Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 06:53:47
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Stanley Jordan  (Prečítané 3034 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joe_yaanosheeck
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83


« kedy: 10. Jún , 2005, 17:24:27 »

Pred casom som videl na obrazovke,ako si tam dosiel chlapik s afrom na hlave,vyzeral na to,ze je este stredoskolak,a ked spustil,ja len:'no toto?'
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1 kedy: 10. Jún , 2005, 17:57:08 »

On na to isiel uplne z opacneho konca.Pripadalo mi to,akoby v zivote nevidel hrat nikoho na gitaru a v detstve mu dali do ruky gitaru...co stym vymysli....Absolutna originalita /ja viem,ze tapping vynasiel Van Halen,ale na to nenarazam/Jeho hra a schopnost viest na jednom nastroji niekolko SAMOSTATNYCH hlasov mi vyvolava asociacie na Bachove umenie fugy....ale na gitare???Si píš!!!!Vidiet ho hrat je fakt zazitok....a to uz nehovorim o tom,ked zacne hrat na dvoch gitarach naraz...
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 11. Jún , 2005, 02:07:16 »

Zas až taký zážitok, počuť ho, to nie je, ale na pozeranie je to sila. Premakaná obojručná hra, 2 v jednom. :) Na druhej strane keby to, čo on hrá sám, hrali dvaja dobrí muzikanti, znelo by to podstatne lepšie. Špičkový muzikant, ale pre mňa len na pozeranie, počúvam iných gitaristov.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #3 kedy: 11. Jún , 2005, 11:59:15 »

Suhlasim-ze ked pocuvas CD nie je to ani zdaleka taky zazitok,ako ked mas k tomu aj visual.To je fakt.
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #4 kedy: 14. Jún , 2005, 08:52:25 »

videl som ho hrat a tiez mi padla sanka. ale pacila sa mi len jedna z asi 9 skladieb. ostatne moc jazzovo prekomplikovane ,tazko pochopitelne (aspon pre mna:) mohol by s tou svojou technikou nieco vymysliet. hmm...ale technika je len nastroj, ktory pomaha vdychnut hudbe dusu.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #5 kedy: 10. Máj , 2006, 21:12:59 »

je skvely, naozaj, ale radsej pocuvam inych gitaristov.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 05. August , 2006, 22:16:18 »

tak som sa rozhodol vyhrabat a oprasit tuto temu. ked progac na fularu povedal po guitarfeste, ze to bolo o nicom, tak by ma zaujimal predovsetkym jeho nazor na tohoto chlapika. inak som nasiel aj nake video:

http://video.google.com/videoplay?docid=7942029277711475397&q=stanley+jordan

http://video.google.com/videoplay?docid=-2029381658225331065&q=stanley+jordan
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 05. August , 2006, 22:42:39 »

iggy napísal:
Citácia
ked progac na fularu povedal po guitarfeste, ze to bolo o nicom, tak by ma zaujimal predovsetkym jeho nazor na tohoto chlapika. inak som nasiel aj nake video:

http://video.google.com/videoplay?docid=7942029277711475397&q=stanley+jordan

http://video.google.com/videoplay?docid=-2029381658225331065&q=stanley+jordan


Nepovedal som, ze to bolo o nicom, len ze ma to rychlo zacalo nebavit a som sa pri tom nudil. Tie videa su fajn, ale tiez som sa pri nich zacal nudit. Viac ako 20 min. by som to asi nepocuval. Mam radsej viac nastrojov pokope, postupne rozpracovanie tem, gradaciu atmosfery, striedanie napadov a motivov atd. atd. Samozrejme po technickej stranke tu niet o com. Ale to nestaci...

Naposledy upravil progrocker, : 05.08.2006 o 23:43
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 05. August , 2006, 22:58:03 »

skor som mal na mysli to ako si vravel, ze by to zahral priemerny klavesak na tom fendrackom klavese a nepocul by si rozdiel, ze by to bolo mozno aj lepsie. mam dojem, ze tu je ten zvuk aj feeling o dost \'gitarovejsi\'... inak jordan hra aj normalnu jazzovu gitaru celkom peknu, ale to som nikde nenasiel... je jasne, ze na googli najdes hlavne tie exhibicie.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 05. August , 2006, 23:10:11 »

iggy napísal:
Citácia
skor som mal na mysli to ako si vravel, ze by to zahral priemerny klavesak na tom fendrackom klavese a nepocul by si rozdiel, ze by to bolo mozno aj lepsie. mam dojem, ze tu je ten zvuk aj feeling o dost \'gitarovejsi\'...


To rozhodne, tu som aspon mal pocit, ze pocujem gitaru. :) U toho Fularu by som skor uvital, keby to iste, co hral on zahral klavesak nejaky a on keby hral na nejakej lubovke a hned by to bolo zaujimavejsie, plnsie atd.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
magic-dragon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #10 kedy: 05. August , 2006, 23:34:20 »

no dost vela videi je aj na Youtube.com

http://youtube.com/watch?v=4PwOqZsYgko

http://youtube.com/watch?v=XeXQz_k20YI

Naposledy upravil magicdragon, : 06.08.2006 o 00:37
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 23 otázok.