Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 10:29:16
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 81 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MetallicA  (Prečítané 297636 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #210 kedy: 19. Január , 2007, 12:11:23 »

pokial sa mi hudba paci neriesim ci je to hudba pre siroke konzumne masy alebo nie...zeriem im to, paci sa mi to a to je hlavne  Na zdravie!
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #211 kedy: 19. Január , 2007, 12:18:22 »

Rastis - to s tym orchestrom som fakt nepochopil...a kvoli tomu,ze Metallica ma 5krat viac fanusikov,ako Slayer a Exodus dokopy,nebudem tvrdit,ze to je pop Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #212 kedy: 19. Január , 2007, 12:22:21 »

Jaaaaj - podte do mna vsetci urazeni Metalikisti  ha ha ha

Vlado - to nie je o pocte fanusikov. Co je pre Teba POP ? Ja som uz napisal, ze nehovorim o hudobnej skatulke...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #213 kedy: 19. Január , 2007, 12:35:16 »

Metallica podľa mňa dopadla podobne ako Bon Jovi. Z lídrov thrashovej scény sa stali konformní "rockeri". Keď sa v 90tych rockoch začala meniť scéna a prišiel čistič menom grunge, tak niektoré kapely sa radšej obetovali svoju popularitu z 80tych (Maiden, napr.) a držali sa svojho, aj keď to nebolo cool. A iní si ostrihali vlasy, ubrali skreslenia, Explorery vymenili za Les Pauly....

Projekt S/M (Metla s orchestrom) je podľa mňa prúser. Mne sa to zdá byť strašne nudné. Metallica nebola prvá, ktorá to urobila a tie aranžmány imho niesú nijako prevratné, či originálne.

Teraz sa snažia byť strašne moderní, ale tiež to je podľa mňa o ničom. Podladené gitary, žiadne sóla, kýblový rytmičák...nieje to okopčené s nu metalu?

Z trend-setterov sa stali trend-spotteri, to je pre mňa príbeh Metalliky
Zaznamenané

ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #214 kedy: 19. Január , 2007, 12:38:03 »

Rastis- Ja som sa neurazil,ale niekedy zbytocne reagujes na niektore prispevky.Ze ty si vyrastal na trash metale a teraz tu kecas do metallicy tak to nechapem.Alebo si ty vyrastal na inom trashy? Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 12:39:08 od ujo jolana » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #215 kedy: 19. Január , 2007, 12:40:31 »

Jaaaaj - podte do mna vsetci urazeni Metalikisti  ha ha ha

Rastis - sa nejako extrémne nudíš, keď sa zapájaš do témy, čo ťa nezaujíma a provokuješ?  ha ha ha
Ale kľudne pokračuj, začína to byť veselé.  Som za vodou kámo  Popiskujem si
Zaznamenané

ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #216 kedy: 19. Január , 2007, 12:46:51 »

Metallica podľa mňa dopadla podobne ako Bon Jovi. Z lídrov thrashovej scény sa stali konformní "rockeri". Keď sa v 90tych rockoch začala meniť scéna a prišiel čistič menom grunge, tak niektoré kapely sa radšej obetovali svoju popularitu z 80tych (Maiden, napr.) a držali sa svojho, aj keď to nebolo cool. A iní si ostrihali vlasy, ubrali skreslenia, Explorery vymenili za Les Pauly....

Projekt S/M (Metla s orchestrom) je podľa mňa prúser. Mne sa to zdá byť strašne nudné. Metallica nebola prvá, ktorá to urobila a tie aranžmány imho niesú nijako prevratné, či originálne.

Teraz sa snažia byť strašne moderní, ale tiež to je podľa mňa o ničom. Podladené gitary, žiadne sóla, kýblový rytmičák...nieje to okopčené s nu metalu?

Z trend-setterov sa stali trend-spotteri, to je pre mňa príbeh Metalliky
podla mna metallica dopadla ako 80 % kapiel na svete.Vezmime si napriklad niektorych z nasej slovenskej tvorby.Gladiator hrali povodne dost tvrdu hudbu a teraz spievaju o bonbobiere a neviem o akych pi... .Potom je tu desmod.Na zaciatku v pohode kapela teraz sa uz idu tiez docurat z komercie a neviem z coho.I love you a ine blbosti.Metallicu zatracovat tym,ze ide s dobou a trochu meni styl?Kapela co hra 20 rokov to iste je asi tiez o nicom,by som povedal.A nech mi nikto nehovori,ze ked uz ma vo svete spravene meno ako metallica tak by nerobil albumy ako Garage ci symphony ked si moze zarobit dobre peniaze Na zdravie!
« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 12:47:59 od ujo jolana » Zaznamenané
RobG
Hosť
« Odpoveď #217 kedy: 19. Január , 2007, 12:48:44 »

Lenze chlapci na rozdiel od Vas nederu rifle v robote, ci v skole, nemusia hrat Smoke on the water za 3000 na kapelu niekde v rohu. Siel by som radsej cvivcit na gitare namiesto toho, ako lutovat Metallicu ci Bon Joviho ako dopadli.
« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 12:51:13 od RobG » Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #218 kedy: 19. Január , 2007, 12:50:25 »

Nuz, ja v tomto "spore" chapem Rastisov postoj a v istom zysle ma pravdu s tym pop-om. Pop nie je len skatulka ktorou sa da oznacit konkretny hudobny styl, ale aj isty postoj hudobnika, ci kapely k modnym trendom. A tru sa urcite stalo niekolko zvratov. Metallica uz v 80-tych rokoch svojim fanusikom hrdo odkazala, ze sa z nej nestane skupina, ktora sa pretrca na MTV, ktora robi videoklipy a celkovo sa prisposobuje modnym trendom. Uz onedlho tuto svoju proklamaciu porusili..zakratko sa stali prvou hviezdou metalovej sceny a uz vtdey ich mnohi pravoverni fanusikovia kritizovali.
Zakratko na to, v roku 1991 vydali album, ktory sa dost silne odlisoval od vsetkeho ostatneho, co dovtedy vydali a stali sa este vacsimi hviezdami aj v okruhu inych ludi, ktorym sa viac pozdavali melodickejsie pesnicky. Load a Relôoad su podla mna dost ovplyvnene grungeom a Metallica sa zasa priblizila k niecomu, co sa nazyva priemysel, v tom negativnom zmysle slova. Ich akoze "navrat" na "tvrdu" scenu so St. Anger podla mna za vela nestoji po kvalitativnej stranke...nemam pocit cerstvosti, tak ako z ich skladieb z roku 1983 alebo trochu neskor..su podla mna uz dost vyhoreti, aspon mne sa taki zdaju...No, a projekty s orchestrom boli vtedy v mode a su typicke pre modne trendy, tak ako tomu bolo v obdobi "unplugged"...proste toto spravanie je v istom zmysle pop. Myslim, ze takto to nejako myslel Rastis. Sorry za dlhy prispevok:)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #219 kedy: 19. Január , 2007, 13:06:36 »

metallica je typickym prikladom kapely, ktora si na zaciatku vybudovala meno a potom si len dokazovala co si moze dovolit na hudobnej scene..pravoverni "metlaci" za to metallicou opovrhuju, ini na nu nadavaju a je aj dost vela ludi, ktori sa tesia z zanrovo pestrejsej tvorby  Som metlak
« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 13:07:36 od styrioci » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #220 kedy: 19. Január , 2007, 13:14:55 »

Podľa mňa je úplne jedno, akým smerom sa uberajú. akurát tým zrádzajú len svoj názov.
Iní muzikanti robia rôzne fúzie, džezmeni si hrajú s kým chcú, robia dosky v pocite a trende, aký sa im momentálne pozdáva. Za celý život prejdú toľkými štýlmi a niekedy to nevyjde, niekedy hej.

Je partička ľudí, čo možno radi spolu hrajú, poznajú sa dlho, prečo by nemali spolu vydať albumy, ktoré sa budú od seba odlišovať, prečo by nemohli spadnúť do nejakého modernejšieho trendu, keď sa im to pozdáva? Prečo by mali stále zaškatuľkovane hrať len jeden typ muziky  Huh!

 Zoberte si len Beatles, koľkými žánrami prešli. Veľa fanúšikov odradili a ešte viac pritiahli. A čo Queen, keby neexperimentovali so žánrami, tak z nich nevylezú také skvosty, aké vytvorili. Nehovorím, že to je príklad Metallicy, ale takto tiež aj oni vytvorili dosť celkom fajn vecí.
 Čo taký Tom Jones, za svoju kariéru nahral pár skvostných vecí a toľko prkotín popritom, že sa to nedá počúvať, len aby sa predával a čo sa nad tým niekto teraz pozastavuje? Každý ho uznáva ako kvalitného speváka a často boli skvostné aj tie skladby a albumy, keď sa prispôsobil trendu a spravil to tak, že nakoniec ďalší išli podľa neho. A tých príkladov by bolo.

Ak to niekto poserie do tej miery, že úplne spadne zo svojich hudobných hodnôt, napr nahrá album podobný senzusáckym prkotinám, tak potom musí očakávať kritiku a nezáujem svojich fanúšikov, skôr by ich ale pri počúvaní tej dosky alebo bilancovaní škrelo svedomie. A ak nie, je to jeho problém.  Bleee

To si ale myslím, nie je prípad Metallicy, aj keď mne sú tak šumafuk, ale napriek zmene žánru, prispôsobeniu sa trendu, nahrali celkom kvalitné albumy, za ktoré sa nemusia hanbiť. Nie? Žmurk
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #221 kedy: 19. Január , 2007, 13:19:29 »

pitu: dalo by sa povedat, ze s tebou na 100% suhlasim  Je to frajer
Zaznamenané
RobG
Hosť
« Odpoveď #222 kedy: 19. Január , 2007, 13:29:10 »

Piťu: súhlas. Na zdravie!
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #223 kedy: 19. Január , 2007, 13:30:24 »

suhlasim s pituvom  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #224 kedy: 19. Január , 2007, 13:33:50 »

...Alebo si ty vyrastal na inom trashy? Bavím sa skvele

Hej vyrastal som na inom thrash metale, ako hrala Metallica, ale hlavne Metallica poslednych rokov je uz zase uplne ina kapela. Opakujem - ja to neodsudzujem, iba konstatujem a bavim sa, ako to tu niektorych vytaca Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 81 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 23 otázok.