Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 06:45:57
Strán: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 81 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MetallicA  (Prečítané 297625 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1095 kedy: 31. Október , 2011, 09:27:16 »

Po precitani tejto recenzie si ten spolocny album s Lou Reedom radsej ani nevypocujem :

http://www.metalopolis.net/art_reviews.asp?id=6050

"Monotónně mumlající nezmar" je vyborna charakteristika Lou Reeda. Preboha, co je na nom take, ze ho povazuju za ikonu alternativneho rocku?  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1096 kedy: 31. Október , 2011, 09:53:19 »

odkedy vymenil hetfield alkohol za jezisa tak to prestava byt pocuvatelne  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1097 kedy: 31. Október , 2011, 09:58:59 »

sorry pali ale to je bordel a tvrdé? to že prejdú z pianisima do forte je tvrdé? alebo ten falošný spev? s výkrikmi vo forte časti?

alebo mozno froteee  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1098 kedy: 31. Október , 2011, 10:45:21 »

"Monotónně mumlající nezmar" je vyborna charakteristika Lou Reeda. Preboha, co je na nom take, ze ho povazuju za ikonu alternativneho rocku?  Popiskujem si
zeby to, ze na alternativu bol dost pop aj pre mainstream? neviem. ja od neho poznam dve pesnicky - perfect day a walk on the wild side a su to pekne pesnicky.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1099 kedy: 31. Október , 2011, 11:10:14 »

od neho poznam dve pesnicky - perfect day a walk on the wild side a su to pekne pesnicky.
Na zdravie! a ani nevadí, že spieva falošne
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1100 kedy: 31. Október , 2011, 13:06:02 »

Na zdravie! a ani nevadí, že spieva falošne
co ja ti viem, toto neni kategoria falosne-nefalosne. to mas jak keby si chcel boba dylana sudit, ze je falosny. alebo marka knopflera. alebo leonarda cohena. alebo zonu a  Bavím sa skvele . ber to tak, ze ta lezerna intonacia je sucastou prejavu, neni to vyslovene mimo, ako ked sa niekto snazi spievat a nejde mu to. a ked uz sme pri tom, tak perfect day ma aj pasaz, kde je taky normalny spev a teda nevsimol som si, ze by neladil

Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1101 kedy: 31. Október , 2011, 14:08:32 »

tak je to zvláštne ale čistá intonácia tónov to nie je, no sedí to tam a keď to nie je čistá intonácia tónov, tak je to falošné, no ak si zoberieš impresionizmus v maliarstve, tiež tie Monetove obrazy vznikli tak, že krátkozraký maľoval na plátno čo videl bez brílí a je to rozmazané, no mazanica to nie je, no ako si vysvetliť túto ako si to nazval ležérnosť v spievaní, to neviem...no je to falošné
« Posledná zmena: 31. Október , 2011, 14:08:56 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1102 kedy: 31. Október , 2011, 14:21:14 »

no ako si vysvetliť túto ako si to nazval ležérnosť v spievaní, to neviem...no je to falošné
bud si to nepochopil, alebo sa na to zamerne divas takto jednostranne. hlas ako vyrazovy prostriedok ma mnohe moznosti. mas grcacky v metale, ktore ani intonovat nejdu, mas rap, ktory tiez nema ziadnu intonaciu v zmysle, v akom ju pozna spev, pricom ale aj jedno aj druhe "ton" meni asi tak, ako ty menis ton, ked rozpravas.

podobne veci existuju aj v prejave, ktory uz sa da nazvat spevom. mark knopfler, bob dylan, lou reed a kopec dalsich urcite nie su vyhlaseni 'spevaci', ale ich produkcia je postavena na ich vokale a lepsi vyraz, nez spev, pre tu produkciu neexistuje. keby si zobral nejaku ich nahravku a kukol sa na nu cez spektralny analyzer, tak zisis, ze tam su relativne nepravidelne vlnovky namiesto dokonalych horizontalnych ciar, ale priemer tych hodnot sa blizi/prekryva s hodnotou "cisteho" tonu.

v tomto pripade proste podla mna nie je na mieste hovorit o falosnom spievani. hlavne potom aj dajme tomu hetfieldove hecovacky "hej hej" pocas koncertu alebo akekolvek ozdoby, ktore nedrzia presny ton, by si tiez musel povazovat za falosne.
« Posledná zmena: 31. Október , 2011, 14:22:46 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1103 kedy: 31. Október , 2011, 14:32:24 »

ja sa na to pozerám inak (alebo to inak vnímam, pozerať je zle povedané, keďže sa bavíme o zvuku), v arabskej hudbe máš použité aj štvrťtóny, európska hudba nepozná harmóniu o štvrťtónoch, no a niektoré veci čo sú mimo bežných konvenčných tónov môžu ladiť v rámci tonality, ktoré európa nedomyslela, počkáme si na dákeho arabského Bacha...
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1104 kedy: 31. Október , 2011, 15:09:00 »

zase ides uplne mimo, ziadna arabska hudba s tym nema nic spolocne. dam tomu posledny pokus a idem uz fakt robit:

pozri... vibrato je tiez falosne? vytiahnuty ton neni falosny? podla akeho pravidla postupujes pri urcovani toho, co je a co neni falosne? lebo ked vytahujem ton, tak od momentu nez hram vychodzi az do momentu, nez trafim cielovy, som podla teba falosne. takisto pri vibrate je v podstate v tone len spodna hodnota tej amplitudy, ostatne je falosne.

pritom sa tu za vytahovane tony a vibrata bijeme, pretoze gitarovu hru obohacuju.
« Posledná zmena: 31. Október , 2011, 15:33:05 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1105 kedy: 31. Október , 2011, 18:41:36 »

nejdem mimo, sme sa nepochopili, máš pravdu aj s vibrátom, aj s vytiahnutým tónom, no ja hovorím o podržaní niečoho čo je mimo tonalitu
« Posledná zmena: 31. Október , 2011, 18:42:07 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #1106 kedy: 01. November , 2011, 12:27:10 »

Odporucam k sviatocnej kave a zakusku komenty k 3 hodiny staremu statusu - "The time has come! Lou Reed & Metallica's collaborative album..." ...silna zalezitost.  Bavím sa skvele

http://www.facebook.com/Metallica
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #1107 kedy: 01. November , 2011, 13:32:25 »

odkedy vymenil hetfield alkohol za jezisa tak to prestava byt pocuvatelne  Bavím sa skvele


jj :D Ocividne mu to vygumovalo hlavu ovela viac ako tie opakovane alkoholicke deliria. :D
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #1108 kedy: 16. November , 2011, 13:30:10 »

iba tak pre zaujimavost  Bavím sa skvele som dnes rozlustil po niekolkych rokoch rebus, preco som mal taky neprijemny pocit vzdy ked som si brnkaval fade to black (hlavne ten riff pred konecnym solom) ze som nejak podladeny alebo co..

voila: kirk tu ma (udajne aj v inych skladbach) naladene Acko na nie 440 ale 445Hz.
dufam, ze som vam tymto nejak dramaticky neprevratil cele zivoty naruby a ti co o tom vedia uz miliardu rokov mi nemusia pisat ze dobre rano  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1109 kedy: 16. November , 2011, 14:59:34 »

nikdy som tomu nevenoval tolko pozornosti, ale uz davno viem, ze existuje vela nahravok, kde kapela celkom urcite ladila akoby len-tak-cca-podla ucha. u scorpions som tiez take nejake nasiel, co si tak narychlo spominam.

skratka nie kazdy album cti komorne a.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 81 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.