenca, co trosku rozumie, ale moc asi ne :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #851 kedy: 27. December , 2008, 14:08:35 »

to je nejaka skomolenina od metallica nadsenca, co trosku rozumie, ale moc asi ne :)
hej, poznam...chalan tam machruje, ze ma gear ako mali metallikacii a ked mu to flusnes do ksichtu, tak sa ohradi, ze nema presne do bodky to iste ale trochu ine  ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #852 kedy: 27. December , 2008, 14:10:46 »

sa ani necudujem tomu bordelu v marshalloch, tolko modelov a kazdi vyzera rovnako, tolko nazvov a stale ten isty amp, tolko ampov a stale ten isty nazov...  Bavím sa skvele

neni az taky bordel v Marshalloch, skorej chalan mal pocit, ze natrafil na nejaku senzaciu, len ja moc nechapem na aku :) robit FX slucky do JCM800 bola odjakziva velmi oblubena uprava a nie len tie slucky. sice mi neni jasne, preco by mali Master tocit na Mark do Marshall koncu, kedze ten zvuk je najtypickejsi Mark sam o sebe, ale budiz, je mi to dost jedno :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #853 kedy: 27. December , 2008, 14:19:40 »

Či machruje alebo nie mi je jedno. Ale s tymto nazorom suhlasim: "Nemyslite si, že keď ma James v zozname napísané Mesa Boogie Mk.IV, že Váš Mk.IV bude hrať rovnako. Modifikácia zosilovačov, pre-ampov, krabičiek, snímačov atď. to je hotová veda a dobrý biznis a všetci gitaristi na ňomk fičia"
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #854 kedy: 27. December , 2008, 14:25:56 »

vsak to je v poriadku. ale konkretne ten Master of... mi prisiel ako uplne bezny Mark hocico medzi II a IV (tie vtedy este neboli)... a najvacsia kokotina je porovnavat amp co mam vedla seba s tym, co pocujem na nahravke. ako to snimali ? akymi majkami ? aky kompresor mali za majkom ? ake korekcie spravili na sably ? ... ...

to je vacsia veda, ako ci ma niekto modifikovanu krabicku a snimace :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 81 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 23 otázok.