Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 19:51:06
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Údržba gitary  (Prečítané 68964 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #45 kedy: 02. Február , 2008, 18:19:54 »

Nedávno som použil na čistenie Lemon Oil od Dunlopu.  Špina zliezla parádne dole, hmatnik je teraz veľmi príjemný. Tá flaštička (140,-) musí odhadom podľa toho koľko som minul na jedno čistenie vydržať snaď 10 rokov alebo tak.  Proste spokojnosť  Na zdravie! .
Zaznamenané
Bonifac
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


Bassgitarový mág


« Odpoveď #46 kedy: 02. Február , 2008, 18:34:51 »

ja si hmatnik cistim olejom z vlasskych orechov, pretlacim orech cez taky ten lis na cesnaky Popiskujem si a tym olejom vycistim hmatnik a je ako novy Na zdravie!
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #47 kedy: 03. Február , 2008, 15:17:13 »

ja si hmatnik cistim olejom z vlasskych orechov, pretlacim orech cez taky ten lis na cesnaky Popiskujem si a tym olejom vycistim hmatnik a je ako novy Na zdravie!
zaujimava metoda.. Popiskujem si
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #48 kedy: 03. Február , 2008, 22:06:08 »

neni to skoda tolkych orechov? neni to zbytocne? akurat Ti to moze pekne vonat ha ha ha
Zaznamenané

Bonifac
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


Bassgitarový mág


« Odpoveď #49 kedy: 04. Február , 2008, 15:48:25 »

tolko orechov?? na toto ti staci minumum orechov :), mozno maximalne dva ci tri, a cim cerstvejsie, tym lepsie Zdravíčko
Zaznamenané

ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« Odpoveď #50 kedy: 04. Február , 2008, 21:20:16 »

Zaujímalo by ma ako to čistíš. Zaujimavé. Musím vyskúšať.
Zaznamenané

Slavo
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #51 kedy: 11. Február , 2008, 15:38:16 »

ja si hmatnik cistim olejom z vlasskych orechov, pretlacim orech cez taky ten lis na cesnaky Popiskujem si a tym olejom vycistim hmatnik a je ako novy Na zdravie!
v Terne v Devínskej majú olej z vlašských orechov, aj z lieskových, ale je to trochu drahý olej
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
mr.zakk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #52 kedy: 21. Máj , 2008, 18:52:59 »

mam jeden trik na struny. ak mas struny ktore uz stratili zvuk a potrebujes ho z nich narchlo dostat daj ich vyvarit do cistej vody... trochu sa precistia a nejake dva dni hraju ako nove. ale potom sa ich oplati vymenit lebo chytaju rychlejsie hrdzu.
Zaznamenané

Groove...
Bonifac
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


Bassgitarový mág


« Odpoveď #53 kedy: 21. Máj , 2008, 18:59:38 »

mam jeden trik na struny. ak mas struny ktore uz stratili zvuk a potrebujes ho z nich narchlo dostat daj ich vyvarit do cistej vody... trochu sa precistia a nejake dva dni hraju ako nove. ale potom sa ich oplati vymenit lebo chytaju rychlejsie hrdzu.

Ja ked uz vyvaram struny, tak nie v čistej vode, ale použijem kombinaciu : voda+ocot+soľ+saponát (prip.šampon) a hrdza sa mi zatial neobjavila... Zdravíčko
Zaznamenané

Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #54 kedy: 22. Máj , 2008, 12:16:09 »

ja si moj ebenovy hmatnik cistim tym pripravkom na hmatniky co cisti a zaroven premastuje pri kazdej vymene strun tj. kazde dva mesiace, ak to je priliz casto, nemoze sa nejako zdeformovat alebo co?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #55 kedy: 22. Máj , 2008, 13:02:40 »

neviem... nikdy som na gitaru nic nedaval, len raz som ju nasiel od vina...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #56 kedy: 22. Máj , 2008, 13:46:32 »

Vsetko cistim WD40tkou. Mam maxi size a cisti to vsetko dobre. Idealne na palisandrove a ebenove hmatniky.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #57 kedy: 22. Máj , 2008, 13:51:20 »

Čistil si s tým aj telo gitary ?
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #58 kedy: 22. Máj , 2008, 13:53:56 »

ja gitaru šlahnem do kuta a šipka na pivo....
Zaznamenané

midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #59 kedy: 22. Máj , 2008, 17:37:55 »

Dunlop sem, dunlop tam.. Najlepsi je mandlovy olej, alebo olivovy, alebo tiez sa da pouzit detsky olej. Krk treba naolejovat hlavne po dokladnom cisteni liehom - lieh vysusuje. Ak nehrate so zasvinenymi rukami, tak uplne staci raz do roka, alebo dvakrat. Co sa tyka tela, zalezi od laku. Ak mate modernu gitaru s nejakym chemickym lesknucim sa vydobitkom, tak sa tam da dat takmer hocico, ale zvycajne staci sucha kvalitna handricka (najlepsia je bavlna)
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.