Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 03:45:15
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marian Varga  (Prečítané 99192 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #150 kedy: 09. August , 2017, 12:51:35 »

chúďa Jana.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #151 kedy: 09. August , 2017, 13:16:09 »

Prilis skoro tak ako Hladik.  Smútim
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #152 kedy: 09. August , 2017, 13:39:54 »

No na to co ma za sebou tak sa aj divim ze dozil tak pekneho veku. Som kukal tu oslavu jeho 70tky a kym dohrala prva kapela uz mal v popolniku asi 8 ohorkov z dutnikov. Asi si povedal ze na to moze jebat uz, vzdy sa mi pacil jeho pragmatizmus kdekolvek s nim bol rozhovor. Nemame tu na Slovensku uz moc takychto umelcov  Smútim.
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #153 kedy: 09. August , 2017, 15:49:15 »

Bol som niekedy 2009 (aspon myslim)  na koncerte colegium musicum hral jak maly boh no potom ako sa lucili s publikom ledva sa postavil na nohy zena mu musela pomoct chudak. Priznam sa ze som myslel ze je starsi 70 rokov je este skoro naozaj. Velky muzikant skoda ze takych slovensko nema viacej. Nech odpociva v pokoji.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #154 kedy: 09. August , 2017, 17:45:15 »

smutná udalosť, odišla slovenská hudobná legenda a zaujímavý človek. Bol som na Collegiu na reunion tour v 97 či 99 (nie som si istý) v Banskej Bystrici na zimáku. Varga, Hájek, Frešo + Šeban ako hosť v pár skladbách. Krásny, vzrušujúci koncert plný Mariána a jeho soundu a tiež tých čarovných kiksov, technických problémov, humoru. Padol mu z klávesu/hamondu na zem overdrive, či iný efekt, čo tam mal vyložený a počas hry sa ho snažil nohou na zemi prepínať, kým mu ho Frešo nevyložil naspäť. Odišla elektrina v celej sále, všetko zhaslo, ztíchlo. Zlomil klapku na hammonde, museli to na mieste vymieňať. Roztomilé a nezabudnuteľné. Tak ako aj skladba Ulica plná plášťov do dažďa s nádherným Šebanovým vkladom. Dvojcd Konvergencie zakúpené v žiarskom opuse za 200 sk niekedy v roku 1995. Jedna z najlepších a najdôležitejších nahrávok, čo mi prešli rukami. R.I.P.  Smútim Na zdravie! Maestrovi
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #155 kedy: 09. August , 2017, 18:10:42 »

R. I. P.
Chodiil som s ním na jeho sólové koncerty ako osobný zvukár v poslednej dobe, stále tomu nechcem uveriť, aj keď sme to vlastne čakali.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #156 kedy: 10. August , 2017, 08:25:02 »

...Bol som na Collegiu na reunion tour v 97 či 99 (nie som si istý) v Banskej Bystrici na zimáku. Varga, Hájek, Frešo + Šeban ako hosť v pár skladbách. Krásny, vzrušujúci koncert plný Mariána a jeho soundu a tiež tých čarovných kiksov, technických problémov, humoru. Padol mu z klávesu/hamondu na zem overdrive, či iný efekt, čo tam mal vyložený a počas hry sa ho snažil nohou na zemi prepínať, kým mu ho Frešo nevyložil naspäť. Odišla elektrina v celej sále, všetko zhaslo, ztíchlo. Zlomil klapku na hammonde, museli to na mieste vymieňať. Roztomilé a nezabudnuteľné. Tak ako aj skladba Ulica plná plášťov do dažďa s nádherným Šebanovým vkladom. ...

bolo to 97 a bol som na tom koncerte na Pasienkoch v BA. je z toho aj CD. k tomu koncertu len tolko, ze ja som rad, ze sa hecli este aj v 2009, pretoze TO boli TIE koncerty. aj ked som osobne povodne PKO koncerty v 70-tych rokoch samozrejme bohuzial nezazil, tak kludne uverim, ze to, co som zazil v PKO v 2009 nebolo od toho velmi daleko. a som len velmi rad, ze z tohto koncertneho obdobia sa podarilo aj DVD, pretoze ako rozlucka s Collegiom nemohlo byt uz nic dostojnejsie !

velmi symbolicke je, ze doobeda pred PKO koncertom v 2009 sa obul do koncertnej saly bager, ze ide sa burat. nakoniec sa nejakym zazrakom neburalo, koncert prebehol s dierou v stene zapatlanou kartonmi  Nechajte ma vydýchať . PKO uz definitivne poslo, Marian ho prezil necely rok.

MV bude u casti verejnosti navzdy zhyraly fetak-narkoman, ktory si prezil ten najbohemskejsi zivot a dozil sa napriek tomu neuveritelne vysokeho veku. u inej velkej casti verejnosti bol pre zmenu MV nedostizny klavesovy virtuoz, poloboh, ktoreho nebeska hudba zaplavovala cely vesmir. a cast verejnosti vie, ze MV bol takmer normalny, velmi scitany, mily clovek s velkym zmyslom pre humor, ktory si ani jednu z legiend, ktorymi bol opradeny sice nevybral (a ani nezasluzil), ale poctivo s nimi prezil cely svoj zivot. hlavne je, ze stihol po sebe nechat vela zaujimaveho a pekneho.

amen  Zdravíčko
« Posledná zmena: 10. August , 2017, 08:30:05 od rastis » Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #157 kedy: 10. August , 2017, 08:49:54 »

V r. 2009 bolo turne kde bubnoval M. Valihora, vsak? Bol som vtedy na dvoch koncertoch. Prvy v Nitre bol velmi rozpacity, M. V. vobec nebol vo forme, kapela sa niekolkokrat rozsypala. Publikum ale napriek tomu bolo velmi prijemne a bola tam dobra atmosfera. Asi tyzden na to som dostal listok na koncert v PKO a tam bol MV ako vymeneny. Presne ako pise Rastis, krasny koncert, som rad ze som ich vtedy videl. Dieru v stene som si ani nevsimol :)

Okrem toho, ked sa v nejakom casopise objavil rozhovor s M. Vargom, vzdy som sa na to tesil, lebo jeho nazory boli velmi priame, osviezujuce, s nadhladom a bez akejkolvek pozy.
« Posledná zmena: 10. August , 2017, 08:50:47 od Tom70 » Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #158 kedy: 10. August , 2017, 09:45:09 »

Mne okrem zdesenych pohladov ludi na namesti v Ziline, ked hral ako solo artist Vezovu hudbu, ostal v milej pamati koncert Collegia 2009 v Banskej Bystrici.

Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #159 kedy: 10. August , 2017, 10:08:15 »

Rastis tom 2009 natocili DVD v Divadle Arena (pri dunaji) bol som tam a ano ako sa pisalo hral tam snimi Valihora. Perfektne to slapalo :) Niekedy si musim pozret to DVD :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #160 kedy: 10. August , 2017, 10:33:09 »

koncert v PKO sa mi zdal lepsi, ako DVD z Areny, ale to moze byt aj len subjektivne pokrutena spomienka :)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #161 kedy: 11. August , 2017, 02:27:59 »

Koncert Varga 70 je v archíve RTVS. Veľmi sa mi páči, fasa bubeníci a klávesáci, Frešo parádne stále, gitaristi lahôdka. Griglák má parádny zvuk. Aký amp to je? Na boxoch nevidím mikrofóny, tak asi linkou nahraté. Na Šebanových boxoch sú majky.

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12347/129275
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #162 kedy: 11. August , 2017, 08:21:48 »

Mne sa lubil okamih, ako Seban sadol za Hammond a spustil.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #163 kedy: 11. August , 2017, 09:24:16 »

zhodou okolnosti som to vcera tiez kukol na YT. mal som obavy, aby trapnô nebolo, ale musim povedat, ze to bolo vcelku vkusne, muzikantsky na urovni, a aj hudobne celkom vyvazene.

plesato bradato strapaty pan na klavesy v Collegiovskej casti sa vola Vladislav Šarišský, cakal som, ci ho predstavia, musel som si ho doguglit. prvy raz som sa tym menom stretol, ale vsetky party uplne na paradu !

predpokladam, ze na koncerte bolo ucinkujucich asi dost viac a toto bol len zostrih ?

Seban na gitaru zacal podla mna trochu menej presvedcivo, ale ku koncu to uz bolo celkom fasa a posobenim za Hammondom ma presvedcil, ze jeho nazory na vec nie su vobec od veci :)

tiez som skumal, co tam Griglakovi hra. zda sa mi, ze som v racku zachytil Triaxis ? ale vobec si nie som isty...
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #164 kedy: 11. August , 2017, 09:34:21 »



tiez som skumal, co tam Griglakovi hra. zda sa mi, ze som v racku zachytil Triaxis ? ale vobec si nie som isty...

hej live pouziva triaxis pokial viem...
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.