Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 10:12:16
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marian Varga  (Prečítané 99093 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #135 kedy: 18. Január , 2016, 12:41:45 »

Nemyslela som iba Prúdy. Mnohé kapely co zacali vznikať neskor už stavali zostavy bicie, gitary,klávesy, lebo zvuk s klavesami bol plnší. A myslím že to je aj vďaka Vargovi. Prvok klávesy dovtedy v bigbite velmi nebolo vidieť.

neviem teda..podla mna klavir vo 50ties predstavoval mimoriadne dolezitu sucast rocknrolloveho soundu.
a ako uz povedal rastis ostatne klavesove nastroje sa zacinali do popularnej hudby dostavat spolu so zvysujucou sa dostupnostou.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #136 kedy: 18. Január , 2016, 13:14:31 »

Tak zas Varga bol spociatku "iba" konzervativny hammondista. Co si matne pamatam, tak syntaky zacal citelnejsie pouzivat az v druhej polke 70s, co je na ten zaner neskoro nielen v celosvetovom meradle. Aj v soc. bloku boli kapely, ktore ich zacali pouzivat o dost skor (viacere madarske kapely napr.), konieckoncov aj u nas Fermata uz od 73/74.
« Posledná zmena: 18. Január , 2016, 13:18:38 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #137 kedy: 18. Január , 2016, 13:20:24 »

lenze on mal Hammond, to nemal nikto. prvotne syntaky boli sranda, kdezto Hammond poredstavoval vrchol majestatnosti, cize Varga bol kral, aj ked z dnesneho pohladu ako pises, syntakovat naplno zacal mozno stipku neskorej... ten Fermatovsky syntak ak si dobre pamatam co som pocul / cital, tak bol nejaky lacak pozicany od Hammela, k vlastnemu lepsiemu sa tusim dostali az neskorej...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #138 kedy: 18. Január , 2016, 13:27:34 »

Tak ano, u nas (aj v Cechach) to bolo dost pozadu co sa syntakov tyka. Ved aj Fermata ich naplno zacala pouzivat az v 77 cca od albumu Huascaran.

Realne ale si ani nejako neviem vybavit, ktore Varga pouzival. Mal vobec aspon ten povinny Minimoog? Akurat sa mi vybavuju take tie rozne klasicke string syntaky ako Elka atd.

Kdezto Madari mali skor pristup ku vsetkemu, tam uz mas len tu trebars Omegu - ti mali plny arzenal skor ako hocikto tu.

Inak ked nad tym rozmyslam, tak "najsyntakovejsi" album z CSSR z prelomu 70s a 80s bol Synkopy - Slunecni Hodiny (O. Vesely potom ako bol vyhodeny z M. Efektu). Varga pokial si pamatam nikdy nepredviedol taky synth overload. :)
« Posledná zmena: 18. Január , 2016, 13:28:29 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #139 kedy: 18. Január , 2016, 13:44:42 »

neviem, ake mal presne syntaky, ja si pamatam len dlhe roky ze mal Jupiter 8, co bola vtedy najzabijackejsia vec na svete a dodnes je... myslim ze mal aj Jupiter 4, ale z tych najlasickejsich ranych analogov neviem co vobec bolo v CSSR ...
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #140 kedy: 18. Január , 2016, 13:51:12 »

neviem, ake mal presne syntaky, ja si pamatam len dlhe roky ze mal Jupiter 8, co bola vtedy najzabijackejsia vec na svete a dodnes je... myslim ze mal aj Jupiter 4, ale z tych najlasickejsich ranych analogov neviem co vobec bolo v CSSR ...

Jupiter je a bol velky slager :-) to uz prisla ina doba..polyfonicke analogy..oberheim ob-Xa, Yamaha CS-80....
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #141 kedy: 18. Január , 2016, 14:11:50 »

... Mal vobec aspon ten povinny Minimoog?...
Mám dojem, že ani nie, jemu jednohlasý skrátka nestačil. Dnes hrá na troch Yamahách: S80, P120 a Motif.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #142 kedy: 18. Január , 2016, 14:28:10 »

vsak to, co by robil s monofonom. on nebol solujuci exhibicionista, on potreboval do toho trieskat, aby bolo vela zvuku, co splnal klavir, Hammond a az neskorsie polyfony.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #143 kedy: 20. Január , 2016, 12:19:04 »


...no akú máte zrazu krásnu hymnu, čo ste z BA  :)

Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #144 kedy: 29. Január , 2016, 18:21:56 »

mejastro ma dnes uz zase narodeninovy sviatok  Na zdravie!
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #145 kedy: 30. Január , 2016, 08:39:04 »

mejastro ma dnes uz zase narodeninovy sviatok  Na zdravie!

congrats  Na zdravie! kolko ma uz rokov?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #146 kedy: 30. Január , 2016, 08:52:59 »

congrats  Na zdravie! kolko ma uz rokov?
69.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #147 kedy: 19. Február , 2016, 12:29:18 »

prvy raz som sa dostal k Varga / Hammel albumu Vsetko je inak - 1989. je to trochu nevsimnuty album, vysiel tesne pred revoluciou. celkom sa mi paci, dokonca ovela viac, ako "povinne" Zelene posty a spol... gitaru hra Lucenic, celkom vkusnu...
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #148 kedy: 09. August , 2017, 12:43:39 »

Zomrel Marián Varga († 70)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #149 kedy: 09. August , 2017, 12:50:49 »

Ach jaj... nech mu je zem lahka... Velky majster hammondu.  Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.