Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 13:13:55
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jimmy Page  (Prečítané 92598 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #390 kedy: 03. December , 2008, 11:50:58 »

ale ja mam uplne v pici odkial to maju a kto co hral pred 50 rokmi, proste sa mi to paci a nemusim to analyzovat a rozoberat.bodka

A este ak by si chcel pocul lekciu s feelingu.....tak si niekde najdi kompilaciu Jimi Hendrix Blues....a potom porovnaj......no a co sa tyka ze mas na salame 50 ok ja mam radsej originali ako opajcovane kopie.....ale to je o povahe......ok berem ...historia je ale poucna Bavím sa skvele
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #391 kedy: 03. December , 2008, 11:51:40 »

Sorry brate napocuvaj si stare povodne blues nemyslim Pagea ale stareho Claptona, Lee Hooker, Otis Reading,atd vidis odkial to ty fesaci maju len to dali nahlas a zrychlili to.....fakt ver mi
Ja som myslel že je úplne normálne že mladí sa učia od starších.
Zaznamenané
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #392 kedy: 03. December , 2008, 11:54:34 »

nepochopili ste ma.  :)  ja som to samozrejme myslel ironicky. pre mna je neuveritelne smiesne to, co tvrdi pagey. preto sa pytam na tu hranicu, kedy je to este muzikalnost a kedy nie.

Vysvetlil som ti to sefe
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #393 kedy: 03. December , 2008, 11:54:52 »

nepochopili ste ma.  :)  ja som to samozrejme myslel ironicky. pre mna je neuveritelne smiesne to, co tvrdi pagey. preto sa pytam na tu hranicu, kedy je to este muzikalnost a kedy nie.
myslim, ze vacsina to pochopila...raz sa mu to opocuva a potom vylezie z "ulity" a zisti, ze muzika je pestrejsia ako page a 50-60roky  Na zdravie!
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #394 kedy: 03. December , 2008, 12:13:28 »

nepochopili ste ma.  :)  ja som to samozrejme myslel ironicky. pre mna je neuveritelne smiesne to, co tvrdi pagey. preto sa pytam na tu hranicu, kedy je to este muzikalnost a kedy nie.

sorry tvoj prispevok som nedocital do konca  Bavím sa skvele

reagoval som na pagyho
Zaznamenané

stoka!
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #395 kedy: 03. December , 2008, 13:03:16 »

Ok, davam rovno 13. Krk dam ale na to, ze poznat budes max. Alvina Lee a mozno Michaela Schenkera, ktorych som dal naschval na uvod. Vsetci tito hrali v rokoch 69 - 73 podla mna zaujimavejsie a technicky lepsie ako Page. :) Mozem v klude pokracovat dalsou desiatkou, ak chces. Podotykam, ze su to iba rockovi/hardrockovi a bluesrockovi gitaristi. Cize ziaden progrock.  :)

Michael Schenker
Alvin Lee
Keith Cross
Tony Hill
Jim Mullen
Mick Rogers
Peter Hesslein
John DuCann
Vic Vergeat
Zal Cleminson
Dave Clempson
Danilo Rustici
Mario Schilirò

ty si zjavne fajnsmeker :) z toho co si vymenoval: alvin lee a schenker to su znami technici, aj ked teda zeby Lee hral zaujimavejsie jak page? Ved hra vkuse dokola to iste aj ked v pohode nadupany bluesrock (lepsie jak vsetci SR Vaughanovia)

John Ducann podla mna nebol technicky zdatnejsi ako page
Jim Mullen je jazzman predsa, taky biely wes montgomery
Mick Rogers podla mna v tej dobe este nehral technicky tak dobre

ostatnych nepoznam, v zasade vsak treba povedat ze urcite page nebol z tych uplne najvacsich technikov ale bol nadpriemer (z tych co poznam). No a to ze ci je zaujimavy alebo nie, je vec osobneho vkusu pre mna je velmi zaujimavy

BTW ty mas v hlave encyklopediu, alebo si to odpisoval z bookletov? :) kazdopadne niekedy, ked nebudes mat nic lepseho na praci, by si mohol zalozit nejaku temu o nam neznamych kapelach z tohto obdobia a nieco napisat o tom, keby sa ti chcelo
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #396 kedy: 03. December , 2008, 13:09:02 »

ty si zjavne fajnsmeker :) z toho co si vymenoval: alvin lee a schenker to su znami technici, aj ked teda zeby Lee hral zaujimavejsie jak page? Ved hra vkuse dokola to iste aj ked v pohode nadupany bluesrock (lepsie jak vsetci SR Vaughanovia)

Jim Mullen je jazzman predsa, taky biely wes montgomery


a to ze je jazzman, to znamena ze nemoze byt technicky lepsi ako page Huh! no super ha ha ha Bavím sa skvele
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #397 kedy: 03. December , 2008, 13:12:35 »

a to ze je jazzman, to znamena ze nemoze byt technicky lepsi ako page Huh! no super ha ha ha Bavím sa skvele

ale co ti hrabe? to si jak vyvodil? ha ha ha len ze progi napisal ze menuje len rockerov a bluesmanov...krom toho on hra povacsine palcom jak wes..je to uplne iny styl a technika
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #398 kedy: 03. December , 2008, 13:16:21 »

ale co ti hrabe? to si jak vyvodil? ha ha ha len ze progi napisal ze menuje len rockerov a bluesmanov...krom toho on hra povacsine palcom jak wes..je to uplne iny styl a technika

pardon. mas pravdu, prog napisal ze vymenuje len blues a hard gitaristov. necital som jeho prispevok
« Posledná zmena: 03. December , 2008, 13:16:41 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #399 kedy: 03. December , 2008, 13:29:35 »


Jim Mullen je jazzman predsa, taky biely wes montgomery


Zaciatkom 70tych hral velmi nadupany jazzrock a bluesrock, obcas to islo aj do hardrocku, ked uz musim skatulovat. :) Neskor uz priznam sa neviem co hral. Iste, vsetko je to velmi subjektivne. Pete Brown & Piblokto sa vola ta formacia.
« Posledná zmena: 03. December , 2008, 13:30:57 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #400 kedy: 03. December , 2008, 13:29:50 »

pardon. mas pravdu, prog napisal ze vymenuje len blues a hard gitaristov. necital som jeho prispevok

dore, ale nech sa to uz neopakuje Nezahrávaj sa  Bavím sa skvele
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #401 kedy: 03. December , 2008, 13:31:31 »

Zaciatkom 70tych hral velmi nadupany jazzrock a bluesrock, obcas to islo aj do hardrocku, ked uz musim skatulovat. :) Neskor uz priznam sa neviem co hral. Iste, vsetko je to velmi subjektivne.

aha vidis to som nevedel ja som nanho narazil ked som spoznaval jazzovych gitaristov...to by asi stalo za vypocutie to jeho rane obdobie
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #402 kedy: 03. December , 2008, 13:33:05 »

aha vidis to som nevedel ja som nanho narazil ked som spoznaval jazzovych gitaristov...to by asi stalo za vypocutie to jeho rane obdobie

Inak podobne sa vyvijal aj Alan Holdsworth. Si ho vypocuj v kapele Tempest zo zaciatku 70tych. Hrali v nej aj bubenik a basak z Colosseum (odtial som uz vyssie spomenul Dave Clempsona).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #403 kedy: 03. December , 2008, 13:37:12 »

Inak podobne sa vyvijal aj Alan Holdsworth. Si ho vypocuj v kapele Tempest zo zaciatku 70tych. Hrali v nej aj bubenik a basak z Colosseum (odtial som uz vyssie spomenul Dave Clempsona).

dik za tip kuknem to...ale zas holdsworth vzdy zostal pri rockovom zvuku, kym mullen hrava na lubovke palcom a ma totalne jazzovy ton, cize jeho prerod bol teda urcite radikalnejsi
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #404 kedy: 03. December , 2008, 13:42:15 »


BTW ty mas v hlave encyklopediu, alebo si to odpisoval z bookletov? :) kazdopadne niekedy, ked nebudes mat nic lepseho na praci, by si mohol zalozit nejaku temu o nam neznamych kapelach z tohto obdobia a nieco napisat o tom, keby sa ti chcelo


Uz som sa kedysi o to trosku snazil a nestretlo sa to moc s pochopenim, ze vytahujem take stariny, co sa mi na tom lubi atd. Viem, ze par ludom sa tu take veci velmi pacia, tak obcas dam nejaky tip v teme top 5 pre dnesny den. Inak este mi prave napadol fajn svedsky rockovy gitarista z kapely Trettioariga Kriget (30 years war) s menom Christer Åkerberg, velmi Ti to odporucam, ked mas rad stary hardrock.
« Posledná zmena: 03. December , 2008, 13:42:54 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.