Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 07:35:59
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cvičenie techniky  (Prečítané 12069 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #15 kedy: 22. November , 2005, 00:40:50 »

Myslim ze v teme Michel Angelo sa niekto vyjadril ze je putova atrakcia. Je to tak a vsetci jeho spolubojovnici tiez. Takato hra je sice uzasna ale ani angelove sola ani ferrariho ma nijako neoslovili. Radsej si pustim Deepov.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 22. November , 2005, 00:55:25 »

Hop, zase nespájajte Angela a Farreriho dokopy. Angelo vie aspoň zahrať pekný dlhý tón na rozdiel od Farreriho, ktorý v tom hodne zaostal - má škaredý kostrbatý tón. V tomto smere zaostáva za veža žuďmi z tohoto fóra.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 22. November , 2005, 00:59:11 »

hej hej, ja som si v nedelu pustil toho fareriho kusok. Tie rychlosti mi pripomininali stare dosovske hry, ktore isli cez PC Speaker :) Vibrato ma hrozne, tu sa neda hovorit o virtuozovi, kdezto u Angela ano. On ma pekne melodicke, rychle veci.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #18 kedy: 22. November , 2005, 12:16:58 »

Sorry pitu. Nechcel som ich spajat. Len s to virtuozitou je to trochu prehnane.samozrejme ze angelo je uzasny ferrari nie ale to nemeni nic na tom ze to su putove atrakcie. Ja mam rad hudbu na jedno hmatniku nie styroch naraz. sak to je trochu prehnane. Nie?Huh!
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #19 kedy: 22. November , 2005, 12:21:57 »

Imbus- od koho je ten prvy beh co sa chces naucit do dvoch mesiacov?
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #20 kedy: 22. November , 2005, 17:55:35 »

Ja som mal moznost videt Angela na Muzik Messe 2005 v Frankfurte. Naozaj som mal zmiesane pocity z jeho hry. Firma DEAN ho ma ako ""cvicenu opicu"", a bohuzial ho ludia aj tak beru. Kazdy den (4 dni) mal niekolko vystupeni na stanku DEAN, a kazde vystupenie bolo rovnake. Prvy den to bolo pre mna este zaujimave, ale postupne som prisiel na to ze to co predvadza vlastne nema s hudbou nic spolocne. Uznavam ze je jedinecny s tou dvojkrkou gitarou, ale je to podobne tomu, ked cinsky zongler toci na palickach naraz desat tanierov. Videl som ho potom este ""v stane"" jamovat s kapelou, to uz bolo o cosi lepsie, ale aj tak je poznaceny tym, ze ludia od neho ocakavaju ""rychlost"" a on neodola tomu aby sa predviedol. Mozem povedat ze v zaverecnej bluesovej jamovacke to bolo az trapne.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 22. November , 2005, 21:58:18 »

Mr.Redwine- neviem kolko si pocul Angelovych soloviek, ale je to jeho sposob hry, maelodicke casti su spojene neuveritlne rychlimi castami, amosferu vie vytvarat arpeigiami a nemasturbuje furt. Inac uz sme si mohli zvyknut, ze gitarove vystupenia su niekedy viacej o vyzualnom efekte. Napr. naco hra niekto 8 prstym tappingom?Huh! Nepoznam nikoho kto si doma nieco pusti od gitaristu s 8 prstym tappingom, zasa je to len vizualna zalezitost. Nie je to skoda tolko casu venovat 8 prstemu tappingu?Huh! Koli hube ano, koli efektu nie...
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #22 kedy: 22. November , 2005, 23:37:34 »

Sword -opravte ma ak sa mylim ale by som chcel podotknut ze tapping napr nieje predvadzanie ale normalna obojrucna technika na zvysenie rychlosti.Zato ale ked niekto hra na gitarovom hmatniku zvrchu lavou rukou ked nemusi je to iba predvadzanie. V tom je rozdiel.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 23. November , 2005, 12:56:13 »

Tominmo: aj to, ze hravas po stojacky, je iba o predvazdani a nema to s hudbou nic spolocne. Po sediacky sa da hrat lepsie a pohodlnejsie a predsa vacsina ludi hra postojacky (nehovorim teraz o klasike)...
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #24 kedy: 23. November , 2005, 15:44:25 »

MageZ-V tomto mas sice pravdu ale ja mam osobne (neviem ako je to mozne )iny feeling v ruke ked hram po stojacky ako ked sedim. To iste aj podla toho ako vysoko mam gitaru. Ma niekto podobnu skusenost?? Inac zatial som mal dva koncerty a jeden som stal a druhy sedel. A ked uz sme pritom tak samotne hranie na gitaru je predvadzanie.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 28. November , 2005, 22:14:31 »

tomino napísal:
Citácia
Sorry pitu. Nechcel som ich spajat. Len s to virtuozitou je to trochu prehnane.samozrejme ze angelo je uzasny ferrari nie ale to nemeni nic na tom ze to su putove atrakcie. Ja mam rad hudbu na jedno hmatniku nie styroch naraz. sak to je trochu prehnane. Nie?Huh!


Uplne suhlasim ... Sice by som xcel videl hrat BATIA live...ale doma si ho teda nepustim ani ako solo a ani jeho band NITRO. Je to blesk ale je to fakt iba show  Smútim
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #26 kedy: 28. November , 2005, 22:57:37 »

zdar tomi..no ja len tolko,ze mne sa napr hraju podaktore veci lepsie po stojacky,ked sedim sa mi napr tazsie dostava do vyssich pozicii..ale mozno je to len otazka zvyku..nepochybujem o tom ze po sediacky to mas vsetko stabilnejsie..a ked si aj paco de lucia pri hrani sadne,asi na tom daco bude..
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 15. Február , 2006, 22:25:08 »

Inak trocha sme odbocili od temy... Bolo by fajn keby tu kazdy napisal ako cvici techniku, alebo ako vyzera jeho cas straveny pri gitare... hadam sa poucim :blink:
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 16. Február , 2006, 11:38:25 »

Tak zavisi to od casu, ktory na to mam (ale to je problem asi vacsiny z nas):

Takze ked cvicim klasiku, tak sa rozohram na nejakych behoch, nejake etudy a potom cvicim skladby, ktore v tom case akurat hram. Ked ide o novu skladbu, najprv ju musim mat dobre precitanu, potom ju hram s metronomom, aby som ju vedel rytmicky spravne. Potom ju memorujem(ucim naspamät). Ked je toto zvladnute, pripajam dynamiku, agogiku a pod.

Na elektrike co sa tyka techniky sa obmedzujem len na chromaticke cvicenia (vacsinou z Vai 10hours guitar workout-aj to len asi 3-4 cvicenia) Rychlost necvicim, hlavne sa zameriavam na to aby som mal dobry ton, sustredujem sa na prizvuky (pri hrani osmin, triol...) Stupnice ja v zasade necvicim mechanicky hore dole, snazim sa ich pochopit skor melodicky, lebo potom to u vela gitaristov vyzera, ze na podiu viac cvicia ako hraju. Malokedy si zahram nejaky lick z Malmsteenovho videa, ale ked zistim, ze sa neda ucelne pouzit, tak sa nato vybodnem.

Okrem toho sa v poslednom case zameriavam na stahovanie skladieb podla sluchu, ktore potom do omrzenia hram.
Ked je toho casu naozaj malo, tak si len tak brnkam a vymyslam ci uz nove skladby, alebo sola do piesni mojej kapely.

Tot asi vsetko...Popiskujem si
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 16. Február , 2006, 21:14:32 »

Velice zaujimave..... ja to robim dost opacne ....
No hram dost stupnice hore dole... ale som este gitarove bábo tak treba to dostat do prstov....No hanbím sa..
A drtim Malmsteena hodne :unsure:

Naposledy upravil astaroth777, : 16.02.2006 o 21:15
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.