Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 16:04:06
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Údržba gitary  (Prečítané 68818 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #165 kedy: 29. December , 2013, 10:25:59 »

To mas urcite polyuretan. Liehu sa vobec neboj - mne sa na bordel na prazcoch najviac osvdecil mix alkohol + dunlop 65 + citronova stava. Normalne si to zmiesaj v malom mnozstve, namoc do toho zubnu kefku a drni. Potom to predrhni cistou suchou handrickou a mas vystarane.

Tela na gitarach cistim alpou, dunlop 65 alebo speci dunlop chemiou na telo, efekt je rovnaky.
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #166 kedy: 13. Január , 2014, 07:41:39 »

Mix technicky lieh + dunlop 65 sa osvecil :D gitarka je ako nova, diky za rady  Na zdravie!
trochu ma trapy ze tremolo mam trochen skorodovane, jednak od vlastneho potu a hrania, navyse ona gitara je z obchodu tak ze bola vystavena a ludia ju skusali, mal som byt pozornejsi ked som kupoval ale bol som zaslepeny samotnym faktom ze si berem domov taku krasavicu...

pointa: este som nenatiahol struny, tak sa na tremolo celkom bez problemov dostanem, keby som fakt chcel tak ho aj cele vymontujem, mate niekdo skusenosti s restaurovanim oxidacie; tremolo mam Edge III s takym matne zlatistym zafarbenim na Ibanez RGT42DX, ak ta informacia nejak pomoze...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #167 kedy: 13. Január , 2014, 07:51:43 »

 Si píš!!!
trapy
Si píš!!!

Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #168 kedy: 13. Január , 2014, 07:54:50 »

Si píš!!! Si píš!!!



aha, jedno kafe mi asi nestaci aby som sa zobudil No hanbím sa.. ospravedlnujem sa kazdemu koho moja hulvatska neznalost rodneho jazyka pohorsila   Bavím sa skvele
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #169 kedy: 13. Január , 2014, 11:38:10 »

Kolega vraj, ze na cistenie korozie sa pouziva Coca Cola, pretoze obsahuje nejaku tu kyselinu fluorovu alebo ja neviem aku. Nieco na tom mozno je lebo viem ze v Mythbusters to skusali s prekvapivo pozityvnym vysledkom ale moc sa mi do toho az tak nechce. Mate s tym niekto skusenosti? Pripadne aky iny produkt pouzivate na oxidaciu?
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
stevino179
Hosť
« Odpoveď #170 kedy: 13. Január , 2014, 11:42:23 »

kyselina fosforečna a je len v origo pepsi alebo coca , na čistenie funguje dokonca je udajne super napr aj na žhaviče v naftakoch ked nejdu vykrutit , a mimochod podla jednej študie dana kyselina posilnuje dna stabilizuje bunky a predlžuje život - čiste tao  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #171 kedy: 13. Január , 2014, 11:49:33 »

....
pointa: este som nenatiahol struny, tak sa na tremolo celkom bez problemov dostanem, keby som fakt chcel tak ho aj cele vymontujem, mate niekdo skusenosti s restaurovanim oxidacie; ...

neviem ako presne vyzera Tvoje tremolo, ale co mam skusenost, tak tam nejde o klasicku oxidaciu, ze len cosi vycistis z povrchu. tam ide o zosupanie vrchneho ochranno-okrasneho pokovenia a nasledne pripadnu koroziu zeleza pod tym. a to len tak podomacky neosetris si myslim...
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #172 kedy: 13. Január , 2014, 11:57:54 »

co sa tyka srobikov tie su naozaj v prdeli ze sa lak zosupal a nastala tam nejaka ta korozia ale na samotnom tremole sa skor zda ze je nieco na povrchu, taky zeleny bordel, ak si dobre pametam tak zelezo ma 2 varianty: FeIII a FeII ci IV? (keby som chcel machrovat si vygooglim ale o to tu teraz ani nejde) a jedna z nich oxiduje na zeleno druha klasicky hrdzavie... mozem skusit spravit foto, nie je to nic katastrofalne, len mne ide o estetickost.
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #173 kedy: 14. Január , 2014, 15:45:46 »

Takze tremolo je out a colou sa mi nan fakt nechce ale tak uvidime co zmozem aspon s dunlopom, ked nic ine ochranim ho pred dalsiou koroziou dufam...

Preco pisem? nemohol som ani za boh prist na to preco iste casti su vylestene a ine su matne na povodne matnom tremole, potom som si uvedomil, ja som to vylestil rukou... hranim  Bavím sa skvele ma to celkom pobavilo a tak sa mi to vlastne zacalo aj pacit ze to tam takto mam, mate niekto podobne vyhrane gitary?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Wazzey
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #174 kedy: 13. December , 2016, 19:38:00 »

čaute hoši mozem použiť na čistenie celej gitary okenu ? teda hlavne ten hmatnik ma zaujiima či sa na tom niečo nepokazí kej to umyjem tou okenoou Ďakujem za odpoveeď vopred
« Posledná zmena: 13. December , 2016, 19:38:35 od Wazzey » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #175 kedy: 13. December , 2016, 20:50:54 »

starou alkoholovou okenou som bezne hmatnik cistieval, ale dnesna okena uz alkohol nema, nepoznam presne zlozenie, ale su to nejake saponaty - ja by som to na hmatnik asi ani nedaval... kup si nieco original na to alebo si kup flasu denaturaku, ten pouzivam dodnes, pokial su na hmatniku fakt veike nanosy blata...
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #176 kedy: 13. December , 2016, 21:03:29 »

ja som cistil gitaru Prontom 15 rokov a vyzerala ako nova.Nedavno som poprvy krat pouzil Dunlop a vylestil s mikrovlaknovou handrickou.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Wazzey
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #177 kedy: 13. December , 2016, 21:09:11 »

oki díkes za odpovede budem vedieť teda :))
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #178 kedy: 13. December , 2016, 23:20:25 »

Hmatnik vycistit mydlovou vodou, ked je to palisander tak potom je dobre pouzit aj dajaky pripravok na baze oleja, trochu to napustit, nech nepopraska.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.