Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 00:03:35
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G2  (Prečítané 31559 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« kedy: 10. September , 2005, 11:15:15 »

Poznate niekto ZOOM G2?Je to novinka,asi vylepšený nastupca 505II.

Naposledy upravil dulla, : 04.02.2006 o 17:32
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 08. November , 2005, 21:01:48 »

Hladam patch-e na G2. Vie mi niekto pomoct? inak je v poriatku. mam ju a som s nou spokojny.
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #2 kedy: 02. December , 2005, 14:15:42 »

Mal som možnosť ho výskúšať keďže pracujem v predajni s hudobními nástrojmi a mám ho tu na predajni. Musím povedať že zoom sa trochu vylepšil od tej poslednej série ba priam zrobil mílovy krok a konečne dobehol digitech či či Korg. Na tvojom mieste by som porozmíšlal a Zoom G2 1.U. To je to isté čo G2 ale má to expresion pedál a hlavne má USB výstup na PC a balenie aj obsahuje CD so nahrávacím programom CUBASES le. Dá sa s ním nielen pekne vyhrať ale aj dobre komponovať.
Zaznamenané
noelb
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #3 kedy: 02. December , 2005, 15:44:55 »

Mozem len odporucit, je to naozaj podarena krabicka a ako tu uz niekto spomenul od starej 505II je na mile vzdialeny tym spravnym smerom. Zoom sa naozaj polepsil. Co sa tyka pomeru cana/vykon je tento multiefekt asi bez konkurencie.
Tazko hodnotit simulacie aparatov, kedze  s originalmi nemam moznsot porovnavat, ale zvuky ktore tato krabicka produkuje su naozaj pekne a pocuvatelne.
Povodne som rozmyslal aj nad G2 1.U ale ma naviac len expression pedalm, ktory zatial aj tak nevyuzijem a USB sa da pouzit len na nahravanie do PC (ocakaval som ze sa budu dat editovat patche cez PC co vsak mozne nie je), takze  nakoniec vyhrala G2.
Zopar patchov mozete najs tu - http://launch.groups.yahoo.com/group/zoomg2/ v sekcici Database. Je vsak potrebne sa zaregistrovat.

Naposledy upravil noelb, : 02.12.2005 o 15:46
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 01. Február , 2006, 19:42:01 »

Dakujem za adresu. pomohol si.
Zaznamenané
atticus
nováčik
*
Príspevkov: 26


« Odpoveď #5 kedy: 04. Február , 2006, 17:24:30 »

mam ten efektik asi dva tyzdne...teda zoom g2.1u.....hral som s nim vcera koncert....a poviem vam....da sa na nho spolahnut...kovove telo....pedal obcas pomoze....a zvuk z toho lezie za tu cenu velmi dobry...som spokojny :)
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #6 kedy: 10. Marec , 2006, 09:38:33 »

chcel by som možno zoom g2 pre modulácie a delay/reverb (takže vypnuté amp simulácie) do efektovej slučky. aká je ich kvalita? dík za rady.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 10. Marec , 2006, 11:32:07 »

Rady - ty čo zas špekuluješ? Kúp si radšej na tento účel multiefekt na to určený.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 10. Marec , 2006, 11:39:45 »

pitu to si si este nevsimol ze rady je spekulant?:-)
Zaznamenané

o-yep sro
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #9 kedy: 10. Marec , 2006, 11:57:42 »

:silly:
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #10 kedy: 10. Marec , 2006, 12:05:14 »

chcem chorus + reverb/delay. mám behringer chorus, zvuk mi sedí, ale keď ho dám za preamp, tak jednoducho uberá na kvalite v bypass režime. priamo za gitarou je v pohodičke. ale ja rád chorus aj za skreslením občas... a reverb nemám veškerý žádný. rozmýšžam nad ehx holygrail. keď ja mám potrebu si furt niečo kupovať... šak čo s peniazmi???ha ha ha
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 10. Marec , 2006, 12:10:59 »

Ak ich máš veža, môžeme si rozdeliť. :) Tiež by som potreboval niečo dokúpiť.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 10. Marec , 2006, 12:15:05 »

Rady - vsak kup nejaku rackovu masinu, ako tu radil ktosi komusi miesto slapkoveho reverbu. Starsi Lexicon, Yamaha, Digitech... moznosti vela, vsetko bude lepsie, ako nejaka vec so sekciou skresleni urcena primarne na gitaru. Ty robis aj muziku, toto sa ti vyuzije aj pri tom. Myslim, ze miesto pluginov je to posun vpred.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 10. Marec , 2006, 12:18:32 »

hm.potreba kupovat je mrcha:-)
akurat ja mna laka kupit jednu a drahu vec a nie vela a relativne lacnych:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 10. Marec , 2006, 13:13:09 »

rastis - práveže racková mi je nanič, pretože pri nahrávaní sú lepšie modulačné a dealy efekty v pc ako pluginy, ktoré sa dajú v pohode nastavovať priamo v nahrávke. myslím, že kavlitou sa minimálne vyrvnajú rackvým. takže nahrám čiatú/skreslenú gitaru, ale bez ďalších úprav, ktoré sa robia až v pc. pretože ak by som to s moduláciami/reverbmi prehnal pri nahrávaní, tak ich už neodstránim. len keď si hrám, tak by sa mi tam strošilinku reverbu zišlo, lebo ten zvuk je príliš surový. už som skúšal aj vyviesť preamp do pc, zefektovať a vrátiť do koncáku, je to však príliš zložité a zvukovo mi to nejak nesedelo. asi zmeny v odporoch... no a ten zoom len na domáce hranie, nie nahrávanie. má výhodu mnohostrannosti. krabička má výhodu zvuku...

piťu - nemám veža, ale čo budem do ponožky schovávať??ha ha ha. ja potrebujem veža vecí vyskúšať, preto tak nakupujem a predávam a špekulujem a čo ja viem čo. ale myslím si, že aj za pomerne málo peňazí sa dá (doma) spraviť vežmi slušný zvuk, nie len nejaký marshall mg15cd na cvičenie. mňa zvuk (základ) vyšiel cca 15tis, ale je výborný a zahrám akýkožvek štýl. ináč keby som predtým vedel o niečom ako je tu vo fóre spomínaný 5(či kožko)w beck, tak idem do toho. ja som na to prišiel laborovaním a skúšaním a kupovaním a predávaním a znova kupovaním. ale niečo som sa pri tom priučil... ale som riááádne offtopic:lol:
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.