Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 12:31:23
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 81 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MetallicA  (Prečítané 297922 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #225 kedy: 19. Január , 2007, 13:35:57 »

Ano, Pitu. Mne vobec nevadi, ak sa nejaky dobry muzikant dava zlakat na rozne projekty s nejakymi inymi hudobnikmi, trebars a z uplne ineho zanru a urobi si maly "vylet", pripadne jeho osobny vyvoj ho posunie niekam inam...To je vsetko OK. ALE!!! Je to obrovsky rozdiel, ak hudobnik robi neustale obraty vzdy v mene nejakeho aktualneho trendu, to sa potom pytam, ze ci vobec ma on nejaky vlasty nazor na hudbu, svoj vlastny styl, svoju vlastnu tvar...lebo umenie je o sebavyjadreni..a neviem si velmi dobre predstavit, ze dnes sa "sebavyjadrujem" v zmysle, ze som rocker, zajtra uz nie som az taky rocker, skor hram pop a pozajtra uz budem uplne trapny saso, ktory nahra hocico, len aby sa to predavalo. Teraz nechcem tvrdit, ze s Metallicou je to taketo dramaticke, ale rozlisujme normalne posuny a zjavne kseftarstvo. No, a co sa tyka Queenu, tak to som tu uz kedysi davno rozoberal, mne sa napr. vobec nepaci ich pocin "Works", lebo je to na mna prilis silna kava ak niekto dokaze dat na album k sebe div nie diskotekovu I Want To Break Free, ci Radio Ga-Ga a takmer metalove Hammer In Fall...na mna z toho dycha nejake producentske chytractvo, s cielom, aby sa to dobre predavalo a aby sa to pacilo doslova vsetkym. Stare pociny Queenu boli zanrovo cistejsie...aj ked to tu nepatri do tejto temy...
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #226 kedy: 19. Január , 2007, 14:08:49 »

 Bravooo pitu normálny nezakomplexovaný názor na vec. Či už metallica alebo in kapelky, toho za svoju kariéru dosiahli dosť aby si to mohli dovoliť.
    Možno sa to ortodoxným fanúšikom nepáči, ale pritiahli týmito zmenami väčšie masy poslucháčov bez ohľadu na to
či ide o komerciu alebo nie.
    A keď už ide o tú koooomerciu dajte niečo podobné do placu, čo je po aranžérskej a inštrumentálnej stránke bezchybné,
ako to dokázala metallica, queen  či iné kapely, čo dokáže osloviť metalistu popistu a iných v takom veľkom rozmere.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #227 kedy: 19. Január , 2007, 14:11:42 »

Opakujem - ja to neodsudzujem, iba konstatujem a bavim sa, ako to tu niektorych vytaca Žmurk
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #228 kedy: 19. Január , 2007, 14:22:58 »

Bravooo pitu normálny nezakomplexovaný názor na vec. Či už metallica alebo in kapelky, toho za svoju kariéru dosiahli dosť aby si to mohli dovoliť.
    Možno sa to ortodoxným fanúšikom nepáči, ale pritiahli týmito zmenami väčšie masy poslucháčov bez ohľadu na to
či ide o komerciu alebo nie.
    A keď už ide o tú koooomerciu dajte niečo podobné do placu, čo je po aranžérskej a inštrumentálnej stránke bezchybné,
ako to dokázala metallica, queen  či iné kapely, čo dokáže osloviť metalistu popistu a iných v takom veľkom rozmere.


Vies, ja sa fakt nechcem ani hadat, ani ti uberat pravo na tvoj nazor...len neviem co je zakomplexovany alebo nezakomplexovany nazor...a hlavne nechapem, ak ma nejaky muzikant svoj vyzrety styl a potom robi veci, ktore su uplne mimo jeho stylu tak, aby - ako to ty hovoris- vyhovovovalo "popistom"...Je to nieco, o com si myslim, ze to popiera hudobnikovu osobnost len v mene toho, aby sa to lepsie predavalo..opakujem, ze tym nemyslim nejake zanrove odbocky, ale dlhodobe "otacanie sa" vzdy tym "spravnym" smerom...v tom je rozdiel, ak si nejaky rockovy, ci jazzovy, ci hocijaky muzikant zahra s nejakou popovou hviezdou, ci inym muzikantom, ci kapelou a spolu urobia nieco, co je mimo ich zanru. A je rozddiel ak nejaka kapela nahrava vzdy nieco ine, vzdy aktualne prifarbene, aby to vyhovovalo trendom. A uplny humus je ak taketo pesnicky s uplne roznymi stylmi da na jednu platnu...Toto posledne sa ovsem naozaj neda vytykat Metallice...to sem pisem len na okraj...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #229 kedy: 19. Január , 2007, 14:32:21 »

Mne ani ten Queen nevadil, "I want to break free" sa mi celkom páči, "Radio Ga-Ga" má tiež zaujímavú atmosféru, oni to proste vedeli spraviť dobre. A Mercury to mal v sebe, tiež mi už nesedeli tie jeho disko úlety, ale on sa našiel aj v tom, bol to exhibicionista, nespútaný živel, našiel sa v rôznych polohách.
Keby Metallica začala robiť disko, tak si myslím, že im preskočilo.  ha ha ha
Zaznamenané

ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #230 kedy: 19. Január , 2007, 14:35:39 »

Asi by sme mali vytvorit novu temu RAP a tam sa kazdy vypic.je  Bavím sa skvele  je vela kapiel,ktore sa stali komercnymi.No keby ste vy predali neviem kolko 10 milionov albumov tak by ste tiez urcite ani nevedeli byt nekomercny :) Mi povedzte,ze existuje kapela ktora predala miliony albumov a je undergroundova.Ze ju nevidite v telke atd..  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #231 kedy: 19. Január , 2007, 14:36:22 »

Mne ani ten Queen nevadil, "I want to break free" sa mi celkom páči, "Radio Ga-Ga" má tiež zaujímavú atmosféru, oni to proste vedeli spraviť dobre. A Mercury to mal v sebe, tiež mi už nesedeli tie jeho disko úlety, ale on sa našiel aj v tom, bol to exhibicionista, nespútaný živel, našiel sa v rôznych polohách.
Keby Metallica začala robiť disko, tak si myslím, že im preskočilo.  ha ha ha
Mercury mal v sebe daco ine  Bavím sa skvele  Bravooo  Je to frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #232 kedy: 19. Január , 2007, 14:44:43 »

...Mi povedzte,ze existuje kapela ktora predala miliony albumov a je undergroundova...

King Crimson uz nejake tie miliony nosicov predal a klip v TV alebo hitovku v hitparade nikdy nemali. Dokonca nemali problem vo svojej historii spravit zopar stylovych obratov k novym nevyslapanym cestam...
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #233 kedy: 19. Január , 2007, 14:59:11 »

Jaaaaj - podte do mna vsetci urazeni Metalikisti  ha ha ha

Vlado - to nie je o pocte fanusikov. Co je pre Teba POP ? Ja som uz napisal, ze nehovorim o hudobnej skatulke...

Pre mna je POP to,ked si nejaky manager zmysli,ze by nebolo odveci zarobit nejake prachy a vyberie si nejakych pajacov a zafinancuje nahratie cd,klipov a potom ryzuje..toto asi nie je pripad Metallici :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #234 kedy: 19. Január , 2007, 15:05:01 »

Vlado - to mas velmi uzky pohlad na vec. POP bola naprikald aj ABBA, v ktorej boli dvaja vyrazni hitmakeri a dve slusne spevacky a porobili dokopy kopec nadcasovych veci. POP nie je nadavka, ani urazka a Metallica sa v POPe pohybuje uz dlhe roky...
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #235 kedy: 19. Január , 2007, 15:05:33 »

Jaaaaj - podte do mna vsetci urazeni Metalikisti  ha ha ha

Vlado - to nie je o pocte fanusikov. Co je pre Teba POP ? Ja som uz napisal, ze nehovorim o hudobnej skatulke...

Pre mna je POP to,ked si nejaky manager zmysli,ze by nebolo odveci zarobit nejake prachy a vyberie si nejakych pajacov a zafinancuje nahratie cd,klipov a potom ryzuje..toto asi nie je pripad Metallici :)

Pre mna je pop aj to ak si povodne antikomercne zamerana metalova kapela postupne uvedomi, ake prijemne je zarabat velke prachy a postupne ukrajuje z povodnych idealov, neskor aj z hudobneho stylu, vkusu, ideoveho zamerania a postupne sa stava hrackou v rukach svojej vlastnej nenazranosti, pripadne v rukach nenazranych producentov...
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #236 kedy: 19. Január , 2007, 15:12:15 »

Vlado - to mas velmi uzky pohlad na vec. POP bola naprikald aj ABBA, v ktorej boli dvaja vyrazni hitmakeri a dve slusne spevacky a porobili dokopy kopec nadcasovych veci. POP nie je nadavka, ani urazka a Metallica sa v POPe pohybuje uz dlhe roky...

no to mas pravdu,ale POP pred 20-30 rokmi bolo nieco uplne ine,ako je POP teraz..podla mna.
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #237 kedy: 19. Január , 2007, 15:14:39 »

hm, to ze sa metla zmenila je jasne, ale trvdi o nich, ze nemaju tvar lebo menia sa velmi casto je hovadina! si pozrite ako vystupuju na koncertoch! stale robia ramus! podla mna je vzdy lepsie ked urobia nieco nove ako keby mali nahrat nieco ako master of puppets a pritom by to znelo otrasne, lebo by to uz nebol master  Žmurk
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #238 kedy: 19. Január , 2007, 18:08:34 »

Pop znamena mozno popularna hudba hej.Co hraju denne v radiu,pusta sa to na diksotekach,hlasuju zato dementi na music boxe atd.Aj za metallicu zvykli hlasovat na musicboxe,ale uz som to davno nepozeral.Sami shit rapersky a neviem co.Skuste si napriklad najst nejake koncerty.Je to vacsinou rozdelene na pop,rock,metal,disko,vazna hudba a neviem co este.Takze to skatulkovanie by aj mohlo byt platne aj nie.
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #239 kedy: 19. Január , 2007, 22:13:38 »

Som nahodou natrafil na jeden clanok.Mozno to niekoho bude zaujimat.

 Heavy metal v podzemí (od 80. rokov)

V 80. rokoch sa vyvinulo mnoho heavy-metalových štýlov. V undergrounde sa objavil thrash metal, ktorý na rozdiel od klasického heavy metalu, ktorý má korene v hard rocku, vychádzal z hardcore. Tento štýl bol agresívnejší, hlasitejší a rýchlejší než tradičný heavy metal či glam metal, ktorý bol v tom období veľmi populárny. K priekopníkom tohto štýlu patrili kapely Anthrax, Megadeth, Metallica a Slayer, ktoré sa označovali aj ako 'Big Four of Thrash' (tzv. Veľká štvorka thrashu). Z tohto štýlu tiež vzišli kapely ako Testament, Overkill, či brazílska Sepultura. Neskôr sa našlo množstvo nasledovníkov v Európe, najmä v Nemecku (Destruction, Kreator, Sodom), ktorí boli ešte agresívnejší a spev bol hrubší, a tým neskôr ovplyvnili death metal a black metal.

V polovici 80. rokov sa thrash začal ďalej štiepiť na death metal (Death, Possessed) a black metal (Venom, Bathory, Mayhem).

Koncom 80. rokov sa v Európe objavil nový štýl – power metal. Tento štýl bol pravým opakom death metalu a thrashu. Bol silne anti-komerčne zameraný, prevzal intenzitu tradičného metalu a v textoch využíval optimistické a epické motívy. Typické preň sú čisté vokály na vysokej úrovni, na rozdiel od hrubého death-metalového spevu; niektorí interpreti tiež používajú klávesy a orchestrové prvky.

Koncom 80. rokov sa isté heavy-metalové skupiny rozhodli potlačiť hranice tohto žánru tým, že do svojej tvorby zamiešali vplyvy progresívneho rocku a vytvorili tak nový štýl zvaný progresívny metal. Tieto kapely si dali záležať na rozsiahlejších inštrumentálnych sekciách, čím vtlačili skladbám pečať nadčasovosti. Zväčša išlo o kvalitných hudobníkov, výborne ovládajúcich svoj nástroj, ktorých schopnosti hraničili s virtuozitou, no to nebolo vždy podmienkou. Dôležitý bol nápad.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 81 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.