Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 14:27:45
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elektro-akusticke gitary, alebo len akusticke.  (Prečítané 15366 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« kedy: 29. Máj , 2004, 14:45:44 »

A co tak prehodnotit akusticke gitary? Kvalita? Hratelnost? Cena? Aku mas? a tak....................(pis co chces)
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 29. Máj , 2004, 21:25:24 »

na vsetkich, co som hral boli hrozne tvrde struny a vo vyssich polohach - 12 a viac to malo biedny zvuk Smútim.. asi som nehral na tich spravnich
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 29. Máj , 2004, 22:42:13 »

ja mam jednu krasavicu. yamaha ,klasicka nylonka. stala 20 papierov. telo je neviem aka drevina potiahnuta mahagonovou dyhou.doska je masivny smrek krk a hlava je mahagon. hmatnik je palisander ,ale som zistil ze tiez len dyha. co sa tyka mechaniky tak ta je bezproblemova. drzi a nepusti. tiez som velmi spokojny s ladenim /v oktavach/. elektronika je b-band piezo a aktivny trojpasmovy ekvalizer s doladovanim stredov a ovladacom hlasitosti. na sucho ma gitara prijemny maky zvuk ale to je viacmenej sposobene piezosnimacom v kobile ,ktory tlmi zvuk. cez kombo je to trochu problem. drazka v kobile prilis zviera prazec a kontakt zo snimacom nieje uplny. sposobuje to nevyvazenu intenzitu zvuku. /vobec sa mi to nechce robit ,musim hlavne zbrusit z toho prazca ,nech tam moze dychat/ . ked kupujete elektricku akusticku gitaru ,tak skusajte so sluchatkami aby ste poculi co lezie cez kabel a nie to co lezie z tela gitary. celkovo som velmi spokojny gitarka je dost prepracovana a kvalitne spravena...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 30. Máj , 2004, 12:03:06 »

Mám 2 elektroak. gitarky, jednu celomasívnu od Furcha, typ na bluegrass, pekný mäkký zvuk, je už hodne obitá, tak som si ju dal spraviť - prelakovať, prebrúsiť, vymeniť starý snímač a akt.elektriku Fishman za novú poriadnu. Potom bude parádna (cenu s dobrým snímačom potom odhadujem na cca 30000,-). Ešte mám jednu Dowinu polomasív(začali sa predávať v Bratislave v Expose), rovnaký typ ako Furch, kúpil som ju vežmi lacno, lebo pukla pri dovoze, kamoš ju perfektne spravil, tam je už poriadny Fishman (cca za 7000,-) a má pekný vykladaný hmatník, nová stojí asi 19000,-. Obidve majú vrchnú dosku smrekovú, hrajú pekne, nahrávam na ne cez mikrofón aj linku súčasne. Mám aj španielku, kúpil som ju od kamoša aj s kufrom za 5000,- (jemu ju nejaký feťáci predali asi za 2000,- :) ), ako nová, nemám ju teraz doma,tak neviem značku (doplním) kúpil som si ju kvôli občasnému brnknutiu si klasiky, čo som predtým cvičil. Vyzerá aj hrá pekne.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 30. Máj , 2004, 16:04:48 »

pitu pocuval som to silent duo. pocul som tam dake solo na elektriku ale sa mi zda ,ze pri akustike si viac doma. tie skladby na stranke spievas ty ,alebo ten druhy? velmi dobry spev... inak ten klip si dako neviem pustit ,ja tu mam vsetko pod linuxom. /bratov pocitac/. moze to byt v tom...
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #5 kedy: 30. Máj , 2004, 16:39:24 »

ja mam lavacke jumbo fender dg 10. som celkom spokojny, aj ked zisiel by sa mi nanej vyrez. stala nejakych 10400sk co sa mi zda vela. bezchyybne ladi. moja elektricka squierka moze v tichosti zavidiet. a mam na nej bronzove 10 struny. - co hovorite na fosforove struny? - co si myslite o tom ze v obchodoch lavakom s plechovym ksichtom nukaju pravacke akustiky s tym ze staci prehodit struny? podla mna to urcite nestaci. ved ta kobylka je evidentne sikmo a ked chcem aby to ladilo... no neviem.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 30. Máj , 2004, 16:58:38 »

urcite treba vymenit kobilu a nulty prazec...
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #7 kedy: 30. Máj , 2004, 19:02:20 »

Akustiky su super vec, kiezby som mal nejaku:)
Zaznamenané

Keep rockin´
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 30. Máj , 2004, 19:07:45 »

Marian, díki, spieval som to ja. Ale neviem, kde si tam počul sólo na elektriku, žiadne tam nie je :). Hrám tam len jedno sólo na akustiku v Love is on the way. Budú sóla na elektriku v ďalších veciach. A čo sa týka hrania, tak hrám aj na akustiku aj elektriku, tú ovládam dokonca mnohonásobne lepšie (v tých skladbách boli len tóny pre atmosféru). Už som sem dával ukážky na elektriku: http://forum.gpcworld.sk/viewtopic.php?fid=22&tid=40&page=7&PHPSESSID=dcd3b183ed932999fc3c4c6bf05271f4 V roku 1999 som vyhral v Prahe gitariádu, keď to ešte bola súťaž, tak niečo asi viem zahrať. :)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 30. Máj , 2004, 20:01:30 »

som si myslel ze mi sibe. ta skladba svet plny snov. na zaciatku skladby je nieco ,co vyzera ako solo ,no mozno je to trochu kratke na solo. to je jedno ako sa to nazve. urcite vies co myslim. tie ukazky som uz pocul a uz si sa tu niekde chvalil ze si vyhral gitariadu. inak blahozelam ti. tie ukazky su v pohode. ja sa hlavne odvolavam na tie dve skladby na tvojej stranke. tie su viac akusticke. a sa mi zda ,ze si ucinkoval na dobrofeste. preto sa pitam. nikdo nepochybuje o tom ,ze hras dobre...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 30. Máj , 2004, 21:34:01 »

Hral som asi pred 4 rokmi na dobrofeste s Astro Songs Orchestra, bolo to také newgrassové obdobie (dokonca raz som tam bol s Johny Cash revival :)- tam som len zaskakoval), ty si tam bol? PS: Pesničky sú pesničky, tam netreba pretekať, aj keď sa rád sem tam vybláznim. :)
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 30. Máj , 2004, 21:49:44 »

Čo sa týka akustík, najlepšie im pasujú tvrdé struny - tak 12-ky, lepšie to zneje, len samozrejme treba tomu prispôsobiť štýl hrania, lebo vyťahovať sa moc nedá. Ono je to potom vidno, že tvrdí rockeri vo väčšine na akustikách moc hrať nevedia, zase v podstate ani akustickí tvrdostrunní hráči na elektrikách. Je to nebe a dudy, úplne iné hranie, treba to cvičiť zvlášť, ako na iný nástroj.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 31. Máj , 2004, 16:02:01 »

nebol som. poviem ti ,ze ani neviem ako by som sa citil na takom podujati. ja som neni moc pesnickovy. ale vyskytla sa tam jedna brutalita a tou je bob broznan. a to je pre mna boh. to jeho pacifik ocean blues. klobuk dole. tiez je to nenormalny soumen. mam ho na videu z dobrofestu. mam este dakych amikov. gitara ,basa husle alebo miesto husli mandolina. jak sa to vola ,ani keby si ma zaskrtil, ale je to instrumentalne trio. najdu sa tam aj mne paciace sa veci...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #13 kedy: 31. Máj , 2004, 17:36:05 »

ja mam vzdy taky pocit ze tensie fosfor-bronz struny daju zvuku taku lahkost a zvonivost. neviem ako to vidis ty pitu, ja mam iba klasiku. Ked som kedysi kupoval struny na jumbo tak som to videl takto.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #14 kedy: 31. Máj , 2004, 19:23:21 »

to sa tak volaju? ''tensie fosfor-bronz? alebo co myslis. myslel som ze su bud bronz alebo foffor. co je lepsie?
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.