Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 21:17:07
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marian Varga  (Prečítané 99190 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 04. Október , 2005, 21:09:22 »

Citácia
Originally posted by martinLM ...Co je dobre od Vargu? Lebo na tom zivom albume je vela veci, ktore som v radovych albumov, ked som ich len tak prebehol, nenasiel....
Osobne mam velmi rad album Divergenice aj ked ""vargologovia"" ho trochu prehliadaju. Je to 2-album sirokeho hudobneho zaberu. Je tam vela nadhernych pesniciek, je tam pekna koledovita vianocna cast, je tam dobra jazzrockova odpalovacka, je tam skvela jazzova takmer improvizacia, je tam symfonicka cast. Podobne pestre su aj Konvergencie. Na nich mi stipku vadi trochu ""starodavny"" zvuk celej nahravky. Oproti Divergencie su mozno s vacsim nabojom, ale akesi menej ""dospele"". Vyborne su obe Live, hlavne prva v triu - to je minimalne taky narez, ako E.L.P. v najlepsich formach. Velmi zaujimavy, aj ked pre sirsie publikum tazsie stravitelny je samostatny Vargov album Stale tie dni. Pesnickove albumy Varga Hammel Peteraj az tak velmi nezerem, Hammela ako spevaka stravim naozaj jedine vo Vargovych veciach (a v Medulienke), ako autora ho vobec nemusim.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1 kedy: 30. November , 2005, 00:18:24 »

Mam aj Divergencie aj Konvergencie.Su skvele obe a mam aj Live.Sice taku nie velmi kvalitnu nahravku,ale da sa :)Ona hranica medzi genialitou a sialenstvom je velmi tenka a myslim,ze Varga na nej cely zivot balancuje.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 30. November , 2005, 00:55:45 »

100% suhlas s Rastisom do pismenka. Najviac mam rad asi ten cerveny live Marian Varga & Collegium Musicum, tusim zo 75teho.  Mali tam ale aj gitaru, len som uplne zabudol, kto na nej hral. Jedine, co ma na jeho vtedajsej hre trosinku vadilo je, ze nepouzival ine klavesy moc, ako napr. Moogy, ARP alebo Clavinet, Mellotron atd. Obcas to uz bolo trosku jednotvarne. Preto tiez nie som moc velky fanda ELP.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 30. November , 2005, 08:20:38 »

Pocuvam teraz trochu Stale tie dni a je to vyborne a pekne uletene :) (Vsetky Antiwar requiem)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 30. November , 2005, 10:24:49 »

progrocker - na tom druhom live hral gitaru Jozef Farkas, ale neviem, kto to bol a co robil/robi. Tie sola co tam ma su celkom vkusne. Co sa tyka tych pouzivanych nastrojov, ono to bolo tak, ze za socializmu este v tych 70-tych rokoch sa az tak velmi nedalo vymyslat, na com sa bude hrat. Syntaky vtedy boli v podstate novinka, boli hovadsky drahe a defacto nedostupne. Bol uspech, ze vobec bol ten Hammond. Inak na dalsich platnach sa postupne syntaky zacali vyskytovat (Continuo, On a Ona...), Divergencie mali uz celkom aj na dnesne pomery moderny zvuk. V 80-tych rokoch to uz bolo v tomto smere o dost lepsie. Inak co som pocul, aj prve Fermaty sa nahravali na pozicanom klavese.

http://www.marianvarga.sk

Naposledy upravil rastis, : 30.11.2005 o 10:25
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 30. November , 2005, 12:35:05 »

To mas pravdu, klaves bolo v CSSR v 70tych pomenej. V tomto viem, ze boli vpred Madari, ktori mali prvi fakt dobre vybavene studia. Napriklad si vezmi albumy Omegy z druhej polky 70tych, tam mali pomaly vsetky klavesy ake vtedy existovali. Nasi hudobnici im vtedy tie studia dost zavideli. Co som pocul, tak studio Opusu v Pezinku bolo u nas naj, tam sa nahral naprikald Huascaran od Fermaty alebo Svitanie od M Efektu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 01. December , 2005, 12:16:35 »

Minule som cital nejaku strucnu historiu Fermaty a tam sa chavlili, ze sa im podarilo zohnat Fender syntetizator, cize uz na tomto albume (asi slo o Huasacaran) maju poriadne zvuky, narozdiel od prveho albumu. Mne sa tam tie zvuky zdali v pohode.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 01. December , 2005, 12:51:14 »

Myslim, ze myslis Fender piano, co nie je syntetizer. Je to elektrofonicky nastroj, podobne ako Hammond organ.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 01. December , 2005, 15:52:35 »

Fender Rhodes sa vola.
Na Huascarane uz pouzivali aj ARP 2600, string syntak Elka, myslim aj uz prve Rolandy nejake.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 01. December , 2005, 21:11:29 »

rastis napísal:
Citácia
Myslim, ze myslis Fender piano, co nie je syntetizer. Je to elektrofonicky nastroj, podobne ako Hammond organ.


Tak tak, nevedel som si spomenut.
Zaznamenané

malmsteen1
nováčik
*
Príspevkov: 38



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 07. December , 2005, 16:42:03 »

Najlepsi bol Varga s Hammelom.... ten album...tusim zelena posta alebo tak nieco...uz tam citit ze riadne frčali na niecom zelenom....ale celkovo sa mi to paci....akoze na prve pocutie nie, ale ma to podobny efekt ako deep purple...vryje sa to cloveku do hlavy aj ked nechce a potom sa mu to zacne aj pacit :)
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #11 kedy: 08. Jún , 2006, 22:38:57 »

Marian Varga=Kral slovenskych muzikantov
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 09. September , 2006, 16:04:15 »

pan Varga v celkom dobrej forme:



Si píš!!!Si píš!!!!!!!
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 09. September , 2006, 18:22:52 »

Velka skoda, ze sa mi miestami oneskoroval obraz ci zvuk.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 11. Apríl , 2007, 18:59:19 »

Moyzesovo kvarteto je Moyzesovo a nie Vargovo Beeee
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.236 sekund, 22 otázok.