Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 19:27:17
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dežo Ursiny  (Prečítané 38461 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #45 kedy: 04. November , 2012, 11:45:17 »

:D ak chces mlady ostat, tak napodobni Combaina :D
Zaznamenané

hombre
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74


Jsem jako narkoman co drogy někde stratil.


« Odpoveď #46 kedy: 04. November , 2012, 13:49:35 »

asi som jeden z mala co si tu mysli ze Dezo je nieco ako Cobain.. to ze zomrel ho spravilo dnes oslavnejsim ako v danej dobe..

No asi na tom něco je.
« Posledná zmena: 04. November , 2012, 14:15:48 od hombre » Zaznamenané

Hombre
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #47 kedy: 04. November , 2012, 15:16:22 »

asi som jeden z mala co si tu mysli ze Dezo je nieco ako Cobain.. to ze zomrel ho spravilo dnes oslavnejsim ako v danej dobe..

Dezo robil muziku, ktora tu nenasla velmi posluchacov. A mal to pici. Ja napr. z tych 10000 kapiel z jeho doby nepoznam ani jednu, z ktorej by vyslovene vychadzal alebo ju vykradol. Dneska ho pocuva rovnako len par ludi a nebezpecne si ho privlastnuju hipsteri.  Bavím sa skvele Ci vsak dopocuvali aspon jeden album, resp. inu pesnicku jak Luku alebo Golden Lip je otazne.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #48 kedy: 04. November , 2012, 15:26:47 »



najviac.  :)
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #49 kedy: 04. November , 2012, 15:30:32 »



najviac.  :)


Je to jedna z najkrajsich veci na slovensku vobec.  Zdravíčko 
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #50 kedy: 04. November , 2012, 17:00:44 »


Je to jedna z najkrajsich veci na slovensku vobec.  Zdravíčko 

Filip a Ursiny. Niet sa co divit.  Zdravíčko
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #51 kedy: 04. November , 2012, 18:21:05 »

asi som jeden z mala co si tu mysli ze Dezo je nieco ako Cobain.. to ze zomrel ho spravilo dnes oslavnejsim ako v danej dobe..


podla mna ten obdiv (aj) po smrti nie je tym ze zomrel, ale tym, ze robil za zivota naozaj skvelu muziku a je citit ze tu chyba.
podobne v pripade kurta cobaina, len v diametralne odlisnom zanri a pre inu societu. nic zvlastne na tom nevidim.

Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #52 kedy: 04. November , 2012, 21:37:10 »

asi som len mlady este  ha ha ha

Veru si.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #53 kedy: 09. November , 2012, 14:35:17 »

Aj SME sa obcas nieco podari. Pekne, ze si spomenuli. Inak neviem, ale osobne asi povazujem tento album za najlepsi aky na slovenskej scene kedy vznikol. Vsetka cest Fermatam a Collegiu, ale Dezo ich co sa tyka originality aj atmosfery podla mna specialne tymto albumom zvalcoval.
mam tuto LP plotnu a ked som si ju raz pustil ,tak foter sa ma pyta : si nieco pil ? to co pocuvas ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #54 kedy: 16. Február , 2013, 16:03:33 »

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ae6wpxehbCs

Dokument o Dezovi
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #55 kedy: 18. Január , 2016, 11:28:56 »

Aj na hudbu musí človek dozrieť a na Dežovu to platí obzvlášť. Predsa bol to bohém,  človek komplikovaný a taká je aj jeho hudba. Texty síce písal Strpka ale ale asi veľmi podobná povaha treba ich pochopiť a precítiť. Aj keď Dežo sa sám vyjadril že mnohým jeho textom sám nerozumie a to ma teší že ja im rozumiem
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #56 kedy: 18. Január , 2016, 11:35:21 »

Aj na hudbu musí človek dozrieť a na Dežovu to platí obzvlášť. Predsa bol to bohém,  človek komplikovaný a taká je aj jeho hudba. Texty síce písal Strpka ale ale asi veľmi podobná povaha treba ich pochopiť a precítiť. Aj keď Dežo sa sám vyjadril že mnohým jeho textom sám nerozumie a to ma teší že ja im rozumiem

Niekedy ludia hladaju vyznam a zmysel tam, kde nie je  Popiskujem si
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #57 kedy: 18. Január , 2016, 13:15:06 »

Niekedy ludia hladaju vyznam a zmysel tam, kde nie je  Popiskujem si
Nejakým nedopatrením mi polodpovede neuverejnilo, ale myslím že je to prirodzená vec, hľadať zmysel...a v basnach to platí obzvlášť. Ak čias poéziu tak preto, že v nej hladas nejaký zmysel a hlavne kus seba :-) a Strpka je viac básnik ako textár :-)
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #58 kedy: 18. Január , 2016, 13:46:43 »

Nejakým nedopatrením mi polodpovede neuverejnilo, ale myslím že je to prirodzená vec, hľadať zmysel...a v basnach to platí obzvlášť. Ak čias poéziu tak preto, že v nej hladas nejaký zmysel a hlavne kus seba :-) a Strpka je viac básnik ako textár :-)

Nie vzdy a zakazdym treba vo vsetkom hladat zmysel, hoci je to ludom prirodzene.

Niekedy ide jednoducho len o nejaku lubozvnucnost alebo len necakany zvrat a pod.

Dam priklad: ... a tak som ju tam cakal s majakom na hlave ...

Mozes v tom hladat zmysel: napr. ze som na seba upozornoval, aby ma urcite nasla alebo ze mam uzkost z toho, ci ma urcite najde.

A mozno je to len o tom, ze som ako basnik mal chut napisat majak na hlave (pripadne sa mi to rytmicky hodi), pripadne len chcem zmiast citatela/posluchaca.  :)

Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #59 kedy: 18. Január , 2016, 16:00:23 »

Možno veľkí básnici a textari sú takí machri čo nemysia premýšľať o každom slove, z vlastnej skúsenosti s písaným slovom viem, že vždy som do každého slova vkladala nejaký zmysel a význam
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.123 sekund, 22 otázok.