Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 21:03:10
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cvičenie techniky  (Prečítané 12068 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 05. Jún , 2006, 12:00:01 »

Inak tu sme dost odbocili od temy..... takze> no povezde....popiste....ako to vyzera uvas ked chytite gitaru a idete cvicit... No hanbím sa..
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 05. Jún , 2006, 12:07:00 »

takze ked idem seriozne cvicit, tak chytim gitaru, na metronom natukam 120 (105, ked je nahovno den :) ) a idem hore dole nejake stupnice, postupy a to co mi nejde. Najrpv osmicky, potom 16tky a tak dalej....to je len priklad zjedneho mozneho cvicenia.
potom, podla nalady metronom zrychlim/spomalim a vypinam po hodine, ked uz z toho tukania zacina slusne jebat :)

Naposledy upravil iMbUS, : 05.06.2006 o 13:08
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 05. Jún , 2006, 12:16:42 »

\"Kanadska škola\":Cvičit jednu techniku,pokial ju perfektne neovladaš.Potom pridaš dalšiu a kombinuješ,pokial to neovladaš.Pridaš dalšiu a kombinuješ s predchadzajucimi.Atd...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 05. Jún , 2006, 12:50:39 »

No ked ja chcem vyslovene len cvicit techniku, tak si pustim film a dopopredia 86bpm metronom, hram 16tky, pre spestrenie aj 8mickove trioly.Postupne idem na 105 - 115bpm, podla toho, ako mi ide. Akurat mam uz pocit, ze taketo cvicenie je o nicom, resp. staci pol hodinu denne a potom je lepsie cvicit napr. intonaciu do nejakeho podkladu a hotove sola do podkladu.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 05. Jún , 2006, 12:50:54 »

Ja som vedel, ze kanadania su divni, vid Barbara Streisand :)
Imho blbost, lebo akoze mam cvicit tri mesiace arpeggia a nic ine? Potom si akoze budem chciet ist s niekym zajamovat alebo zahrat a co im zahram?
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 05. Jún , 2006, 12:57:07 »

iMbUS napísal:
Citácia
Ja som vedel, ze kanadania su divni, vid Barbara Streisand :)
Imho blbost, lebo akoze mam cvicit tri mesiace arpeggia a nic ine? Potom si akoze budem chciet ist s niekym zajamovat alebo zahrat a co im zahram?
Tento sposob cvičenia použival S.Vai./ vid 33+333 svet.kytaristu./ A on nie je kanadan./ možno že je,kto vie./
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 05. Jún , 2006, 13:37:55 »

iMbUS napísal:
Citácia
Imho blbost, lebo akoze mam cvicit tri mesiace arpeggia a nic ine? Potom si akoze budem chciet ist s niekym zajamovat alebo zahrat a co im zahram?

nemas co chciet jamovat s niekym hrat, kym to nevies. tolko moj nazor.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 05. Jún , 2006, 13:58:20 »

rudy napísal:
Citácia
Tento sposob cvičenia použival S.Vai./ vid 33+333 svet.kytaristu./ A on nie je kanadan./ možno že je,kto vie./


Ale asi nie, az taky extrem. Z toho podania to vyznelo tak, ako keby som mal uz dva roky cvicit stale stupnice a pritom nic ine. Mozno by som ich vedel o nieco lepsie ako teraz, ale zato by som nevedel nic ine..tak co si vybrat?
Samozrejme vsetko s mierou.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 05. Jún , 2006, 14:04:35 »

iMbUS napísal:
Citácia
rudy napísal:
Citácia
Tento sposob cvičenia použival S.Vai./ vid 33+333 svet.kytaristu./ A on nie je kanadan./ možno že je,kto vie./


Ale asi nie, az taky extrem. Z toho podania to vyznelo tak, ako keby som mal uz dva roky cvicit stale stupnice a pritom nic ine. Mozno by som ich vedel o nieco lepsie ako teraz, ale zato by som nevedel nic ine..tak co si vybrat?
Samozrejme vsetko s mierou.
Dva roky hadam nie.Ale ked to vezmeš jednoducho:   2 tyždne -1 technika za rok ovladaš 24 technik, alebo skromnejšie 12 technik. A hovorime o cvičeni technik,nie stupnic.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 05. Jún , 2006, 14:09:06 »

A pri cvičeni napr. vibrata si precvičiš aj stupnice.V podstate pri všetkych tecnikach.
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 06. Jún , 2006, 19:37:15 »

Lenze Steve Vai necvicil cely den jednu vec. Urcite ste mali v rukach, resp. ste citali jeho 10hours workout. Najprv 3 hodinky chromatika, stupnice, 3 hodinky akordy, a na zaver improvizacia(jamovanie, hranie s nahravkou) B)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
astral
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #41 kedy: 02. August , 2006, 20:34:03 »

Ja ked idem hrat na gitare, tak jednoznacne zacinam improvizaciou. Necvicim cvicenia ako take, ale proste si chytim gitaru a hram, co ma napadne. Casto si do toho pustim nejaky podklad, bud z Guitar Pro alebo z FruityLoops, proste stupnice, arpeggia, nejake tie klasicke vecicky, tapping, aby to malo nejaky tu strukturu. Pritom skor pocuvam to, co hram a nesustredim sa az tak na to, ako to hram. Je to dolezite, hlavne ked chces dostat do skladby vela melodie. Takto hravam vacsinu casu Mam rad instrumentalnu hudbu, tak preto takyto styl. Samozrejme, ked mam chut na nieco ine, tak si zadrtim nejaky ten metal, nieco od Dimmu Borgir, Od Hypocrisy, nejake doprovody od Malmsteena, ale cele skladby moc nehravam, lebo nemam kapelu a len tak pre seba sa mi to hrat nechce.
Zaznamenané

...PLAY WITH YOUR EARS
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.