Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 21:44:07
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jimi Hendrix  (Prečítané 67693 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #15 kedy: 15. Február , 2006, 22:50:15 »

vela ludi tvrdi: \"bol dobry,bol inovator,ale boha by som z neho nerobil...\"

mozno je to tym,ze bol jimi dlhe,dlhe obdobie povazovany za kinga...myslim ze ludi a hlavne gitaristov to skratka omrzelo a zacali hladat ine vzory

pre mna je jimi,ale jednoznacne gitarovy boh...
treba zobrat do uvahy kedy zil a tvoril...jeho skladby su nadcasove...
suhlasim s bublom ze bol vinimocny...uplne vycnieval a stale vycnieva z radu...
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #16 kedy: 16. Február , 2006, 00:09:02 »

Jimi je king konca 60 tych rokov, nad neho nebolo. Ale dnes by mal uz tvrdu konkurenciu. Vyvoj ludstva ide dopredu. Preto porovnavajme ludi v tej dobe v ktorej su, v ktorej zili, tvorili. Jimi je v tom vynimocny ze isiel smerom kade nesiel nikto pred nim, nemal sa od koho ucit. Preto je genialny.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 16. Február , 2006, 11:08:24 »

A netreba zabudnut na jeden fakt, ze ovplyvnil nasledujucu generaciu gitaristov. Nie je vela z nix, ktori nepovedia, ze su nim ovplyvneni (Satriani, Malmsteen, Vai...) V tomto je mozno jeho miesto v dejinach podobne ako u Jimmiho Pagea.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
arpo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 162


« Odpoveď #18 kedy: 16. Február , 2006, 16:11:39 »

Doteraz dost dobre nechapem, ako mohol na konci 60-tych rokov robit niekto taku hudbu, ta hudba (konkretne skladby ako Purple Haze, Manic Depression, Crosstown Traffic a mnoho dalsich) je neuveritelne nadcasova. Ovplivnil nie len rockovych, bluesovych gitaristov, ale aj mnozstvo jazzovych. Mam doma nejake knihy o historii jazzu a Hendrixovu tvorbu vo vsetkych zaraduju medzi prelomovu.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 16. Február , 2006, 16:43:08 »

kurna akurat pocuvam jimiho live  red house s kapelkou youngblood band a riadne skvaril fakt toto bola šajba pesnicka ... riadne sa mi vidi ..je trochu rychlejsia ako ine red hausy

Naposledy upravil brko, : 16.02.2006 o 16:56
Zaznamenané

salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #20 kedy: 20. Február , 2006, 20:22:54 »

Mne sa vzdy Jimi javil ako velmi vyzrety gitarista. Je revolucny okrem ineho v tom, ze sa zapricinil o do vtedy nevidanu sutdiovu pracu. Dokazom toho je Voodoo Child. Myslim, ze vacsina z vas pozna tento song. Pre mna osobne je to vrchol gitarovej tvorby. Pocul som ju uz aspon 1000x a stale mi beha mraz po chrbte ked ju pocujem. Na woodstocku bola zahrate este akcnejsie a velmi sa mi tam pacila. Dokazom toho, ze je skutocnym prikladom je asi aj to, ze je alebo bol tak casto hrany inymi velkymi gitaristami. Ci uz Malmsteen, Vai, alebo svojho casu aj Vaughan. Ale musim povedat, ze ziadny iny gitarista na mna neposobil takym uvolnenym dojmom ako Jimi. Mozno je to dokaz nesmierneho talentu. V kazdom pripade dal Jimi hudobnu tvar 60. a 70. rokom.
Zaznamenané
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #21 kedy: 15. Máj , 2006, 22:02:25 »

myslim, ze tie zabery z Woodstocku nie su bohvieco na odprezentovanie Jimiho Hendrixa a jeho hry. mne sa to zda cele zdrogovane... Sorry... a teraz ma ukrizujte :-)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 16. Máj , 2006, 14:25:49 »

Nie je to z jeho najlepsich koncertov, ale hracsky tam bol v dobej forme a slusne medzi skladbami povysival. Americka hymna nemala chybu v kontexte tej doby.
Zaznamenané
salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #23 kedy: 17. Máj , 2006, 08:02:19 »

Ono nevyhoda americkej hviezdy je, ze tam maju ludia sklony idealizovat ludi, ich ciny...robit z nich legendy na pockanie...vyzdvihovat mozno nie tie najlepsie vystupenia, preto, lebo sa na tom niekto zhodol.... Jimi Hendrix je bezpochyby legenda...ale odvazim sa povedat, ze keby zostal v Europe tak by dosiahol podla mna viac.
Woodstock je legendarne vystupenie nielen pre jeho hru, ale preto ze to bol jednoducho Woodstock 69\'. Woodstock asi predstavuje vyvrcholenie a ukoncenie istej doby, preto koncert na takom festivale sa bude urcite radit medzi tie svetle stranky, aj ked si myslim, ze to bolo vyborne vystupenie, ale mal urcite aj lepsie, ako ste povedali.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #24 kedy: 31. Máj , 2006, 09:10:22 »

Tolko muzikantskej zivelnosti a nasadenia sa v dnesnej dobe len tak lahko nevidi . Jimiho hra bola cisty koncentrat emocii , proste blues .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
astral
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #25 kedy: 03. August , 2006, 02:45:17 »

Proste co dokazal on, to dovtedy nedokazal nikto na gitare. Preto si zasluhuje absolutnu uctu a uznanie. Jeho skladby su genialne. Len skoda, ze tak skoncil, mohol vytvorit este kopec dobrej muziky.
Zaznamenané

...PLAY WITH YOUR EARS
Kingrocker
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #26 kedy: 28. August , 2006, 20:30:09 »

Jimi Hendrix... no tak tento chlapik ma fakt oslovil mam ho dokonca zaveseneho na stene jeho foto hned vedla led zeppelinu:) on tu hudbu miloval bol to hippiesak ako sa patri:) skoda ze zomrel hudba mohla byt naozaj dalej ale za tu jeho kratku karieru urobil neskutocne veci. Brutal uznavam ho
Zaznamenané

Ja pocitacom rozumiem... No len oni nerozumeju mne.
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 06. September , 2006, 23:46:42 »

arpo napísal:
Citácia
Doteraz dost dobre nechapem, ako mohol na konci 60-tych rokov robit niekto taku hudbu,


Podla mna vtedy mohol niekto robit dobru hudbu priblizne tak ako moze robit teraz, a ako bude moct robit za 100 rokov, ak nebude dovtedy apokalypsa. Aj pred jimmi hendrixom, dokonca aj pred vznikom el. gitary vznikala dobra hudba a urcite sa mal podla mojho nazoru aj vtedy od koho ucit.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #28 kedy: 09. September , 2006, 19:09:44 »

kym sa to len zakk wylde inspiroval?

http://youtube.com/watch?v=4SFoBVAecQ8

Popiskujem si
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 10. September , 2006, 18:48:52 »

To video s tym zakkom mi pride take volaake bezmyslienkovite.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.