Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 04:00:53
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marian Varga  (Prečítané 99193 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 11. Apríl , 2007, 19:43:20 »

Inak pre tych, co maju radi Mariana Vargu odporucam skvelu knihu rozhovoru O cestách, ktoré nevedú do Ríma (Peter Ulicny).



Pre tych, co maju radi Collegium Musicum vysla v tychto dnoch skvela kniha s autentickymi vypovedami zainteresovanych muzikantov Collegium Musicum (Marian Jaslovsky).

[img width= height=]http://www.jaslovsky.sk/pic/cover.jpg[/img]
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #16 kedy: 11. Apríl , 2007, 21:35:44 »

Tu prvu mam,je to  velmi dobre a pekne spracovany material s fasa fotkami .
« Posledná zmena: 11. Apríl , 2007, 21:36:21 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 11. Apríl , 2007, 22:30:31 »

Druha je tiez dobre spravena - Jaslovsky nie je v pisani o muzike ziadne becko :)
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #18 kedy: 12. Apríl , 2007, 02:42:35 »

Precital som obidve. kazda z nich ma svoj styl a svoju pointu. Doporucujem.. velmi mile, otvorene, uprimne a zabavne citanie..
Zaznamenané

FALLGRAPP
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #19 kedy: 23. Apríl , 2007, 18:58:42 »

OT - Boli ste niekto v sobotu 21.4 na Devine, kde vystupoval? Neviete mi povedat, ako sa vola posledna skladba, kt. hral s spolu s kvartetom?
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 24. Apríl , 2007, 14:11:52 »

Druha je tiez dobre spravena - Jaslovsky nie je v pisani o muzike ziadne becko :)

Jasne, ja som od neho cital knihu o Dezovi Ursínym. A ta je fakt bohovo spravena... Je to frajer
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #21 kedy: 11. Marec , 2008, 16:51:00 »

Raz moj foter kupil od ozranskeho kamarata stary gramofon iba s jednym reprakom a par platnami (ozransky kamos strasne slopal a nemal za co pit..;-)
Potom ked sa odstahoval zacal som gramofon jazdit ja asi tak v 7-ej triede na ZS..

Aaaaa tak bolo dane na com budem vyrastat.... njaviac ma chytil Varga... medzi platnami boli len obe tie live-ka, continuo, on a ona ale dnes ked uz som ich pozhanal skoro vsetky asi ani nie je z tych starsich song ktory by som nepoznal skoro naspamat....

Konvergencie musia zniet staro - ved to bol prvy album ktory ich "vystrelil" ;-)) Varga vravel, ze vtedy siel po prachy zan a oni mu do telefonu povedali nech si donesie tasky (myslim ze boli prave vtedy len stovky).. miluje knihy - tak vsetky tie prachy (asi 200 litrov - si zober kolko to bolo v tej dobe) pozakladal do kniziek a potom len vytahoval ked bolo treba na chlast;-))) - ale to ste si mozno tiez precitali v tej knizek (O cestach..);-))

Hammondy v CSSR vtedy boli (teda presnejsie v SSR) len v rozhlase (1ks a mozno este v prahe druhy;-) - ale vraj mu ich ochotne pozicali;-)))

aaah zelena posta - fakt uzasne album - tak krasne "dokopy" znejuce a pritom striedajuce vargove napady (par pesniciek pisal aj Hammel - myslim muziku) dodnes mi to lieta po hlave od domacej ulohy az po modru postu co v srdci zostava.....

nikto ste tu ale nespomenuli "Na 2 programe sna" - to je paradny narez album na tu dobu fakt paradny mam pocit ze Varga, Hladik, Freso pokope vzdy patrili k akemusi "levelu vyssie" ale to je mozno tym ze som zaryty fanusik. Trilogia (zvonky zvonte, zelena posta, labutie piesne)  konci labutimi piesnami ktore mi pridu ako najviac "dobovy" album zo vsetkych jeho nadcasovosti...
Ako trilogie sa spominaju aj ine albumy - zelena posta, na 2 programe sna, cyrano z predmestia apod...

Ti co davali na hodinach literatury v dolezitych chvilach pozor si mozno pamataju ze hammel a Varga su dokonca v ucebnici slovenciny ako tvorcovia jedneho z mala slovenskych muzikalov - prave toho Cyrana z predmestia..dodnes ked mi je smutno spievam si motiv z "Dnes nahle umreli sme dvaja"
nepocul som ako to na tej novej scene prerobil ineboli ste na tom niekto nahaodou?

K tym 60tinam robil celu snuru a bola aj tu v Brne tak som si to zasiel pozriet .. ty kraaaaaavo - fakt to si chodte dat kdekolvek to uvidite kym sa Panovi Muzikantovi este chce hrat.. pretoze tie pesnicky poznam naspamat vnimal som ako vsetky tie motivy prepracoval do zlozitosti ktora je tiez o "level vyssie" dokonca vyssie nez bol pred tym on sam...  Sialeny zazitok slzy mi tam byhrkuvali ako staremu romantickemu bigbitakovi pri tych jeho  vsetkych rozboroch toho vsetkeho co urobil... vtedy som si povedal ze ak niekedy budem mat zajacie umysly s muziky vzdy si spomeniem na to co som tam zazil...

Jeho Hammondy ma teda dojimali aj v Dezovych "Novych mapach ticha"... Varga tvrdi ze ma absolutny sluch (comu celkom verim) a odniekadial si pamatam ako niekto rozpraval o tom ze si nechaval robit kadejake "zvukodeformartory" kadetade a ze niekedy boli spoluhraci nestastni z toho co sa stalo po tom co stlacil nejaky pedal ;-))) myslim ze bude dost vediet o syntezatorovych zvuko srandach a zvuku vseobecne...

E.L.P. som teda pocul tiez, ale uznam im akurat to ze ho mohli inspirovat... taku muziku ako on ale nikto uz na svete neurobil....

Vecna slava Marianovi Vargovi!!!





« Posledná zmena: 11. Marec , 2008, 17:05:29 od xaxoo » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 11. Marec , 2008, 17:10:59 »

...myslim ze bude dost vediet o syntezatorovych zvuko srandach a zvuku vseobecne... .


no ja by som zacal poskromnejsie u toho, ze ano - vie si syntak zapnut...
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #23 kedy: 11. Marec , 2008, 18:42:40 »

ja mam uz dlhsiu dobu dooma skoro vsetky (poctivo zakupene  Žmurk) cdcka od collegium musicum..je to vazne dost dobre...najviac sa mi pacia konvergencie
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
ydur
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 11. Marec , 2008, 18:50:22 »

ja mam uz dlhsiu dobu dooma skoro vsetky (poctivo zakupene  Žmurk) cdcka od collegium musicum..je to vazne dost dobre...najviac sa mi pacia konvergencie
Aj divergencie su dobre.    P.S. Zopár gitarovych trackov tam nahral aj p.Peteraj.Použil aj ARP-Avatar git. synt. To bola v r. 81 nie prave bežna a lacna zaležitost.Musel byt "prachatý"Zdravíčko
« Posledná zmena: 11. Marec , 2008, 18:57:41 od ydur » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 12. Marec , 2008, 20:26:25 »

taku muziku ako on ale nikto uz na svete neurobil....Vecna slava Marianovi Vargovi!!!

Zas netreba byt nekriticky. Varga je u nas trosku precenovany, myslim, ze to je tym, ze tu bol skratka jediny v istom zanri. Nechcem aby to vyznelo teraz nejako neuctivo voci nemu, ale klavesakov jeho formatu najdes v skatulke progresivny rock kvanta. A to v tomto style tiez nepovazujem ELP za vrchol.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #26 kedy: 12. Marec , 2008, 20:33:07 »

fuu...tak Marian Varga je pre mna hlavne total "magor" (=genius?)...jeho hudba je pre mna v podstate nepocuvatelna, hrozne komplikovana a je to typ hudby ktoru si pusti v aute asi malokto, treba sa na nu asi viac sustredit aby clovek pochopil ten odkaz v "piesnach" (?)...

ale to je asi cena za to aky je on vynimocny...nie je tuctovy, ani komercny...hudba velmi kvalitna no pre vacsinu "masovky" nepocuvatelna...co tym nechcem povedat ze sa niekedy Varga snazil byt pocuvany masovo...
Zaznamenané
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #27 kedy: 12. Marec , 2008, 21:18:59 »

mhmm to "taku muziku ako on uz nikto neurobil" som myslel v zmysle originality.. o tom kto je najlepsi by sa mi diskutovat zdalo pomerne nestastne;-))))
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #28 kedy: 12. Marec , 2008, 22:06:22 »

Zas netreba byt nekriticky. Varga je u nas trosku precenovany, myslim, ze to je tym, ze tu bol skratka jediny v istom zanri. Nechcem aby to vyznelo teraz nejako neuctivo voci nemu, ale klavesakov jeho formatu najdes v skatulke progresivny rock kvanta. A to v tomto style tiez nepovazujem ELP za vrchol.
  Tak daj nejaky top tip  :) .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 12. Marec , 2008, 22:18:05 »

fuu...tak Marian Varga je pre mna hlavne total "magor" (=genius?)...jeho hudba je pre mna v podstate nepocuvatelna, hrozne komplikovana a je to typ hudby ktoru si pusti v aute asi malokto, treba sa na nu asi viac sustredit aby clovek pochopil ten odkaz v "piesnach" (?)...

ale to je asi cena za to aky je on vynimocny...nie je tuctovy, ani komercny...hudba velmi kvalitna no pre vacsinu "masovky" nepocuvatelna...co tym nechcem povedat ze sa niekedy Varga snazil byt pocuvany masovo...
On robil aj pesnicky, aj uplne kakofonicke haluze. Takze mozno si len tie pesnicky nepocul, skus Zelenu postu, to je najlepsi slovensky popovy album, je to s Hammelom.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.832 sekund, 22 otázok.