Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:53:35
Strán: 1 ... 7 8 [9] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G2  (Prečítané 31557 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #120 kedy: 05. December , 2011, 11:21:50 »

Neviem ako ty, ale ja som mal vsetko v G2 povypinane, t.j. vsetky eq, comp, drive, atd... LEN delay a hall, pripadne chorusy. Mal si to aj ty takto ?

Jasne, bez chujovin, iba delay a hala a bolo pocut, ze je ten zvuk ochudobneny. Ma proste slabe AD/DA prevodniky, nezvladaju. Na doma a v pripade nudze to staci, ale na poriadny zvuk nie. Nakoniec som sa radsej zmieril s vyberanim G-majora z racku v pripade potreby. Inak som mal aj problem nastavit solovy zvuk. Ma G-majore pridavam pasmo 500-600 Hz o 3-6 dB a sirka okolo 1 oktavy a solo krasne vylezie nad kapelu. Na G2 som aj s kombinaciou oboch EQ nedosiahol rozumny vysledok.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #121 kedy: 05. December , 2011, 11:26:58 »

Zaujimave no... Ja mam inu skusenost. Hlavne co sa delayov, hallov a nejakych modulacnych efektov tyka. Porovnaval som najma s bossackymi krabickami a v kapele som nemal pocit, aby nastala nejaka velka zmena.

Zas G2 a Gmajor su cenovo kdesi inde, tak sa necudujem, ze tam bude aj nejaky rozdiel.

Inak rozmyslam, ze ako mohol byt ochudobneny zvuk, ked davas efekty do slucky ? Ved obchadzas preamp, nie ? Aku slucku mas ? Lebo moja bola paralelna s urovnou nastavenia hlasitosti "z oboch" stran.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #122 kedy: 05. December , 2011, 12:04:04 »

Zaujimave no... Ja mam inu skusenost. Hlavne co sa delayov, hallov a nejakych modulacnych efektov tyka. Porovnaval som najma s bossackymi krabickami a v kapele som nemal pocit, aby nastala nejaka velka zmena.

Zas G2 a Gmajor su cenovo kdesi inde, tak sa necudujem, ze tam bude aj nejaky rozdiel.

Inak rozmyslam, ze ako mohol byt ochudobneny zvuk, ked davas efekty do slucky ? Ved obchadzas preamp, nie ? Aku slucku mas ? Lebo moja bola paralelna s urovnou nastavenia hlasitosti "z oboch" stran.

Obchadzam preamp? OMG to nie! Normalne v seriovej slucke som to mal. Mam tam sice paralelnu, ale kedze G2 nema killdry (vypnutie povodneho zvuku a vystup iba efekty), tak je nepouzitelna, pretoze by von liezli 3 zvuky: original, potom polooriginal z G2 (oneskoreny o par ms a frekvencne zuzeny) a efektovany z G2. A to je uz uplny pruser, lebo ked sa zmiesaju prve 2 menovane, tak z toho vznikne taky divny akoby chorus, ale je to velmi zly zvuk, lebo tym fazovym posunom sa odrataju niektore frekvencie. Keby mal G2 killdry, tak to dam do paralelnej slucky a bolo by to uplne v pohode, kedze original zvuk by bol naozaj original zvuk a efektove dozvuky keby aj neboli uplne dokonale, tak by to nevadilo.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #123 kedy: 05. December , 2011, 12:13:04 »

Ja si stale myslim, ze si mal nieco zle nastavene v G2. Ozaj som s tym nikdy nemal problemy, tahal som z toho delay, ktory spravil, co mal a vybavene.

Dalej nerozumiem preco tu spominas AD/DA prevodniky... ved bezny krabickovy delay nema AD/DA, resp. ziadna krabicka, ktore poznam a vsetko hra v slucke bez problemov, ak neberieme do uvahy multaky.

btw, slucka je obchadzanie preampu, nie ? Aby si nemusel ist napr. takym delayom cez neho, cize napriamo gitara - delay - amp.

Kazdopadne je to jedno, hraj a pouzivaj to, co ti je lepsie. Ja som vtedy hral na G2, lebo to bolo prakticke, rychle na zbalenie a malo to pre mna osobne vcelku pouzitelny zvuk, co sa tyka efektov, nie driveov.
« Posledná zmena: 05. December , 2011, 12:13:51 od Branko » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #124 kedy: 05. December , 2011, 12:36:30 »

Ja si stale myslim, ze si mal nieco zle nastavene v G2. Ozaj som s tym nikdy nemal problemy, tahal som z toho delay, ktory spravil, co mal a vybavene.

Dalej nerozumiem preco tu spominas AD/DA prevodniky... ved bezny krabickovy delay nema AD/DA, resp. ziadna krabicka, ktore poznam a vsetko hra v slucke bez problemov, ak neberieme do uvahy multaky.

btw, slucka je obchadzanie preampu, nie ? Aby si nemusel ist napr. takym delayom cez neho, cize napriamo gitara - delay - amp.

Kazdopadne je to jedno, hraj a pouzivaj to, co ti je lepsie. Ja som vtedy hral na G2, lebo to bolo prakticke, rychle na zbalenie a malo to pre mna osobne vcelku pouzitelny zvuk, co sa tyka efektov, nie driveov.

Nic som nemal zle nastavene, viem nastavit veci a nie je tam co zle nastavit. A slucka nie je obchadzanie preampu, ale zaradenie efektov medzi preamp a koncak. Inak podla mna cokolvek digitalne musi mat v sebe AD/DA, aj krabicovy delay, samozrejme pokym to nie je analog delay, ale to je teraz jedno. Vysledok je ten, ze G2 nie je pre mna dostatocne kvalitny efekt do lampovej slucky. Svoju robotu robi dobre, ale na toto jednoducho nie je stavany.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #125 kedy: 05. December , 2011, 14:01:58 »

ved bezny krabickovy delay nema AD/DA, resp. ziadna krabicka, ktore poznam
vsetky digitalne delaye napr. a tych efektov by sa este naslo ajajaj
Zaznamenané
Dugerr
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 143


« Odpoveď #126 kedy: 23. December , 2012, 23:21:23 »

mam važnu otazku  Popiskujem si mam doma Zoom G2.1u ten stary nie ten novy s orandžovym displejom, chcem vedieť či ma niejaky vyznam ho predať a kupiť novy napriklad Zoom G3, čo sa tyka kvality efektov pri nahravani PRIAMO cez zvukovku nie cez box. po druhe rozmyšlam nad kupou ZOOM r8 chcem sa spytať nevie mi niekto aspon zhruba povedať či bude mať daw controller efekty na urovni multiefektu dajme tomu o triedu lacnejšieho ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.