Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 23:40:39
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Údržba gitary  (Prečítané 69110 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #105 kedy: 25. Marec , 2009, 13:57:29 »

Gitary s voskovou a inou povrchovou upravou, ktore sa vyskytuju na gitarach pre hornych 1 000 su v nasich zemepisnych sirkach a dlzkach dost neobvyklym javom a ti, ktori si ich mozu dovolit zakupit pravdepodobne aj budu vediet, ako k takym nastrojom pristupovat co sa tyka nielen udrzby, ale aj hry
tak zase vosk nemusi znamenat aicky gitara pre hornych 1000. je pravda, ze vacsinou je to zalezitost custom vyrobcov a seriovky sa moc nerobia (kvoli narocnosti na udrzbu), ale stretol som sa napr s cort basou, ktora mala takuto povrchovku a jej cena bola do 15000 starych penazi...  Žmurk
Zaznamenané
Wonder
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #106 kedy: 27. Apríl , 2009, 21:52:17 »

Čističe dunlop a handrička...Nič viac mi netreba, aj keď čistenie hmatníka je dosť nepraktické, lebo keď mením struny, tak ich dávam dole postupne...raz za pár mesiacov idú aj tak ale všetky dole a prečistím ju nakomplet. Zasraté struny NEMAJÚ ZVUK Si píš!!! a zasratá gitara sa vám zachvíľu začne rozpadať a hrdzavieť...Síce bohužiaľ aj mne začína chytať hrdzu dôsledkom mojich hyperaktívnych potných žliaz  ha ha ha , ale úspešne sa vysporiadavam aj s týmto problémom...
Zaznamenané

Engl Powerball 100 Watt, Laney LX412 A,S Cabinets, Jackson Kelly KE3, Seymour Duncan Pickups (JB TB-4, Jazz SH2N HB), Dean Markley Strings

Ex-Necro Anatomy, Člen Doomed a Increasing Passion
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #107 kedy: 27. Apríl , 2009, 21:54:38 »

a zasratá gitara sa vám zachvíľu začne rozpadať a hrdzavieť

Co ja viem, moje zasrate 30 - 40 rocne gitary sa este stale nerozpadli.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #108 kedy: 28. Apríl , 2009, 12:28:03 »

Co ja viem, moje zasrate 30 - 40 rocne gitary sa este stale nerozpadli.

hovno sa v tom vyznas. gitary treba lestit - struny zvlast, hmatnik zvlast, telo zvlast - na kazde existuje pripravok. inak Ti zhrdzavie a este chytis od toho otravu krvi.

samozrejme - dolezita vec - struny musis menit po jednej. ak by si zhodil vsetky struny naraz, zlomi sa Ti krk, trieska sa Ti zadrie pod nechet a dostanes otravu krvi - vidis, zapada to do seba, to neni nahoda !

nikdy nenechavaj gitaru zavesenu o hlavu na haku - utrhne Ti to hlavu !

nikdy si nenechavaj nastavovat gitaru lavakom, pokial si pravak (a naopak)

este nez zacnes hrat, precitaj si niekolko krat tuto temu:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,668.0.html

ked uz zacnes, prv nez si kupis aparat, vymen si snimace !

nevadi, ze hras falosne, pokial si kupis znackovu ladicku




Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #109 kedy: 28. Apríl , 2009, 12:51:36 »

hovno sa v tom vyznas. gitary treba lestit - struny zvlast, hmatnik zvlast, telo zvlast - na kazde existuje pripravok. inak Ti zhrdzavie a este chytis od toho otravu krvi.

samozrejme - dolezita vec - struny musis menit po jednej. ak by si zhodil vsetky struny naraz, zlomi sa Ti krk, trieska sa Ti zadrie pod nechet a dostanes otravu krvi - vidis, zapada to do seba, to neni nahoda !

nikdy nenechavaj gitaru zavesenu o hlavu na haku - utrhne Ti to hlavu !

nikdy si nenechavaj nastavovat gitaru lavakom, pokial si pravak (a naopak)

este nez zacnes hrat, precitaj si niekolko krat tuto temu:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,668.0.html

ked uz zacnes, prv nez si kupis aparat, vymen si snimace !

nevadi, ze hras falosne, pokial si kupis znackovu ladicku

 Bavím sa skvele a hlavne musis hrat co narychlejsie a co najzlozitejsie inac upadnes do hlbokych depresii a skoncis na psychiatrii...
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #110 kedy: 28. Apríl , 2009, 12:52:36 »

kto nevie hrat rychlo ani nieje gitarista Som frajer
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #111 kedy: 28. Apríl , 2009, 14:22:07 »

kto nevie hrat rychlo ani nieje gitarista Som frajer

tak tak  Na zdravie! pocet tonov za sekundu x zlozitost ich kombinacie = kvalita gitaristu Zdravíčko
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #112 kedy: 28. Apríl , 2009, 14:24:33 »

hovno sa v tom vyznas. gitary treba lestit - struny zvlast, hmatnik zvlast, telo zvlast - na kazde existuje pripravok. inak Ti zhrdzavie a este chytis od toho otravu krvi.

samozrejme - dolezita vec - struny musis menit po jednej. ak by si zhodil vsetky struny naraz, zlomi sa Ti krk, trieska sa Ti zadrie pod nechet a dostanes otravu krvi - vidis, zapada to do seba, to neni nahoda !

nikdy nenechavaj gitaru zavesenu o hlavu na haku - utrhne Ti to hlavu !

nikdy si nenechavaj nastavovat gitaru lavakom, pokial si pravak (a naopak)

este nez zacnes hrat, precitaj si niekolko krat tuto temu:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,668.0.html

ked uz zacnes, prv nez si kupis aparat, vymen si snimace !

nevadi, ze hras falosne, pokial si kupis znackovu ladicku





Skus to cele opisat v sexualnej podobe.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

mathek89
Hosť
« Odpoveď #113 kedy: 29. August , 2010, 12:28:56 »

ja mam na to dunlop velky mainteance kit a ne usadeniny na hmatniku pouzivam zubnu kefku  Som frajer
Zaznamenané
majkl
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #114 kedy: 21. Október , 2010, 20:56:24 »

Chalani prosim vas,moze sa dunlop cisticka na palisandrovy hmatnik,pouzivat aj na ebenovy hmatnik? Lebo je tam napisane len ze sa nesmie pouzivat na javorove hmatniky.O ebene tam nieje pol slova
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #115 kedy: 21. Október , 2010, 21:02:33 »

moze
Zaznamenané
majkl
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #116 kedy: 22. Október , 2010, 20:27:50 »

moze

Dakujem pekne.A potom treba zakonite aj ten kondicioner ci co to je?
Zaznamenané
mr.pedro
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #117 kedy: 09. Apríl , 2011, 09:32:04 »

kupil som si el. gitaru ... a chcel by som ju vycistit ... pls poradte mi co mozem pouzit na vycistenie hmatniku,tela atd .... nasiel som kopu vseliakych typov... nieko pouziva okenu niekto orechy :) ... co je najlepsie teda okrem tych cistiacich prostriedkov na gitaru ...dik
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #118 kedy: 09. Apríl , 2011, 10:02:22 »

kupil som si el. gitaru ... a chcel by som ju vycistit ... pls poradte mi co mozem pouzit na vycistenie hmatniku,tela atd .... nasiel som kopu vseliakych typov... nieko pouziva okenu niekto orechy :) ... co je najlepsie teda okrem tych cistiacich prostriedkov na gitaru ...dik
Dobre posluzi aj pripravok na nabytok - Pronto myslim, ze sa to vola.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
kuko6
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 171


« Odpoveď #119 kedy: 09. Apríl , 2011, 10:03:46 »

a po tom pronte som este ja potieral olejom, asi olivovym abo takym nejakym, ze to potom pekne aj vonalo aj po pronte tak sa vysusi to drevo a hento to nejako navrati ze to fajne vizera
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 23 otázok.