Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 12:32:43
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Údržba gitary  (Prečítané 68955 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 21. September , 2005, 14:42:22 »

Ahoj. Zatiaž som to tu prebehol a nikde som nenašiel tému o čistení a celkovo údržbe gitary. Niekto skúsenejší by mi mohol poradiť ako čo najlepšie vyčistiť struny, hmatník atď bez minimálneho poškodenia a rizika. Ak tu takáto téma je, ospravedlňujem sa.
Zaznamenané
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 30. Október , 2005, 16:59:38 »

Ja sa s tym cistenim moc neseriem. Raz za take 2-3 mesiace zoberiem papierovu servitku a ocistim od drobneho prachu a prejdem s tou servitkou aj popod struny. Je to celkom ucinne, ale len zvonku.
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 30. Október , 2005, 22:42:49 »

ty kokos!!!!!! ty prejdes po strunach servitkov aj raz za tri mesiace? no sa nebojis ze pri nejakych slidovych behoch dostanes tetanus?Huh! FUUUJ no s tym sa ani nechval, ze si takto casto ""cistis"" gitaru.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 30. Október , 2005, 22:59:55 »

Co je na tom.. Ja som este nedavno mal struny na gitare aj 4 mesiace bez akehokolvek osetrovania.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 30. Október , 2005, 23:26:32 »

Martin predsa mi vieme ze dokonaly Relic vzhlad sa da docielit len tym ze sa gitara necisti :) ja mam na gitare stuny uz hadam aj cez pol roka a su pekne hnusne, ale vobec ma to netrapi som len zvedavy kolko vydrzia :)
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 31. Október , 2005, 01:52:26 »

chlapci, chlapci :))
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 31. Október , 2005, 09:55:38 »

martinLM no ani ty sa s tym nechval, sak o je ako kebyze poviem ""no a co ja som sa uz tri tyzdne nesprchoval a vobec mi to neprekaza""
16645;hehe my je tusim mi..EEeeee pravopis je blbost
16646;Aj by som sa stavil, ze na strankach MB to najdes...
16647;miso_kolo - cize pises o jednom konkretnom repraku, co Ti ktosi poradil. Kym nedas do placu presny model toho repraku, nikto Ti k tomu asi nic nepovie.
16648;Treba získať dosť peňazí, ako hovorí Dorian, každá koruna bude dobrá, kto pozná niekoho, kto by vedel prispieť, nech sa mi ozve, dám mu vytlačený projekt, nech ho dá možnému sponzorovi. Ja vybavím čo najviac dotácií, ako sa mi podarí. Z tých sa ale budú preplácať veci až po uskutočnení - faktúry, zmluvy a pod. Tam sa zas získa základ na budúci rok, prípadne iné aktivity, počas roka chcem zorganizovať zopár koncertíkov s workshopmi a vydať CD - výber slovenských výborných gitaristov - nastupujúca generácia. Nech je možnosť aj takejto prezentácie.
16649;Roadking sa napadne na Dual Rectifier podoba a ma tam v tom linku aj rozmery napisane. Daj si tu pracu a skus pohladat fotky, kde ich vidno spredu a porovnaj. Bokom - nepacia sa mi zosilnovace, ktore sa podobaju na motorku :)
16650;Keď už bola takáto príležitosť sa vidieť aj s Majom-dr.karpathorkým, tak sme si trochu zajamovali na záver. :) Keby si ostal, tak si zahráme aj s tebou, Viktor. Takto sa pridal basák z druhej kapelky a kamarát bubeník Rišo-vever.
16651;Mas pravdu, na strunach sa objavili uhry a hnusne pachli.
16652;zvycajne sa rozmery hlav pohybuju okolo 70x30x30 +/-
16653;Tieto veci sa robia cez looper alebo sampler, napr. BOSS RC20, RC20XL, Digitech JamMan, ale aj Line6-DL4 a ďalšie. Ty zahráš jednu slučku, zatlačís pedál a ostane ti hrať, do nej môžeš takto nahrať ďalšie. Je to dobrá vec, ale využitežná v podstate, len keď hráš sám. S kapelou sa ti nebude dať využiť, lebo by sa museli a je ťažko možné, že by sa aj vedeli triafať do tvojej prvej stopy nahratej. V takom prípade sú to zbytočne vyhodené peniaze.
16654;Ty komediant. :)
16655;hm v com je lepsi. tak hlavna vyhoda je to, ze HB nebrumia. ostatne veci co sa toho tyka sa uz asi nedaju nazvat vyhodami, skor je to uz o tom, co komu vyhovuje. podla toho aky zvuk chces, musis volit snimace. HB maju taky mohutnejsi zvuk, zvyknu mat silnejsi vystup, hodia sa skor na tvrdsiu hudbu. single maju taky ostrejsi, tensi zvuk v porovnani s HB. existuje take nieco co vyzera ako single a je to HB, ide o minihumbucker alebo vertikalny humbucker ked mas cievky pod sebou a nie vedla seba ako u klasickeho HB
16656;RoadKing je vacsi. A na tej stranke, co dal martinLM su uplne zle rozmery. Na stranke MB maju len sirku, neni tam ani vyska ani hlbka. Taktiez by som potreboval nejaky nakres predneho a zadneho panelu v dobrej kvalite, aby som mohol podla toho dat urobit panely.
16657;1 palec je 2,54 cm, ze?
16658;"hej 1"" = 2,54cm
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 31. Október , 2005, 12:14:17 »

no nic tato debata nikam nespeje, takze to uz dalej nebudeme rozvadzat, kto chce nech si hraje na zcernanych zhrdzavych drotoch, kto nie nech si ich niekedy pretre handrickou...
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #8 kedy: 31. Október , 2005, 12:45:55 »

ja som pouzival zubnu kefku a handricku. potom som presiel na spongiu na riad. tá má aj drsnejsiu čast a tak uz nepouzivam z. kefku. na hmatník pouzivam cistic na drevo (na parkety) - cisti a osetruje. na telo gitary tusim aj okenu. dôkladne cistim len pri meneni strun. inokedy len tak handrickou.
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #9 kedy: 03. November , 2005, 22:28:12 »

V hudobninach dostanete cistiace prostriedky na vsetko, ci su to struny, alebo telo alebo hmatnik. Zoberte si cca 500 skk a kupte si to, mate tam aj navod. apropo: nemam rad humusakov!!!!!!!!! aj slipy si menite raz za mesiac?Huh!Huh!Huh!?fuj hnus!!!!!!!!!! Zamyslite sa!!!!
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 03. November , 2005, 22:35:04 »

najvacsi drsnaci slipy nemenia :)
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 03. November , 2005, 22:56:13 »

zakky - rockery nosia kozene gate naostro :)) to je prave to ze 500sk a za to mas dve decove flasticky cela sada cistiacich pripravkov stoji do 1199, takze snazme sa hladat lacnejsiu alternativu a hlavne co vydrzi(pronto, diava , okena....)samozrejme ne setko je dobre... http://shop.muziker.sk/Default.aspx?content=detail&nid=3&nparams=kod_id:1135
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 03. November , 2005, 23:02:57 »

A na druhej strane, čo nepoužiješ na čistenie, môžeš dopiť. :))
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 12. November , 2005, 13:48:18 »

V lete som cistil castejsie, tak raz za dva tyzdne, lebo sme mavali skusku kazdy druhy den. Teraz mame skusku tak raz za mesiac, takze sa moc nezaprasi. Maximalne doma, aj to ju mam stale v puzdre mimo 1-2 hodiny, ked si len tak brkam.
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 12. November , 2005, 14:56:39 »

som kupil v made za 400 Smútim sadu na cistenie hmatnika, tak som zvedavy...
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.