Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 14:38:37
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Údržba gitary  (Prečítané 68963 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Luken
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101


« Odpoveď #150 kedy: 14. Marec , 2013, 23:16:10 »

Nie, je to len olejova uprava, da sa don dokonca velmi lahko spravit zarez aj len nehtom.
Dakujem za rady, vyskusam ten Dunlopacky vosk.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #151 kedy: 14. Marec , 2013, 23:26:49 »

Nie, je to len olejova uprava, da sa don dokonca velmi lahko spravit zarez aj len nehtom.
Dakujem za rady, vyskusam ten Dunlopacky vosk.
Ten Dunlop vosk nie je zly. Aj od GHS mam jeden a tiez v pohode.
Olejom by som do toho moc nesiel, aby neostali skvrny.
Sam to cistom len tym voskom.

Pytal som sa preto, lebo B5 som videl aj vosk aj mat.
« Posledná zmena: 14. Marec , 2013, 23:29:40 od Majo Fero » Zaznamenané
Luken
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101


« Odpoveď #152 kedy: 14. Marec , 2013, 23:35:38 »

Parkrat som skusal pretriet to aj tym kondicionerom na hmatnik ale potom som to radsej nechal tak lebo som sa bal prave toho vzniku flakov.
Viem, ze Ackove rady maju uz taky jemny lak, mozno aj nejaky iny odtien tejto Bckovej neviem.
Len som sa radsej spytal, lebo s takymto povrchom som sa este nestretol, takze este raz dakujem za rady.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #153 kedy: 14. Marec , 2013, 23:39:39 »

Parkrat som skusal pretriet to aj tym kondicionerom na hmatnik ale potom som to radsej nechal tak lebo som sa bal prave toho vzniku flakov.
Viem, ze Ackove rady maju uz taky jemny lak, mozno aj nejaky iny odtien tejto Bckovej neviem.
Len som sa radsej spytal, lebo s takymto povrchom som sa este nestretol, takze este raz dakujem za rady.
Kondicioner na hmatnik byva vycsinou na palisander a ten je farbeny. Takisto LemonOil zanechava zlty ton (na javore, palisander nesfarbi). Tym by som moc na voskovane dreva nesiel.
« Posledná zmena: 14. Marec , 2013, 23:40:06 od Majo Fero » Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #154 kedy: 27. December , 2013, 14:59:05 »

myslíte, že sú toto len reklamné bludy? podľa mňa handrička ako handrička, nie?  Neviem
http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a-udrzba-gitar/p/212754-fender-Fender-Factory-Microfiber-Cloth

alebo

http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a-udrzba-gitar/p/212750-fender-Dual-Sided-Super-Soft-Microfiber-Cloth

alebo za 58€
http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a-udrzba-gitar/p/212009-fender-Custom-Shop-Tool-Kit

seriózne vypadá asi len toto:
http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a-udrzba-gitar/p/210265-fender-Custom-Shop-Cleaning-Kit-3-Pack
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #155 kedy: 27. December , 2013, 15:25:00 »

Mas doma flanelovu handricku(alebo nieco obdobne) a pronto(na nabytok)? ak ano a mas poly lak, tak nic ine nepotrebujes, kup si este toto http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a-udrzba-gitar/p/210356-ghs-Fast-Fret-String-Cleaner a hotovo. Ak velmi chces, tak ti predam este toto http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a-udrzba-gitar/p/17629-gibson-Pump-Polish za 3€(strekol som s tym asi 2x na gitaru).
Zaznamenané

WEIRD THRASH
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #156 kedy: 27. December , 2013, 15:31:14 »

Mas doma flanelovu handricku(alebo nieco obdobne) a pronto(na nabytok)? ak ano a mas poly lak, tak nic ine nepotrebujes, kup si este toto http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a-udrzba-gitar/p/210356-ghs-Fast-Fret-String-Cleaner a hotovo. Ak velmi chces, tak ti predam este toto http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a-udrzba-gitar/p/17629-gibson-Pump-Polish za 3€(strekol som s tym asi 2x na gitaru).

ja používam dunlop65 modrý na struny a oranžový na telo. A mám také handričky, s ktorými sa utierajú napr. televízori (som si zohnal z jednej firmy, ktorá vyrába predné a zadné panely na TV). tie handričky sa používajú pri vizuálnej kontrole a utieranie uhcytaných plôch. Sú dobré aj na okuliare a tak. Čiže ja nepotrebujem nič. Bol som len zvedavý.

Inak ten Fast fret nevyschne rýchlo? Dunlop sa mi zdá lepší, ale trochu na prd sa aplikuje
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #157 kedy: 27. December , 2013, 15:44:33 »

Dunlop je naprd lebo sa rychlo osucha. Fast Fret vydrzi dost dlho(mne vyse pol roka-rok) a je vyborny aj na hmatnik.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #158 kedy: 27. December , 2013, 18:55:48 »

... ak ano a mas poly lak, tak nic ine nepotrebujes,...

ja obcas pouzijem pronto aj na nitrolak, nic sa mu neuskodi. + stara flanelova kosela, akurat pozor na gombiky :)

ale zase Fender handricka ma uplne iny zvuk  Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #159 kedy: 27. December , 2013, 20:13:44 »

myslíte, že sú toto len reklamné bludy? podľa mňa handrička ako handrička, nie?  Neviem

Nie je to jedno, pokial si kupis nejaky cacany trebars Gibson Custom Shop s tenuckym nitrolakom, tak pokial budes na neho tlacit s nejakym trebars starym tielkom, tak ho paradne poskrabes.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #160 kedy: 27. December , 2013, 20:35:50 »

mám otázku: vraj na vycistenie takeho toho mazu od spotenych ruk na hmatniku by som mohol pouzit lieh, a zda sa mi to aj celkom logicke, len ma tak napadlo ci sa nemoze nahodou stat ze by sa mi pri cisteni odlepili aj take tie znacky co su na prazcoch, neviem ako sa volaju ale viete tie bodky, pripadne na ibanezke mam blesky...
Mate s tym niekto skusenosti? vravim si ze snad by to tam malo vydrzat ale tak radsej sa spytam skusenejsich nez by som sa do toho pustal
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #161 kedy: 27. December , 2013, 20:37:51 »

mám otázku: vraj na vycistenie takeho toho mazu od spotenych ruk na hmatniku by som mohol pouzit lieh, a zda sa mi to aj celkom logicke, len ma tak napadlo ci sa nemoze nahodou stat ze by sa mi pri cisteni odlepili aj take tie znacky co su na prazcoch, neviem ako sa volaju ale viete tie bodky, pripadne na ibanezke mam blesky...
Mate s tym niekto skusenosti? vravim si ze snad by to tam malo vydrzat ale tak radsej sa spytam skusenejsich nez by som sa do toho pustal

Pokial tam toho liehu nenalejs tolko, ze bude pretekat okrajmi, tak sa nic nestane. Akuraj daj pozor, nech sa nedostane na lak gitary.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #162 kedy: 27. December , 2013, 20:41:04 »

Pokial tam toho liehu nenalejs tolko, ze bude pretekat okrajmi, tak sa nic nestane. Akuraj daj pozor, nech sa nedostane na lak gitary.  :)

Díky moc  :) a díky za radu z lakom, nebolo by ma to napadlo a potom by som strasne lutoval ak by mi tam nahodou kvaplo, aspon uz o tom viem a dám si pozor  Na zdravie!
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #163 kedy: 27. December , 2013, 21:10:41 »

Díky moc  :) a díky za radu z lakom, nebolo by ma to napadlo a potom by som strasne lutoval ak by mi tam nahodou kvaplo, aspon uz o tom viem a dám si pozor  Na zdravie!

Pokial mas polyester alebo polyuretanovy lak, tak by sa nemalo nic stat, ale nitrolak a alkohol sa ozaj nemaju radi. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #164 kedy: 27. December , 2013, 21:18:53 »

nemam tucha aky lak to je, je to ibanezka a nic som na nej nemenil, cize povodny lak akykolvek oni davaju... skusat liehom sa mi to ale nechce :D :D :D
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.