Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 11:42:17
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Údržba gitary  (Prečítané 68824 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jimmi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 82



« Odpoveď #15 kedy: 12. November , 2005, 17:40:03 »

okena je aj tak najlepsia lebo co ti ostane to po prefiltrovani chlebovou korkou vypijes :) OKENA 4EVER!!!
Zaznamenané

Rock & Roll ain´t noise pollution
ROCK & ROLL ain´t gonna die.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 12. November , 2005, 20:14:11 »

hovoril som o HMATNIKU...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 13. November , 2005, 12:40:31 »

Citácia
Originally posted by jimmi okena je aj tak najlepsia lebo co ti ostane to po prefiltrovani chlebovou korkou vypijes :) OKENA 4EVER!!!
Z dnesnej okeny sa moc nenajebes, kedze je alcohol free. Vidno, ze moc neslopes Žmurk.... ... alebo necistis gitaru :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 13. November , 2005, 12:42:33 »

Citácia
Originally posted by swordy hovoril som o HMATNIKU...
Hmatnik som cistieval okenou, v sucasnosti pouzivam lieh. Odstrani povrchove mastnoby a cernoby. Tie pripravky co sa predavaju su vacsinou ojeb, ktory sa v drogeriach kupi podstatne lacnejsie...
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 13. November , 2005, 13:15:04 »

mne islo hlavne o ten olej na hmatnik, uvidime este som to nikdy neskusal, tak som zvedavy...
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 13. November , 2005, 13:21:26 »

Ja pouzivam sadu Dunlop cistic a olej na hmatnik. Ten olej sa zide hlavne teraz, ked ustredne kurenie vysusuje vzduch. Olejom natrem hmatnik tak raz za dva tri mesiace.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 14. November , 2005, 08:49:51 »

Naco je dobry ten olej?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 14. November , 2005, 10:31:34 »

Na udrziavanie hmatniku v dobrom stave a aby prilis nevysychal. Nie je nic hnusnejsie ako vyschnute zaprasene hmatniky gitar napr. v Muzikeri.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 14. November , 2005, 17:29:29 »

Asi viem o com hovoris. Ale to sa stava, len ak sa na gitare dlho nehra, nie?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 14. November , 2005, 20:11:26 »

Nie len vtedy, napriklad aj teraz na jesen a v zime, ak mas gitaru v panelaku, kde je dosledkom kurenia poriadne vysuseny vzduch.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #25 kedy: 14. November , 2005, 20:17:51 »

Pravda prog. Mam taku skusenost z mojou byvalou gitarou. Ucitel mi povedal ze mam husto dopraskany hmatnik asi kvoli kureniu. Pouzivam tiez dunlop sadu cistic + olej. Este pouzivam tu srandu na struny. Vydrzia minimalne dvakrat tolko a su cistejsie. Ozaj myslite ze vadi ked pouzivam vzdy toho oleja trochu aj na telo. Nech mi ziari ako popelkiny strevice.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #26 kedy: 14. November , 2005, 20:18:42 »

Alternativna ekonomicka cistiaca metoda. Prostriedky : vata (vela), cisty lieh (este viac). Spravny postup : |: 1. Odtrhnes poriadny kus vaty 2. Zhlboka sa nadychnes a poriadne sa napijes liehu 3. Dychnes na kus vaty 4. Cistis :| Mozstvo opakovani zavisi na stave nastroja a tvojej vydrzi
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #27 kedy: 14. November , 2005, 20:23:02 »

Treba hlavne mazat palisandrove a ebenove hmatniky, tie su nachylne k praskaniu ked su dlho v izbach s nizkou vlhkostou vzduchu. Co som cital na forach, odporuca sa mat vzdy uz od tohto obdobia do konca zimy v izbe, kde mate gitary zvlhcovac vzduchu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 14. November , 2005, 20:31:39 »

No neviem kolko by si vydrzal, keby si sa napil cisteho liehu :))
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 14. November , 2005, 21:35:47 »

Citácia
Originally posted by mmxxmm Alternativna ekonomicka cistiaca metoda. Prostriedky : vata (vela), cisty lieh (este viac). Spravny postup : |: 1. Odtrhnes poriadny kus vaty 2. Zhlboka sa nadychnes a poriadne sa napijes liehu 3. Dychnes na kus vaty 4. Cistis :| Mozstvo opakovani zavisi na stave nastroja a tvojej vydrzi
:) Inak nikdy som necitil potrebu mastit hmatnik olejom. Ak sa na gitare hra, je premasteny podla mna dost. Praktizujem iba liehovo-vatovu proceduru a aj po niekolkych vatach z toho este nejake mastnoby idu, takze nejaky olej... :hm:. Sice ktohovie, po par glgoch liehu to clovek uz horsie vidi :)...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 23 otázok.