Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 02:37:23
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elektro-akusticke gitary, alebo len akusticke.  (Prečítané 15386 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 31. Máj , 2004, 21:58:02 »

keby boli niektore lepsie ,tak sa vyrabaju iba tie. phosphore bronze su makksie. skus a uvydis ,ktore su lepsie. bud si romantik ,alebo potrebujes tvrdy atack... inak ja si myslim ze klasicka hrubka su desiny. ale to si len myslim. zase na akustickej gitare s pevnou kobilou neni jedno ,aku hrubku navlecies. aby ti to ladilo v oktavach..
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 31. Máj , 2004, 22:42:44 »

hej 0.10 set phosphor-bronze. Napriklad lacna sada je od Stamar - ale vyrabaju sa v USA u CF Martin, tie stoja okolo 100sk.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 01. Jún , 2004, 00:46:33 »

Ja som na akustike hneď začal hrať na tvrdé struny, fakt ten zvuk je lepší a po rokoch hrania, by som za mäkké nemenil, technika hrania je samozrejme iná ako na elektrike. Preto gitaristi rockových skupín si dávajú tenké struny aby mohli hrať rovnako ako na elektrike, vyťahovať struny, dobrí bluegrassoví a jazzový hráči by si tenké nedali, ten zvuk tam potom nie je. Treba dať 12-ky a cvičiť. :) Fosfor-bronzové fakt asi majú trochu mäkší zvuk, aj keď vežký rozdiel tam nie je. Ja na akustike struny vymlátim už po hodine hrania, tak sa mi drahé neoplatí kupovať, lebo by som zbankrotoval :) Drahšie síce vydržia dlhšie, ale pri intenzívnom hraní tiež len pár dní. Tak kupujem Stamary za 120,-, po jednom kšefte sú hluché, ale pred ďalšími dvoma ich ešte uvožním, vyplieskam o hmatník a potriem FastFretom a odohrám to s nimi, potom už sú použitežné akurát tak na čunder.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 01. Jún , 2004, 05:15:36 »

No ja som predal svoju lásku ktorú som si kúpil v 14.-tich za 910Kčs-Cremona-CZ a na ktorej som odohral celú dobu keď som nemal elektriku a hral som na nej ako na elektrike upravil som nultý a sadle a mal som tam taký obyčajný snímač Nebola nič extra teda zvukovo ale drvil som na nej v začiatkoch na intráku cez staré rádio+booster a reprák z intrákovho rozhlasu zbehli sa metláci a bola sranda.Predal som ju nedávno za 600SK a cez vikend som na nej menil ladiacu mechaniku a dával tam nylonové struny hrala nejako dobre To asi preto že ju už tak nikto nebude trápiť ako ja ;o(((
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #19 kedy: 01. Jún , 2004, 11:48:30 »

a komu si ju predal? pankacom??
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 01. Jún , 2004, 12:04:24 »

Jednému známemu pre syna 8.r. kým sa čosi naučí tak si gitarka odýchne :o))
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #21 kedy: 01. Jún , 2004, 18:07:30 »

Len tak pre inf. kolko by stalo prerobenie klasickej spanielky na elektricku?(cisto len snimac+robota a neviem co vsetko)
Zaznamenané

Keep rockin´
matolf
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164


« Odpoveď #22 kedy: 08. Jún , 2004, 21:48:01 »

svoju akustiku by som nepredal. je to rodinna starozitnost, dostala ju teta ako -nastrocna, taka Made in USSR klasicka spanielka asi za 150,- kcs. ale delo, zatial som menil iba dvoje struny. a na svoj vek hra az pozoruhodne dobre Žmurk
Zaznamenané

dal by som si palacinky
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 12. September , 2004, 21:47:08 »

No ja som to zacal, ale som ani nenapisal na com to vlastne hram. No tak je to Ibanez AEG10VS - Acusticguitar, lam.Top, Cutaway, Nut width43mm, Scale 645mm, Fishmann Piezow.AEQ 3 Bd.EQ w.shape,Color sunburst. Ja som s nou velmi spokojny:) Stala ma 13000Sk. Foto(no nie je to moja, nemam ju sfotenu): Tu je myslim, ze funkcna zvukova ukazka: http://forum.gpcworld.sk/sounds/lentak.mp3
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 13. September , 2004, 10:39:16 »

Mne sa z elektroakustík páčia dosť tie Ovationy aj ich kópie, kompozitné telo a vrchná doska masív. Možno preto, že majú hmatník hodne podobný elektrikám (nízky dohmat, úzky rozmer, pohodlný tvar profilu krku) a tým pádom je komfort hrania zaručený. Proste sú to gitary pre hráčov, ktorí chcú ihneď hrať na akustiku a pritom nezžaviť nič z pohodlia, ktoré im poskytuje elektrická gitara. Hral som na pár kusoch a keď sa dobre nastaví, pohoda ... krásny zvonivý tón a pritom mäkký a pohodlný dohmat.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 13. September , 2004, 14:59:31 »

Spago - na to, ze je to link cez 2 riadky, moc nefunguje :) . Teda aspon mne...
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 22. September , 2004, 16:33:25 »

mam jednu spanielu, ale dlho bola v skrini a struny boli nehorazne vyspanovane, takze krk sa trosku ohol... trosku dost.. da sa to nejak napravit? nastiepeny nieje nikde...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 22. September , 2004, 21:08:39 »

bude v tom nejaky for.. Rastis poslem ti to mailom a bude to..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 22. September , 2004, 21:31:19 »

Kubriel - ak nema v krku vyztuz, mozes ju zahodit do kosa. Toto je najcastejsi problem; gitara urcena na nylonove struny s plastovymi valcekmi mechanik, na ktoru sa roky davaju struny kovove. Prve to odnesie prehnuty krk, casto sa este predtym odlepi od tela. Pripadne sa zacne odchlipat kobylka. Gitara na kovove struny ma totiz ine rebrovanie, ine mechaniky a inu kobylku. A ma v krku vyztuz... S takto deformovanymi nastrojmi sa stretavam cely zivot, ale ludom niet pomoci. Dokonca som videl predavat klasicke (nylonove) gitary uz od vyroby s natiahnutymi kovovymi strunami... :no:
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 26. September , 2004, 10:20:39 »

DORITI! mohol som mat super spanielu... me pekny zvuk... ale neladi a ma tak vyyysoko struny... Smútim
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 22 otázok.