Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 02:24:41
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Údržba gitary  (Prečítané 68973 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #135 kedy: 13. Marec , 2012, 14:16:39 »

Vysledok je podstatne horsi a zasvinilo mi to aj predtym pekne ciste leskle miesta. Zabit ich.  Bleee Bacha na vec kamo!
podla mna musis cistit este raz, tvoje gitary su urcite take zasrate, ze nejake ledabolo lestenie nema sancu na prvykrat prejst na povodny lak Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #136 kedy: 13. Marec , 2012, 17:12:52 »

podla mna musis cistit este raz, tvoje gitary su urcite take zasrate, ze nejake ledabolo lestenie nema sancu na prvykrat prejst na povodny lak Bavím sa skvele

Praveze su na svoj vek velmi ciste.  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #137 kedy: 13. Marec , 2012, 17:17:01 »

Praveze su na svoj vek velmi ciste.  Bacha na vec kamo!
alebo nechat prelakovat polyuretanom - ten sa bude lahko cistit  Beeee
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #138 kedy: 13. Marec , 2012, 18:45:26 »

alebo nechat prelakovat polyuretanom - ten sa bude lahko cistit  Beeee

No to hej, tie stare nitrolaky poskodis pomaly zlym pohladom.  :) Nakoniec som to vydrhol Carnauba voskom a je to fajn celkom. Ale ten Dunlop uz nikdy nepouzijem.
« Posledná zmena: 13. Marec , 2012, 18:46:04 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #139 kedy: 13. Marec , 2012, 19:07:09 »

No to hej, tie stare nitrolaky poskodis pomaly zlym pohladom.  :) Nakoniec som to vydrhol Carnauba voskom a je to fajn celkom. Ale ten Dunlop uz nikdy nepouzijem.
Co si pouzival predtym? Lebo hento robi ten dunlop aj mne, a mal som aj nejaky iny cistic a ten to robil tiez  ?§!.
Zaznamenané

Rock it!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #140 kedy: 13. Marec , 2012, 19:15:58 »

Co si pouzival predtym? Lebo hento robi ten dunlop aj mne, a mal som aj nejaky iny cistic a ten to robil tiez  ?§!.

Vies co, najlepsie je udajne na stariny s nitrom Virtuoso Cleaner a potom po nom hned Virtuoso Polish, skusali to mnohi manici aj na 59 LP Standard originaly a fakt som nechapal ake fotky potom davali. Ja som moc taketo srandicky nikdy nechcel pouzivat, lebo nikdy som s tym nemal moc dobre skusenosti.

Inak toto je zevraj tiez velky zazrak: http://www.guitarscratchremover.com/
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #141 kedy: 13. Marec , 2012, 19:31:01 »

stary nitro lak sa osetruje voskom?  Fuuha zíram
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #142 kedy: 13. Marec , 2012, 19:47:51 »

stary nitro lak sa osetruje voskom?  Fuuha zíram

Hej, gibson to dokonca aj niekedy odporucal. Inak kopec majitelov starych Gibsonov na ne pouziva vosk na autolaky Turtle Wax.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 14. Marec , 2012, 01:17:53 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Luken
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101


« Odpoveď #143 kedy: 14. Marec , 2013, 20:43:39 »

Dobry vecer. Nechcel som zakladat nove vlakno, a nejak sa mi o tom nepodarilo moc najst, tak sa spytam odbornikov tu. Zaujimalo by ma, aky cistiaci prostriedok mozem pouzivat na povrchovu upravu ako ma napriklad Cort B5 basa, kedze nema lak, je to len nejaka olejova uprava, alebo nieco podobne. Prostriedky, ktore som pouzival na ostatne gitary maju vzdy napisane, ze sa nemaju pouzivat na drevo bez laku. Jediny prostriedok, ktory pouzivam je Dunlop 02 co je kondicioner a cistic na hmatnik, je to na baze nejakeho oleja a nema sa to samozrejme pouzivat na javorovy hmatnik. Na base mam aj krk v podstate z podobneho materialu ako hmatnik, jednoducho je to take "porovite" drevo bez laku, cize predpokladam, ze tym prostriekdom mozem pokojne cistit cely krk, ale telo je svetle a tam som v koncoch. Viete mi prosim poradit ?

Dakujem
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #144 kedy: 14. Marec , 2013, 21:29:38 »

a jaky mas dovod patlat na gitaru nejaky pripravok ?
Zaznamenané
Luken
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101


« Odpoveď #145 kedy: 14. Marec , 2013, 21:36:25 »

Rad gitaru semtam vycistim...A dalsi dovod je, ze taketo drevo bez laku je o vela citlivejsie.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #146 kedy: 14. Marec , 2013, 22:31:54 »

treba to raz za rok preolejovat a prevoskovat.. ja mam tiez tak gitaru robenu.. postup aspon u mna je taky ze chytim vlhku handru (ale nie mokru proste len trochu) zotrem tie prvotne mastnoty do prec, potom zoberiem uplne jemny smirgel a na balkone to trochu prejdem aby to bolo rovnomerne vyhladene ta horna vrstva aby sla dpc.. potom olej, necham nasiaknut fakt asi len minutu,dve, zvysok zotriem papierovym obruskom a potom vosk na zacelenie a hotovo..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #147 kedy: 14. Marec , 2013, 22:48:21 »

toto na voskovanie

http://www.jimdunlop.com/product/bodygloss-65-cream-of-carnuba

na olejovanie nejaky lanovy olej.

ja narozdiel od kaolka nic nesmirglujem. od ondreeeho som mal nejaku fajnovu zmes oleja na drevo. to som napatlal na gitaru poriadne hrubu vrstvu, nechal som odstat par hod, pokial to uz nezacalo schnut na tej gitare, vylestil som to handrou dosucha a odvtedy iba voskujem.

poznam tu cort povrchovku, podla mna ti staci raz za uhorsky rok prejst tym dunlopackym voskom a nemusis nic riesit
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #148 kedy: 14. Marec , 2013, 23:00:49 »

nieje nad poctive cervene gitary  Bavím sa skvele takto sa babrat s gitarou
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #149 kedy: 14. Marec , 2013, 23:09:44 »

Dobry vecer. Nechcel som zakladat nove vlakno, a nejak sa mi o tom nepodarilo moc najst, tak sa spytam odbornikov tu. Zaujimalo by ma, aky cistiaci prostriedok mozem pouzivat na povrchovu upravu ako ma napriklad Cort B5 basa, kedze nema lak, je to len nejaka olejova uprava, alebo nieco podobne. Prostriedky, ktore som pouzival na ostatne gitary maju vzdy napisane, ze sa nemaju pouzivat na drevo bez laku. Jediny prostriedok, ktory pouzivam je Dunlop 02 co je kondicioner a cistic na hmatnik, je to na baze nejakeho oleja a nema sa to samozrejme pouzivat na javorovy hmatnik. Na base mam aj krk v podstate z podobneho materialu ako hmatnik, jednoducho je to take "porovite" drevo bez laku, cize predpokladam, ze tym prostriekdom mozem pokojne cistit cely krk, ale telo je svetle a tam som v koncoch. Viete mi prosim poradit ?

Dakujem
Nie je tato basa streknuta tenku vrstvu matneho laku nahodou?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.