Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 19:43:54
Strán: 1 ... 27 28 [29] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jimmy Page  (Prečítané 92472 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #420 kedy: 03. December , 2008, 17:18:19 »

no, ze ako clapton hra a tak, ze kto hra lepsie, len ma zaujima, cim si to meral alebo vazil?
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #421 kedy: 03. December , 2008, 17:20:53 »

ja nehovorim kto hra lepsie....hovorim o tom koho kusky su technicky narocnejsie na zvladnutie...ci mas dojem ze to nie je mozne posudit, ze je to podobna metafyzicka entita jak feeling?
Zaznamenané
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #422 kedy: 03. December , 2008, 17:32:27 »

Pagey:  na tu teoriu, ze gitaristi v 70' maju feeling a satriani a vai su stroje, si prisiel sam? alebo ta inspiroval nazor niekoho ineho?

Myslim ze je to stej hudby citit okrem toho ze je to aj rozsireny nazor..
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #423 kedy: 03. December , 2008, 17:33:38 »

vidis - priznavas, ze mas napocuvanu hlavne staru hudbu. z toho teda logicky dedukujem, ze novu hudbu az tak zmapovanu nemas. no napriek tomu sa nezdrahas robit take sudy, ako robis. prepac - Tvoj nazor stoji na hlinenych nohach a nemozem s nim az tak celkom preto suhlasit. mozno mam proti Tebe naskok, ze okrem starej mam napocuvane dost aj menej starej, aj novsej hudby  Žmurk

Ok no ja som skor na staru hudbu myslim ze viac tu nevyriesime......a mozno sa k nej casom dostanem zatial rozmyslam tak ako som napisal Na zdravie!
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #424 kedy: 03. December , 2008, 18:31:28 »

proste antmosfera nie je naklonena a napady su vycerpane pretoze to co bolo...bolo zlastnou zmesoch amtosfery ,doby {bolo za co bojovat}.....ovzdusia a samotnej hudby ktora bez tejto atmosfery nezname nic.....preto viem ze vzdy budem pocuvat starinky a hladat v nich aspon ten kusok spravenej dobovej vone...a nezaujmaju..ma omrvinky alebo niekto to sa snazi silou mocou nieco vymyslat tak ta scena potom vyzera piesne sa robia a nie rodia.....KEDYSI TO BOLO NAOPAK......

V tomto vcelku suhlasim, dnes je uz spolocnost moc zlenivena, nevie sa pre nic len tak nadchnut ako to bolo trebars v 60tych rokoch. Preto celkovo teraz akoby z hudby citit menej nadsenia a odusevnenia. A to plati pre vsetky zanre.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #425 kedy: 03. December , 2008, 18:32:25 »

jo - zabudol som dat link :)



Ja by som mu zahodil ten hnusny fuzz. Bleee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #426 kedy: 03. December , 2008, 19:41:33 »

cim si to meral?Huh!?? kto ako hra
  Uz mu poslali asi tie "zavazne vzorky peknych a skaredych zvukov z ministerstva kultury" .  Bavím sa skvele . PS: Nic v zlom Much.  Na zdravie!
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #427 kedy: 03. December , 2008, 20:20:33 »

V zivote som vasciu..pico.....nepocul ................
Tu ju máš. Žmurk ha ha ha
A este ak by si chcel pocul lekciu s feelingu.....tak si niekde najdi kompilaciu Jimi Hendrix Blues....a potom porovnaj......no a co sa tyka ze mas na salame 50 ok ja mam radsej originali ako opajcovane kopie.....ale to je o povahe......ok berem ...historia je ale poucna Bavím sa skvele
Hendrix bol vo svojej dobe rovnaký génius ako dnes Vai. Niekto si prečíta nejaký príspevok po niekom, ktorý to myslí úplne inak, a hovorí tu o tom ako rýchle veci sú... Vezmi si príklad z Garyho Moora. Feeling, technika, všetko perfektné a takýchto príkladov je o mnoho viac!!! Si píš!!! Žmurk Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #428 kedy: 03. December , 2008, 21:24:16 »

pagey: neviem ako si posudil, ze gitarova hudba upada, ale nesuhlasim. napr technika napreduje, co otvara dalsie a dalsie moznosti. stale je kopu dobrej a modernej gitarovej hudby...
okrem ineho, ak mas dojem, ze sa gitarova hudba opakuje a vsetko tu uz bolo, tak zacni pocuvat klasiku a razom sa tie tvoje obdivovane hviezdy stanu iba obycajnymi pajcovacmi toho, co tu uz davno bolo  Cmuk chlapci
ak mozem, tak ti poradim zlozit si klapky z oci  Na zdravie!
« Posledná zmena: 03. December , 2008, 21:25:29 od styrioci » Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #429 kedy: 04. December , 2008, 15:00:51 »

Ja neviem o akej dokonalosti sa bavíte, podľa mňa je doknalý Bach....no v kapela musí byť súzvuk všetkých členov kapely a to sa Zeppelinu podarilo, tak neviem čo tu riešite dákeho Vaia ktorému tak kapela robí ak tak podmaz....
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #430 kedy: 04. December , 2008, 15:04:22 »

Ja by som mu zahodil ten hnusny fuzz. Bleee

toto zdaleka nie je tak hnusny fuzz, jak vedia byt fuzzy hnusne :)
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #431 kedy: 26. December , 2010, 12:08:43 »

Už tu to bolo, neviem kto to majzol:

vtipné Pageové začiatky  Som frajer  Na zdravie!
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #432 kedy: 30. Január , 2011, 18:34:09 »

V tomto vcelku suhlasim, dnes je uz spolocnost moc zlenivena, nevie sa pre nic len tak nadchnut ako to bolo trebars v 60tych rokoch. Preto celkovo teraz akoby z hudby citit menej nadsenia a odusevnenia. A to plati pre vsetky zanre.

Rozdiel je podľa mňa v tom, že vtedy sa brali iné drogy. Ľudia sú stále tí istí, len okolnosti sa menia, a tie ovplyvňujú ich svetonázor. 60ties bola sexuálna revolúcia, hudobná revolúcia, bralo sa LSD, hudba bola psychedelická.
70te, rozbitie sna, začal sa brať herák, koks a iné tlmiče a zobúdzače, tomu sa prispôsobila aj hudba.

Ale v zásade ide o to, že dnes sa už ani mnohí umelci nesnažia o zvukomalebnú krajinu, výlety do iných svetov, revolučnú hudbu. Pretože nie je poslucháčska základna:
a)ktorá by mala čas sadnúť si ku gramofónu a počúvať 2hodinovú hudobnú koláž
b)nie je dostatočný počet ľudí čo by si to kúpil jak v seventísoch vonku
c)v dnešnej dobe by to už nebola revolta

Zmenili sa okolnosti, zmenili sa drogy zmenila sa hudba.
Toť vsjo...
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #433 kedy: 17. September , 2011, 16:43:57 »

Jimmi Page a Led Zeppelin ma nikdy nenadchli natoľko aby som mohol povedať,  že je to moja obľúbená kapela, resp. gitarista.
Pár vecí mám vyslovené rád od zeppelinov, ale niekto to nebolo ´´ono´´ - aspoň v mojom prípade.
A to som sa aj snažil - vypočul som si ich diskografiu, pozrel som viacero DVD, prečítal som knihu - a nič!

Ale rešpektujem a uznávam ho ako veľmi dobrého gitaristu.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #434 kedy: 18. Apríl , 2013, 13:31:48 »

Page a drogy - tu je jeho fotka z roku 77 pocas plnej heroinovej zavislosti.



* 484704_428619517222309_1956540129_n.jpg (53.59 KB, 500x750 - prehliadnuté 237 krát.)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 27 28 [29] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.