Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:22:53
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marian Varga  (Prečítané 99261 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #120 kedy: 16. September , 2012, 12:13:08 »


Vacsia zabava je ta diskusia pod clankom.


akurát, Varga bol (je) invenčnejší a flexibilnejší ako Emerson:)

Varga medzi svetovú špičku patrí, to je iná vec, že ho nepoznajú, a tak neskloňujú s Emersonom, Lordom, Hensleyom, Robinsonom,Wakermanom, atď. Ale je náš, a buďme na neho hrdí. Pre mňa je jednou z tých výnimiek, na ktoré som.

Fakt som prekvapeny, aku fanusikovsku zakladnu ma. 98% z tych 6 stran su pozitivne komenty, co som este nevideu.
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #121 kedy: 17. September , 2012, 18:48:21 »

Toto je vyborna odpoved:
"Strašné. My sme museli byť talentovaní ako kone, oni zrejme nemusia. Jediná svetlá chvíľka koncertu bola citácia skladby Johna Cagea 4 minúty 33 sekúnd pre klavír"

Zaujimalo by ma, ake percento citatelov tomu rozumie :)

Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #122 kedy: 17. September , 2012, 19:22:20 »

Možno by si sa čudoval Žmurk
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #123 kedy: 18. September , 2012, 08:24:30 »

Toto je vyborna odpoved:
"Strašné. My sme museli byť talentovaní ako kone, oni zrejme nemusia. Jediná svetlá chvíľka koncertu bola citácia skladby Johna Cagea 4 minúty 33 sekúnd pre klavír"

Zaujimalo by ma, ake percento citatelov tomu rozumie :)



skladbe johna Cagea 4,33'' myslim rozumie kazdy posluchac na tejto planete ;-) paradoxom je ze narozdiel od akejkolvek inej hudby tuto skladbu si zahra kazdy kto obyva tuto zem na akomkolvek nastroji
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #124 kedy: 18. September , 2012, 10:09:04 »

skladbe johna Cagea 4,33'' myslim rozumie kazdy posluchac na tejto planete ;-) paradoxom je ze narozdiel od akejkolvek inej hudby tuto skladbu si zahra kazdy kto obyva tuto zem na akomkolvek nastroji

Mne to vysvetlovat nemusis  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #125 kedy: 31. Január , 2013, 22:43:06 »

http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Mixy-ktere-bychom-meli-znat-III-Collegium-Musicum-Piesne-z-kolovratku~07~leden~2013/

Celkom zaujimavy clanok o nahravani Konvergencii.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #126 kedy: 01. Február , 2013, 14:33:21 »

pekne citanie

vždy ma fascinovala jeho úprimnosť
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #127 kedy: 20. September , 2014, 09:48:15 »

Marian uz asi ozaj starne.  Popiskujem si

http://hudba.zoznam.sk/spravy/18-09-2014-trpka-pocta-bratislave-pozrite-si-silnu-novinku-zivych-kvetov-s-marianom-vargom/
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #128 kedy: 20. September , 2014, 10:26:17 »

vskutku instrumentalne vykony, netradicne kombinacie akordov, povznasajuci spev  Popiskujem si

znacka: neni nad kvalitny refren
 Fuuha zíram a bude to aj na vinyle
« Posledná zmena: 20. September , 2014, 10:28:32 od brko » Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #129 kedy: 02. Apríl , 2015, 12:03:58 »

varga trochu riadi na hammonde

Zaznamenané

Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #130 kedy: 18. Január , 2016, 11:46:15 »

Génius či blázon. Urobil veľa skvelých vecí. Jeho začiatky 
Prišiel do Prúdov úplne ich rozhádzal aby vzápätí odišiel a založil Collegium. Ale  ja by som povedala, že aj vďaka nemu sa ten tvrdý bigbit založený ibs na bicich a gitarach začal meniť na pop, pop-rock keď sa súčasťou každej nahrávky neskôr stali aj klávesy
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #131 kedy: 18. Január , 2016, 12:10:02 »

Prudy su zvlastny ukaz. Zvonky zvonte bola zasadna platna a dodnes z nej strasne vela veci funguje. som presvedceny, ze ten album je tak dobry prave vdaka Marianovi. neskorsie albumy Hammel / Varga boli tiez skvele, mnohe veci dodnes nadcasove. zvysok ? Prudy bola vzdy len akasi meniaca sa doprovodna partia k Hammelovi a mozno trepnem blbost, ale nepamatam si nic, co by stalo za zapamatania, myslim co sa tyka pesniciek. este aj ta Medulienka je defacto Griglakova skladba... takze ak sa z Prudov stala postupne popovina, urcite to nebolo preto, ze v roku 196neviem kolko tam doniesli Mariana s klavesmi, ale naopak, ze ten Marian a aj Griglak od toho isli vlastnou cestou... dnes ked Prudy koncertuju, tak aj ked v zostave bez Mariana, repertoar tvoria hlavne veci, kde sa podielal... cim nechcem povedat, ze Hammel nie je sikovny autor ...
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #132 kedy: 18. Január , 2016, 12:26:14 »

Nemyslela som iba Prúdy. Mnohé kapely co zacali vznikať neskor už stavali zostavy bicie, gitary,klávesy, lebo zvuk s klavesami bol plnší. A myslím že to je aj vďaka Vargovi. Prvok klávesy dovtedy v bigbite velmi nebolo vidieť.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #133 kedy: 18. Január , 2016, 12:29:39 »

A myslím že to je aj vďaka Vargovi. Prvok klávesy dovtedy v bigbite velmi nebolo vidieť.

...to bol "celosvetovy" trend
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #134 kedy: 18. Január , 2016, 12:32:05 »

no tak to je tazko nejak zhodnotit alebo sa k tomu vyjadrit. piano sa pouzivalo v modernych hudbach odjakziva. Hammond organ bol drahy a nespratny, ale tiez sa vyskytoval odkedy vznikol a tiez aj v dobovo modernych zanroch. prelom 60/70 je prave v znameni velkeho rozmachu syntetizerov, suvisi to s rozmachom polovodicov, takze logicky nove nastroje (syntaky) sa stali beznou sucastou hudby, cim sa pricinili o vznik novych hudobnych stylov, atd... ....
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 23 otázok.