Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 16:04:35
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jimmy Page  (Prečítané 92556 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #405 kedy: 03. December , 2008, 14:08:58 »

....ale to su ucitelia stupnic vo velkej rychlosti bez srdca..len kopiruju to co bolo myslim stylovo.....tie ich nechutne strojove moderne finty su na grc.......

bracho, ty mas zjavne tiez toho napocuvaneho  Žmurk ale tusim mas este pomenej rokov, ako som zaregistroval, takze raz mozno napocuvas a ziskas nadhlad. a mozno nie :)
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #406 kedy: 03. December , 2008, 14:56:48 »

..ono, podla mna sa staci vratit k tej spominanej generacii Clapton, Beck, Page, Hendrix,pripadne este Blackmoore...Vsetci spomenuti su istym sposobom zakladatelmi, otcami neskorsieho hard-heavy gitary...Podla mna, ak clovek nie je nejako zaujaty a diva sa na vec trochu triezvo, musi uznat, ze Page je z nich technicky najslabsi. Teraz vobec nehovorim o popularite, dobrych songoch, hovorim o prepracovanosti techniky, stylu, gitaroveho tomu atd.
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #407 kedy: 03. December , 2008, 15:11:48 »

sorry yngwinier, ale to nemozem uznat. Ja nie som zaujaty je mi jedno ci niekto poklada Pagea za virtuoza alebo nie, z toho som uz vyrastol. Ale nemozem uznat ze ma hendrix a clapton technicky narocnejsie kusky na zahratie. Blackmora ti uznat mozem a becka nemam zo stareho obdobia napocuvaneho tak neviem.





nepocul som claptona hrat taketo veci napr...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #408 kedy: 03. December , 2008, 15:15:56 »

...Ale nemozem uznat ze ma hendrix ....

tak to si daj nejake Hendrixove podarenejsie live.
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #409 kedy: 03. December , 2008, 15:17:58 »

tak to si daj nejake Hendrixove podarenejsie live.

daj ty
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #410 kedy: 03. December , 2008, 15:48:03 »

daj ty

vseobecne nepovazujem Woodstock za vrchol Hendrixovych live, skorej naopak, ale schvalne si vsimni 3:20 - celkom slusna vysivacka a live a potom mrkni ako live smodrchal Page :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #411 kedy: 03. December , 2008, 16:30:44 »

Ja dam jednu z mojich oblubenych-po akustickom uvode perfektny " nášup"
Zaznamenané
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #412 kedy: 03. December , 2008, 16:58:01 »

bracho, ty mas zjavne tiez toho napocuvaneho  Žmurk ale tusim mas este pomenej rokov, ako som zaregistroval, takze raz mozno napocuvas a ziskas nadhlad. a mozno nie :)

no napocuvaneho mam dost o to sa bat nemusis je pravda vascinou staru hudbu ale dost, proste len mam nazor ze ako vsetko aj hudba v nasom pripade gitarova kuminuje a neskor upada do recesie a toto vsetko uz prebehlo gitarova hudba dosiahla svoj vrchol...teraz upada je to normalne, len neviem preco pocuvat nieco upadajuce ked ostali zachovane zvuky a tony v obdobi najlepsom...momentalne nie je ani vseobecna kutura zazemie poda, mentalita..vseobecna ani prijiat taku hudbu keby aj bola mozno su gitarovi magovia rovnako dobry mozno este lepsi len napadi vseobecna atmosfera..okolie mentalita.......proste antmosfera nie je naklonena a napady su vycerpane pretoze to co bolo...bolo zlastnou zmesoch amtosfery ,doby {bolo za co bojovat}.....ovzdusia a samotnej hudby ktora bez tejto atmosfery nezname nic.....preto viem ze vzdy budem pocuvat starinky a hladat v nich aspon ten kusok spravenej dobovej vone...a nezaujmaju..ma omrvinky alebo niekto to sa snazi silou mocou nieco vymyslat tak ta scena potom vyzera piesne sa robia a nie rodia.....KEDYSI TO BOLO NAOPAK......
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #413 kedy: 03. December , 2008, 16:58:34 »

vseobecne nepovazujem Woodstock za vrchol Hendrixovych live, skorej naopak, ale schvalne si vsimni 3:20 - celkom slusna vysivacka a live a potom mrkni ako live smodrchal Page :)

jo - zabudol som dat link :)

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #414 kedy: 03. December , 2008, 17:08:41 »

...je pravda vascinou staru hudbu ale dost...

vidis - priznavas, ze mas napocuvanu hlavne staru hudbu. z toho teda logicky dedukujem, ze novu hudbu az tak zmapovanu nemas. no napriek tomu sa nezdrahas robit take sudy, ako robis. prepac - Tvoj nazor stoji na hlinenych nohach a nemozem s nim az tak celkom preto suhlasit. mozno mam proti Tebe naskok, ze okrem starej mam napocuvane dost aj menej starej, aj novsej hudby  Žmurk
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #415 kedy: 03. December , 2008, 17:10:56 »

jo - zabudol som dat link :)



hmm presne tento lick co je 3 20 hraval aj page a rovnako spinavo :)...ja viem ze page dost smodrchal ale hendrix tiez nepatril k tym najcistejsim :) inak aj dalej hendrix pekne vypeka ale kvalitativne to podla mna Pagea neprevysuje a ani sa mu to nerovna....ale som teda ochotny uznat ze je to priblizne rovnako....ale clapton urcite nie
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #416 kedy: 03. December , 2008, 17:13:11 »

cim si to meral?Huh!?? kto ako hra
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #417 kedy: 03. December , 2008, 17:13:58 »

no napocuvaneho mam dost o to sa bat nemusis je pravda vascinou staru hudbu ale dost, proste len mam nazor ze ako vsetko aj hudba v nasom pripade gitarova kuminuje a neskor upada do recesie a toto vsetko uz prebehlo gitarova hudba dosiahla svoj vrchol...teraz upada je to normalne, len neviem preco pocuvat nieco upadajuce ked ostali zachovane zvuky a tony v obdobi najlepsom...momentalne nie je ani vseobecna kutura zazemie poda, mentalita..vseobecna ani prijiat taku hudbu keby aj bola mozno su gitarovi magovia rovnako dobry mozno este lepsi len napadi vseobecna atmosfera..okolie mentalita.......proste antmosfera nie je naklonena a napady su vycerpane pretoze to co bolo...bolo zlastnou zmesoch amtosfery ,doby {bolo za co bojovat}.....ovzdusia a samotnej hudby ktora bez tejto atmosfery nezname nic.....preto viem ze vzdy budem pocuvat starinky a hladat v nich aspon ten kusok spravenej dobovej vone...a nezaujmaju..ma omrvinky alebo niekto to sa snazi silou mocou nieco vymyslat tak ta scena potom vyzera piesne sa robia a nie rodia.....KEDYSI TO BOLO NAOPAK......
AMEN. Chlapci zahodte gitary, aparaty a prestante hrat. Nema to zmysel. Uz nic nove nevymyslite. To co bolo? červená-von
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #418 kedy: 03. December , 2008, 17:14:47 »

Pagey:  na tu teoriu, ze gitaristi v 70' maju feeling a satriani a vai su stroje, si prisiel sam? alebo ta inspiroval nazor niekoho ineho?
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #419 kedy: 03. December , 2008, 17:17:31 »

cim si to meral?Huh!?? kto ako hra

ja som nieco meral? jasne ze to nemozno kvantifikovat, o to ti zrejme ide, ale do urcitej miery sa da hovorit o narocnosti niektorych veci ktore hraju, tak sa tu o tom s kolegami bavime.
« Posledná zmena: 03. December , 2008, 17:19:32 od much » Zaznamenané
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.