Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 23:17:43
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 81 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MetallicA  (Prečítané 297616 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #240 kedy: 19. Január , 2007, 22:18:35 »

V mnohých krajinách vedie útočný, urážlivý výraz heavy metalu k odporu zo strany väčšinovej spoločnosti. Metalová hudba býva často odmietaná v kresťanských a islamských krajinách ako „satanistická“ a v mnohých štátoch je trestné čo i len nosenie čierneho trička; napríklad v Jordánsku sú od roku 2001 na čiernej listine všetky albumy Metalliky. Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 22:19:12 od ujo jolana » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #241 kedy: 20. Január , 2007, 00:02:09 »

Jolana - uz to tolko neprezivaj  Žmurk

...V undergrounde sa objavil thrash metal, ktorý na rozdiel od klasického heavy metalu, ktorý má korene v hard rocku, vychádzal z hardcore. ...

A ja som povodne myslel, ze hardcore bola az akasi fuzia tvrdych odnozi metalu s punkom (ked sa uz jednotlive odnoze zacali ocitat v slepych ulickach)... Nejaky zvlastny zdroj informacii si tu pastol  Popiskujem si
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #242 kedy: 20. Január , 2007, 14:16:27 »

inac ma teraz napadlo ked sa hovori, aka je metallica komercna... tak napr. album RIDE THE LIGHTNING a konkretne pesnicka FADE TO BLACK... za tuto pesnicku bola metallica zatracovana... a predsa im to bolo jedno! metallica robi pesnicky tak ako to citi a to je moj nazor.
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #243 kedy: 20. Január , 2007, 18:31:37 »

inac ma teraz napadlo ked sa hovori, aka je metallica komercna... tak napr. album RIDE THE LIGHTNING a konkretne pesnicka FADE TO BLACK... za tuto pesnicku bola metallica zatracovana... a predsa im to bolo jedno! metallica robi pesnicky tak ako to citi a to je moj nazor.
No fade to black je ak sa nemylim v prvej desiatke,max 20 ke,najlepsich pesniciek(solo)tak neviem.....
« Posledná zmena: 20. Január , 2007, 18:42:55 od ujo jolana » Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #244 kedy: 20. Január , 2007, 18:40:48 »

Jolana - uz to tolko neprezivaj  Žmurk

...V undergrounde sa objavil thrash metal, ktorý na rozdiel od klasického heavy metalu, ktorý má korene v hard rocku, vychádzal z hardcore. ...

A ja som povodne myslel, ze hardcore bola az akasi fuzia tvrdych odnozi metalu s punkom (ked sa uz jednotlive odnoze zacali ocitat v slepych ulickach)... Nejaky zvlastny zdroj informacii si tu pastol  Popiskujem si
Nemusis mi tu vraviet nic o prezivani,som pisal,ze hento som natrafil nahodou.A bolo to vo wikipedii.Nech sa paci  http://sk.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal
Ja mam pomaly pocit,ze ty mas nieco proti mne.No skor sa mi zda,ze proti vacsine ludi na tomto fore.Alebo sa povazujes za moc chytreho,alebo uz ani neviem co.A to,ze do niekoho podrypes a to ze das do toho "akoze nic smajlika"  Žmurk napriklad tak toho ....
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #245 kedy: 20. Január , 2007, 21:45:51 »

neboj, rasto proti tebe nema urcite nic. ani si nic nedokazuje, nepotrebuje to k stastnejsiemu zivotu. trochu odstupu by nezaskodilo, nesmies to brat tak osobne :) a s tym prezivanim plne suhlasim, metallicu mam napocuvanu odpredu odzadu, svojho casu som nepocuval nic ine iba ich a moje nazory a obhajovanie boli podobne ako mas ty. nic v zlom, ale je to fakt.

a btw, wikipedia - co to je? "encyklopedia" kde prispievaju uzivatelia internetu. kto chce, ten to moze editovat. takze to ze je to vo wikipedii neznamena absolutne nic a osobne s tym ani nesuhlasim co si pastol.

fade to black - v top 20 coho? kto to zostavoval? nachadza sa v top 10 aj smells like teen spirit a zostavoval to kerrang alebo rolling stone? v muzike neexistuje objektivny rebricek nicoho co sa neda zmerat.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #246 kedy: 20. Január , 2007, 22:01:46 »

diky Pista.

Jolana - hej, mas pravdu. Rypem tu do Teba co sa da. Vidim, ze mas blikavych Metalikov v avatare (do ktorych som rypal uz tiez) a vidim, ze si sa tu chytil na moju poznamku o POPe (ktora povodne inak nepatrila nikomu osobne) prispevkom plnych tych najskaredsich avatarov, ze az som sa Ta zlakol  :). Svoj nazor som vyargumentoval, ako som vedel. Aj som Ti odpovedal na otazku, ktora "nekomercna" kapela predala miliony nosicov. A nakoniec som Ta poopravil v tom, ze thrash metal urcite nevznikol z hardcore, kedze HC kapely sa zacali vyskytovat pomaly o dekadu neskorej.

Za chytreho sa naozaj povazujem az do momentu, kym ma niekto nepresvedci, ze nemam pravdu (co si mimochodom viem priznat a poucit sa necham vzdy velmi rad).

Nemam proti nikomu z tohto fora absolutne nic. Viem, ze niekomu styl mojej pisanej komunikacie nemusi vyhovovat - ak niekto taky je, nech ma vzdy na to upozorni. Viem sa ak je za co aj ospravedlnit a viem sa v pripade potreby aj s kymkolvek ignorovat.

Skratka ako vravim - uz to tolko neprezivaj Žmurk

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #247 kedy: 20. Január , 2007, 22:03:12 »

...
Ja mam pomaly pocit,ze ty mas nieco proti mne....

Co ma potom hovorit chudak Don Corleone  ha ha ha
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #248 kedy: 21. Január , 2007, 12:11:22 »

Citácia
Co ma potom hovorit chudak Don Corleone  ha ha ha
S tym prezivanim chodte niekam...... a nad tebou sa rastis musim uprimne zasmiat  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ty si taky kus nepoviem coho,ze dovidenia
« Posledná zmena: 21. Január , 2007, 12:14:33 od Pitu » Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #249 kedy: 21. Január , 2007, 12:22:00 »

Citácia
Co ma potom hovorit chudak Don Corleone  ha ha ha
S tym prezivanim chodte niekam...... a nad tebou sa rastis musim uprimne zasmiat  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ty si taky kus nepoviem coho,ze dovidenia
... ja si myslim,ze s tym kusom toho co si nepovedal je to skor naopak... Popiskujem si
Kusom mudreho chlapa?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #250 kedy: 21. Január , 2007, 12:24:59 »

Citácia
Co ma potom hovorit chudak Don Corleone  ha ha ha
S tym prezivanim chodte niekam...... a nad tebou sa rastis musim uprimne zasmiat  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ty si taky kus nepoviem coho,ze dovidenia

Pusti si par albumov Metallicy, trosku si zapoguj a bude dobre. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #251 kedy: 21. Január , 2007, 12:29:37 »

viete co? ked tu vidim taketo sracky co o pope a metallice, pustim si MASTER OF PUPPETS a hned je super  Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #252 kedy: 21. Január , 2007, 12:52:05 »

Veď už ho nechajte (jolanu), zasierate tiež zbytočne tému, do ktorej asi už nemáte čo povedať. Žmurk

Z Metallicy ste spravili pop, teda podľa vás všetci, čo sú hraní v médiách sú pop (populárna hudba). Vlastne ste tým zrušili podrobnejšie charakteristiky označujúce štýl hrania a škatuľkujete kapely hrané v médiách len do jednej kategórie (pop), čo v konečnom dôsledku je pocta vzhľadom na popularitu, ale je to podľa mňa úplne zbytočné škatuľkovanie kapiel podľa mediálnej vysielanosti. Žmurk

Myslím, že to je téma o Metallice, čo tak sa viac baviť o ich hudbe, nie rozoberať popularitu a riešiť spory. Žmurk
« Posledná zmena: 21. Január , 2007, 12:52:48 od Pitu » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #253 kedy: 21. Január , 2007, 12:57:53 »

...
Z Metallicy ste spravili pop...

To ja  Beeee. Myslim, ze 17 stran na kapelu je dost, aby sa tema mohla povazovat za vycerpanu a aby sa mohlo pokracovat uz len bezduchym tlachanim  Popiskujem si
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #254 kedy: 21. Január , 2007, 13:52:08 »

heh, len tak si to tu prebieham ocami aky flame tu je :)

ja len tolko dodam, ze: som zvedavy na novy album
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 81 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.