Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 13:14:27
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jimmy Page  (Prečítané 92599 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #375 kedy: 02. December , 2008, 15:06:44 »

trosku si zmapuj tie kapely, co vtedy hravali - mnohe z nich mali dost slusnych gitaristov.

Si vezmime, LZ mali najvacsiu slavu zhruba v rokoch 1969-1973. Z tychto rokov tu vycapim desiatky technicky podla mna lepsich rockovych/hardrockovych gitaristov ako bol Page. To, ze hrali v menej znamych kapelach je druha vec. Jasne, nedam tu jazzrockovych alebo progrockovych, to je iny sudok. Bavime sa cisto o rocku/hardrocku.
« Posledná zmena: 02. December , 2008, 15:07:31 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #376 kedy: 02. December , 2008, 15:08:34 »

Je zbytocne a maximalne podurovnove bavit sa o tom, ktory hral lepsie, alebo ktory hra lepsie...
Kurt Cobain vedel prd zahrat a ked aj hej, tak to bolo falosne a neviem este ake... a ocaril miliony ludi.
HOSI, ide o TVORBU Si píš!!! Technika dopomaha tvorbe. Vsetko je v HLAVE Si píš!!! pociatocny napad urcite. Na zdravie!
 Zdravíčko

to je vsetko samozrejme pravda. ide o kontext, v ktorom sa bavime. ak hodnotime Pagea ako gitaristu, je to ine, ako ked sa bavime o Led Zeppelin a gitaru v nom.
Zaznamenané
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #377 kedy: 02. December , 2008, 15:09:24 »

Z tychto rokov tu vycapim desiatky technicky podla mna lepsich rockovych/hardrockovych gitaristov ako bol Page.  
Tak vymenuj aspoň tých desať. :)
Zaznamenané
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #378 kedy: 03. December , 2008, 00:24:27 »

moc riesite chlapci.
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
udry
Hosť
« Odpoveď #379 kedy: 03. December , 2008, 00:27:22 »

Tak vymenuj aspoň tých desať. :)
Tak to som aj ja zvedavy.Stačí 7,ved 70-te roky :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #380 kedy: 03. December , 2008, 00:32:38 »

Si vezmime, LZ mali najvacsiu slavu zhruba v rokoch 1969-1973
Skôr by som povedal 1971-1975. Ale to je detail.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #381 kedy: 03. December , 2008, 00:49:00 »

Ok, davam rovno 13. Krk dam ale na to, ze poznat budes max. Alvina Lee a mozno Michaela Schenkera, ktorych som dal naschval na uvod. Vsetci tito hrali v rokoch 69 - 73 podla mna zaujimavejsie a technicky lepsie ako Page. :) Mozem v klude pokracovat dalsou desiatkou, ak chces. Podotykam, ze su to iba rockovi/hardrockovi a bluesrockovi gitaristi. Cize ziaden progrock.  :)

Michael Schenker
Alvin Lee
Keith Cross
Tony Hill
Jim Mullen
Mick Rogers
Peter Hesslein
John DuCann
Vic Vergeat
Zal Cleminson
Dave Clempson
Danilo Rustici
Mario Schilirò
« Posledná zmena: 03. December , 2008, 00:49:44 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #382 kedy: 03. December , 2008, 08:04:51 »

Samozrejme, pretože Vai, Satriani... sú na úplne inej úrovni. Led Zeppelin je jednoduchá hudba, ktorá potrebuje jednoduchého hráča. Žmurk
  Chudak Page a Led Zeppelin , to si ich teda dobre zadefinoval .   Bavím sa skvele
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #383 kedy: 03. December , 2008, 11:07:59 »

Samozrejme, pretože Vai, Satriani... sú na úplne inej úrovni. Led Zeppelin je jednoduchá hudba, ktorá potrebuje jednoduchého hráča. Žmurk

V zivote som vasciu..pico.....nepocul ................tyto spomynani hraci respektive ani nie tak hraci.....ale to su ucitelia stupnic vo velkej rychlosti bez srdca..len kopiruju to co bolo myslim stylovo.....tie ich nechutne strojove moderne finty su na grc.......povedat nieco take o Zepp..mozno vies hrat kazdy ton od Jimmyho Pagea a stavim sa ze ani jeden..neznie tak ako jemu lebo to bol on so svojimi nedokonalostami chybami ale hlavne srdcom ...a to kedysi bolo v gitare to podstatne vies......aj keby stebou hrali Percy Bonzo a Jonesy........ tak by ti to nestacilo aby si zahral nieco aspon z diaklky podobne ako Jimmy...asi tolko.....
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #384 kedy: 03. December , 2008, 11:18:37 »

V zivote som vasciu..pico.....nepocul ................tyto spomynani hraci respektive ani nie tak hraci.....ale to su ucitelia stupnic vo velkej rychlosti bez srdca..len kopiruju to co bolo myslim stylovo.....tie ich nechutne strojove moderne finty su na grc.......povedat nieco take o Zepp..mozno vies hrat kazdy ton od Jimmyho Pagea a stavim sa ze ani jeden..neznie tak ako jemu lebo to bol on so svojimi nedokonalostami chybami ale hlavne srdcom ...a to kedysi bolo v gitare to podstatne vies......aj keby stebou hrali Percy Bonzo a Jonesy........ tak by ti to nestacilo aby si zahral nieco aspon z diaklky podobne ako Jimmy...asi tolko.....
v tomto s tebov suhlasim  :)
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #385 kedy: 03. December , 2008, 11:38:28 »

Čo to máš za otázku?, aj rýchli beh môže byť feelingový a nesamoúčelný. Podstatné je ako to v konečnom kontexte skladby vyznieva, skladba musí predca vyvolávať dáke emócie
« Posledná zmena: 03. December , 2008, 11:40:33 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #386 kedy: 03. December , 2008, 11:38:35 »

presne tak. su to len stroje, ktore hraju bez feelingu a bez srdca. iba omielaju stupnice. zatial co page je feelingovy hrac.
iba tak uvazdujem, kde je asi ta hranica, kedy clovek hra este krasne srdcom, feelingovo a kedy uz je ucitel stupnic bez srdca... kolko not za sekundu treba hrat, aby som bol feelingovy a kolko, aby som bol omielac stupnic?
mozes mi to ujasnit? aby sme ich vedeli nejako triedit a kazdeho gitaristu zaskatulkovat to tychto dvoch skupin.


No asi tak ze ja to citim ked pocuvam najeku hudbu a zatrasiem sa citim ju v sebe tak je zo srdca..ked si nieco pustim je to fayn no po 20 sekundach uz mi to pride ako GP..je to stroj......ine meritko nepoznam.....
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #387 kedy: 03. December , 2008, 11:41:21 »

chalani vypocujte si for the love of god od vaia alebo crying od satcha pred tym nez trepnete podobnu kokotinu....

a nemam nic proti LZ, fajn hudba  Žmurk
Zaznamenané

stoka!
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #388 kedy: 03. December , 2008, 11:45:12 »

chalani vypocujte si for the love of god od vaia alebo crying od satcha pred tym nez trepnete podobnu kokotinu....

a nemam nic proti LZ, fajn hudba  Žmurk

Sorry brate napocuvaj si stare povodne blues nemyslim Pagea ale stareho Claptona, Lee Hooker, Otis Reading,atd vidis odkial to ty fesaci maju len to dali nahlas a zrychlili to.....fakt ver mi
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #389 kedy: 03. December , 2008, 11:47:49 »

Sorry brate napocuvaj si stare povodne blues nemyslim Pagea ale stareho Claptona, Lee Hooker, Otis Reading,atd vidis odkial to ty fesaci maju len to dali nahlas a zrychlili to.....fakt ver mi

ale ja mam uplne v pici odkial to maju a kto co hral pred 50 rokmi, proste sa mi to paci a nemusim to analyzovat a rozoberat.bodka
Zaznamenané

stoka!
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 23 otázok.